Μου ακύρωσαν τον λογ/σμό adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 12 Ιουν 2007 04:16

δηλαδή γιατί να προτιμούν να σε γειώσουν για 10 - 20 invalid clicks αντί να μη στα χρεώσουν καθόλου αφού είναι και τόσο σούπερ ντούπερ σκίζω-αλγόριθμος και τα βρίσκει όλα με ακρίβεια δεν μπορούν απλά να μη τα χρεώσουν; Προτιμούν λοιπόν να σε κλείσουν και να τσεπώσουν τα φραγκάκια και αν αναλογιστείτε λίγο χιλιάδες αιτήσεις την ημέρα από Publishers για λογαριασμούς Adsense χιλιάδες από αυτούς γίνονται δεκτοί χιλίαδες κλείνουν την ημέρα εκατομμύρια πάνε στην τσεπούλα τους (και όχι πίσω στους διαφημιζόμενους) άρα μη μου λέτε γιατί να κλείσει εσένα για 50 ευρώ ενώ μπορούσε να βγάλει 500 μέσα στον επόμενο χρόνο. 50 50 γεμίζει το σακούλι.

ειλικρινά δεν γίνετε να ασχολήσε μέρα νύχτα με το site σου και να το πασπατεύεις χωρίς να κάνεις κατά λάθος κλικ εγώ προσωπικά έχω κάνει 4 - 5 κατά λάθος δηλαδή ούτε 0,50 € δηλαδή με κλείσανε για 0,50€ ε να παν να bleeeeeeeep!!!!! τα αμερικλανάκια.

αυτό δεν είναι συνεργασία είναι κοροϊδία, τζάμπα μάγκες τους κάνουμε και κάποιος είπε πως έπρεπε να πληρώνουν με τα impressions και πολύ σωστά είπε, τους μικρούς λοιπόν μας έχουν για τον λούτσο.

Google Search, Gmail, Adwords, Adsense, Analytics = η τέλεια απάτη. Ευτυχώς ζούμε σε «ελεύθερη» χώρα και μπορούμε και κράζουμε χεχε.

:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
JimKarvo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JimKarvo » 12 Ιουν 2007 10:35

Sorry, telas, αλλά το Myspace είναι της google ;-)

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 12 Ιουν 2007 10:41

Εγώ πάντως επειδή τους είχα ξεχέσει, μου είχαν πει πως τα 220 $ περίπου που ήταν να παίρνω, γυρίζουν στους διαφημιζόμενους που τα πλήρωσαν. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό μόνο η google και αυτοί που διαφημίζονται στο adsense το ξέρουν, αλλά ΠΟΛΥ χλωμό το κόβω να είναι αλήθεια γιατί δεν άκουσα / διάβασα πουθενά από διαφημιζόμενο να λέει κάτι τέτοιο.

Δείτε και εδώ:
Get ANY Adsense Account Banned
http://www.seorefugee.com/seoblog/?p=70

και εδώ για "προστασία":
Join now to protect your adsense account!
http://groups.google.com/group/adsense- ... 57b968f5d2

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Ιουν 2007 11:24

telas έγραψε:
CyberCr33p έγραψε:Μόλις έλαβα και την αυτοματοποιημένη απάντηση τους που λέει ότι το ξανακοίταξαν και πράγματι υπήρχαν invalid clicks.
πόσες μέρες πέρασαν μέχρι να σου απαντήσουν;
εγώ έστειλα την Παρασκευή
Νομίζω γύρω στις 5 μέρες. Το έκλεισαν και σε εσένα;

orfeo

Δημοσίευση από orfeo » 12 Ιουν 2007 11:33

telas αν κάποιος υπάλληλος σου θεωρείς ότι κλέβει πράγματα από τους πελάτες της εταιρίας σου τι κάνεις; Του λες "Άντε βάλτα πίσω και δεν τρέχει τίποτα"; Τον διώχνεις και τελείωσε η υπόθεση. Αυτό κάνει και το Google. Αν έλεγε ότι απλά τα invalid δεν τα χρεώνω τότε όλοι θα κάνανε συνέχεια κλικ μόνο και μόνο μήπως και περάσει κανένα στη ζούλα.

Γενικά υπερβάλετε σε κάποια σημεία. Αν κάποιος έχει ένα site που έχει πραγματική δυναμική και απλά προσέχει δεν θα έχει πρόβλημα. Αν είναι άτυχως και κάποιος του κάνει την ζημιά, τότε απλά προχωράει σε άλλη διαφημιστική εταιρία. Αυτοί που φεύγουν είναι αυτοί που είναι εμφανώς έχουν ένα site των 20 unique την ημέρα και ψάχνουν έναν τρόπο να κάνουν το 1 euro/ημέρα 2 euro. Κάποιο από τα πειράματα αποτυγχάνει και μετά γκρινιάζουν στα forum.

Οχι πως δεν υπάρχουν πολλοί που δεν φταίγαν και τους διώξανε. Το θέμα είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να βγάλεις λεφτά από μικρά (προπαντός) site. Γιαυτό όλοι θέλουν να είναι μέσα.

Άβαταρ μέλους
mastro

Δημοσίευση από mastro » 12 Ιουν 2007 15:39

Καλώς ήρθα κι εγώ στο club.

Περιμένω απάντηση του google αλλά και να μη πάρω πίσω το λογαριασμό, έχω ακόμα το όνομα της μάνας μου να χρησιμοποιήσω για να κάνω αίτηση στα νέα site που φτιάχνω :wink:
I am a PublicPet
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Ιουν 2007 15:51

Καλώς ήρθες στο club.

Όλοι μπορούμε να βάλουμε το όνομα κάποιου άλλου και να ανοίξουμε νέο adsense. Το θέμα είναι ότι και στο νέο μπορεί να έχεις την ίδια τύχη με το προηγούμενο.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 12 Ιουν 2007 15:55

dimsis έγραψε:Εγώ πάντως επειδή τους είχα ξεχέσει, μου είχαν πει πως τα 220 $ περίπου που ήταν να παίρνω, γυρίζουν στους διαφημιζόμενους που τα πλήρωσαν. Τώρα κατά πόσο ισχύει αυτό μόνο η google και αυτοί που διαφημίζονται στο adsense το ξέρουν, αλλά ΠΟΛΥ χλωμό το κόβω να είναι αλήθεια γιατί δεν άκουσα / διάβασα πουθενά από διαφημιζόμενο να λέει κάτι τέτοιο.
kai den prokite na akouseis... edo oi perisoteroi den pane sto analogo tab na doune chreoseis pistoseis...

telospanton kathe mina kai efoson sintrechei logos ginete enas "atipos" antilogismos opou sou pistonete ena poso.

se ellinikes campaign to posost auto tolmo na po apo tin diki mou empiria einai megalitero apo oti se analoges campaign se aglofones, germanofones, ispanofones, galofones, italofones , portogalofones, kai ispanofones chores and/or demographics (me ekseresei merikes chores tis latinikis amerikis)
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Ιουν 2007 17:09

Έχει βγάλει η Microsoft πρόγραμμα για διαφημίσεις;

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 12 Ιουν 2007 17:10

CyberCr33p έγραψε:Καλώς ήρθες στο club.

Όλοι μπορούμε να βάλουμε το όνομα κάποιου άλλου και να ανοίξουμε νέο adsense. Το θέμα είναι ότι και στο νέο μπορεί να έχεις την ίδια τύχη με το προηγούμενο.
Δεν μπορείς για την ίδια σελίδα.Μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλο όνομα αλλά για άλλη σελίδα.Σήμερα έκοψαν και 3 φίλους στο εξωτερικό...

fractalbit

Δημοσίευση από fractalbit » 12 Ιουν 2007 18:47

Παιδιά μήπως η αλήθεια βρίσκετε κάπου στη μέση; Σίγουρα υπάρχουν λογαριασμοί που μπανάρονται δικαίως αλλά διαβάζοντας όλη αυτή τη συζήτηση καθώς και λινκς που δόθηκαν βλέπω πως σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι οι οποίοι μπανάρονται αδίκως, με την έννοια ότι δεν φταίνε οι ίδιοι οι διαχειριστές αλλά ίσως κάποιος-κάποιοι κακόβουλοι χρήστες. Ή μπορεί ακόμα και να μην είναι κακόβουλοι, να είπαν: γιατί να μην βοηθήσουμε αυτό το ωραίο site και να έκαναν 15 κλίκς μαζεμένα με καλή πρόθεση!

Να αναφέρω εδώ ότι τον πρώτο καιρό που είχα βάλει google ads σε ένα site έκανα κλίκς (2-3 την ημέρα) με σκοπό να δω τί ακριβώς διαφημίζεται στο site μου. Πολύ κακώς φυσικά δεν είχα διαβάσει ότι αυτό απαγορεύεται (πίστευα ότι απλά δεν θα μετρήσουν τα κλίκς) και ότι υπάρχουν άλλοι τρόποι για να βλέπω τα sites των διαφημιζομένων. Για καλή μου τύχη και προς τιμήν του google, αρκέστηκε στο να μου στείλει προειδοποιητικά email και δεν μου μπάναρε τον λογαριασμό!

Γι αυτό και παραξενεύομαι αλλά και δεν μου αρέσει που σε κάποιους απ' ότι βλέπω στέλνει μόνο αυτοματοποιημένες απαντήσεις και τίποτα άλλο. Νομίζω ότι μία τουλάχιστον προειδοποίηση πρέπει να στέλνετε πριν ληφθούν πιο δραστικά μέτρα (όπως και έγινε στην περίπτωσή μου). Το πολύ κακό βέβαια της όλης υπόθεσης είναι ότι αν κάποιος αποφασίσει να σου κλείσει το account μπορεί να το κάνει και πανεύκολα μάλιστα! Το βρίσκω σχεδόν τρομακτικό! Το Google θα πρέπει νομίζω να αλλάξει την πολιτική του σε αυτόν τον τομέα και να βρει τρόπους που να προστατεύουν τον διαχειριστή. Γιατί αυτή τη στιγμή ειλικρινά νιώθω στο έλεος τους κάθε ασυνείδητου...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Ιουν 2007 18:54

Επειδή ακριβώς είναι μονοπώλιο ειδικά για Έλληνες webmasters πιστεύω ότι δεν τους ενδιαφέρει και πολύ για το πόσα accounts θα κλείσουν.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 12 Ιουν 2007 19:12

fractalbit έγραψε: Για καλή μου τύχη και προς τιμήν του google, αρκέστηκε στο να μου στείλει προειδοποιητικά email και δεν μου μπάναρε τον λογαριασμό!
Σε εμένα δεν έστειλε τίποτα...Αν έστελνε,ας με διέγραφαν 100 φορές.Θα ευθυνόμουν.

Άβαταρ μέλους
mastro

Δημοσίευση από mastro » 12 Ιουν 2007 21:42

Κρίμα που το Yahoo δέχεται μόνο Αμερικάνους. Εκεί πριν γίνει οτιδήποτε με το λογαριασμό σου, πάντα θα σου μιλήσει ένας manager για να δει τι γίνεται.
I am a PublicPet
Εικόνα

gotchagr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gotchagr » 13 Ιουν 2007 00:09

Να μπω κι εγώ σφήνα στη συζήτηση...

Στην αρχή είχα ένα blog και έκανα (ως πονηρός Έλλην) 1-2 κλικς την ημέρα να δω τι παίζει (εις γνώση μου). Μετά έβλεπα ότι δεν μου μιλάει κανείς (είπαμε, πονηρός Έλλην είμαι!) και συνέχιζα το ίδιο βιολί. Μετά από κανά μήνα, αν θυμάμαι καλά μου έστειλαν ένα προειδοποιητικό email ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει στην σελίδα μου και ότι ανίχνευσαν κλικς από την πάρτη μου και να σταματήσω το βιολί αν ήθελα να συνεχίζω να έχω τον λογαριασμό μου. Και φυσικά σταμάτησα. Άρα, το γεγονός ότι σου στέλνουν μήνυμα ότι κάτι ύποπτο συμβαίνει ισχύει...
Εικόνα
Dotteam v3.0: The Blog

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες