οπτικος wizard

Συζητήσεις για την γλώσσα C και C++

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dikere
Επικοινωνία:

οπτικος wizard

Δημοσίευση από dikere » 14 Ιουν 2007 13:52

γεια σας, εχω κανει καποιες forms οπτικα στην c++ kai το θεμα απο αυτο που εκανα ειναι ενας οδηγος για να κανω install ena αρχειακι.

εχω φτασει στο button που πρεπει οταν το πατας να κανει το install αλλα δεν ξερω τις εντολες,
μηπως μπορειτε να βοηθησετε?
hasta la victoria siempre

Άβαταρ μέλους
_tasos
Επικοινωνία:

οπτικος wizard

Δημοσίευση από _tasos » 15 Ιουν 2007 12:32

Τι θέλεις ακριβώς να κάνεις; Να φτιάξεις ένα φάκελο και να βάλεις το αρχειάκι εκεί μέσα; Να γράψεις μέσα στο αρχείο κάποια συγκεκριμένα πράγματα;

Άβαταρ μέλους
dikere
Επικοινωνία:

οπτικος wizard

Δημοσίευση από dikere » 15 Ιουν 2007 13:46

ακου, θελω να κανω install ena δικο μου αρχειακι. Δεν θελω να εχει κατι συγκεκριμενο το αρχειακι, ας ειναι και *.txt.
Τo πού θα γινει το install, σε ποιο φακελο το εχω κανει αυτο, εγω θελω μονο το πώς θα γινει το install στο φακελο που εχω διαλεξει απο πριν στον wizard.

Ola αυτα ειναι οπτικος προγραμματισμος, αλλα πισω απο το button install πρεπει να υπαρχει κωδικας(στην c++) για να γινει το install. Μονο αυτο θελω!
hasta la victoria siempre

Άβαταρ μέλους
_tasos
Επικοινωνία:

οπτικος wizard

Δημοσίευση από _tasos » 18 Ιουν 2007 13:51

Γενικά μπορείς να κάνεις αντιγραφή ενός αρχείου π.χ. cp file1.txt file2.txt καλόντας τη κατάλληλη εντολή μέσα από κάποιο shell, όλα αυτά μέσα από C++.
Αν δουλεύεις στο Visual Studio, υπάρχουν εντολές που κάνουν τέτοιες δουλειές, file copy, delete move κτλ.
Η άλλη λύση που βρήκα στο web για C++ είναι να ανοίξεις το αρχείο, να διαβάσεις το αρχείο και οτι διαβάζεις να το γράφεις στο αρχείο που θέλεις να δημιουργήσεις. Δες το παρακάτω link, έχει έτοιμο κώδικα. Απλά κάνε ενσωμάτωση στο δικο σου.

http://www.programmersheaven.com/downlo ... nload.aspx

Απάντηση

Επιστροφή στο “C, C++”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες