Εγκατάσταση Windows Vista - Πρόβλημα με drivers συσκευών

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Johny76

Δημοσίευση από Johny76 » 16 Ιουν 2007 20:03

Εγκατέστησα τα Windows Vista Home Basic (32-bit) και αντιμετωπίζω πρόβλημα με κάποιες συσκευές στο Device Manager.
Πιο συγκεκριμένα, μου βγάζει πρόβλημα στις εξής συσκευές:
Στην κατηγορία Other devices:
1. USB-Serial Controller (δεν ξέρω καν τι είναι αυτό για να αναζητήσω τους drivers στο site της κατασκευάστριας)
2. Camera (QuickExpress webcam - κατέβασα το updated software από το site της κατασκευάστριας, αλλά το pc δεν βλέπει τη webcam)
Στην κατηγορία Network Adapters δεν ξέρω καθόλου που πρέπει να αναζητήσω τους drivers (απο την εταιρία της motherboard πχ;):
3. 6TΟ4 Adapter (έχει εγκατασταθεί αυτόματα ο driver Microsoft 6to4 Adapter, αλλά βγάζει πρόβλημα στη συσκευή)
4. isatap.{57214D3A-943E-441A-8D8D-850646A19429} (έχει εγκατασταθεί αυτόματα ο driver Microsoft ISATAP Adapter, αλλά βγάζει πρόβλημα στη συσκευή)
Έχω motherboard Gigabyte 9I5P (GA-8I915P-D Pro).
Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;
Thanks

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 16 Ιουν 2007 22:10

κι αυτό για Windows prob μου κάνει :P :P

Δοκίμασε να κάνεις Update τους driver από το device manager, και όταν σου πει από που να βρει τους driver όρισε να ψάξει το cd. Εμένα σε κάτι τέτοια προβλήματα, οι συσκευές λειτούργησαν άψογα με τους XP drivers :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες