[Review] Οι πειρατές τις Καραϊβικής 3: At World's End

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Ιουν 2007 16:29

Pirates of the Caribbean: At World's End

αν και το Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest με είχε απογοητεύσει εγώ δεν έβαλα μυαλό και πήγα χθες και είδα και το 3 (At World's End). Με λίγα λόγια, πολύ καλύτερο από το 2, αλλά καμία σχέση με το 1. Τα εφέ ήταν καταπληκτικά και με φαντασία, αν και κάποιες φορές υπερβολικά. Σε κάποιες στιγμές νόμιζα ότι είχε βαρεθεί να πίνει, αυτά που πίνει, ο Johnny και τα μοίραζε σε σεναριογράφους και σκηνοθέτες.
Ο Depp, έτσι κι αλλιώς, είναι μια περίπτωση από μόνος του, ότι κι αν κάνει το γεμίζει και μπορεί να το σώσει παίρνοντάς το στους ώμους του, όπως είχε κάνει στο 2. Ευτυχώς στο At World's End είχε την υποστήριξη και του Orlando Bloom και της Keira Knightley που μεστωμένοι ποια απέδωσαν τα μέγιστα. Με το δίκιο του ο Αγγλικός τύπος τους αγκάλιασε, απλά τώρα ποια δεν έχουν την πολυτέλεια να απογοητεύσουν.

http://www.imdb.com/title/tt0449088/

Director:Gore Verbinski

Johnny Depp ... Jack Sparrow
Geoffrey Rush ... Barbossa
Orlando Bloom ... Will Turner
Keira Knightley ... Elizabeth Swann
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
LoRdOfThEPcS

Δημοσίευση από LoRdOfThEPcS » 19 Ιουν 2007 16:54

Egw pali akousa ta xeirotera logia apo tous perissoterous filous mou pou pigan na doun tin tainia...Xarktiristika merikoi eipan oti toys pire o ypnos..giayto kai den piga akomi.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Ιουν 2007 17:05

Για ύπνο δεν ήταν, απλά είχε πολλές υπερβολές και πήγαινε πολύ στο παραμύθι (από το 2 φανήκαν οι μεγάλες τάσεις προς τα εκεί.).

Αν γυρίζονταν τώρα το Master and Commander: The Far Side of the World με το σενάριο και την πλοκή που έχει, αλλά με τα εφέ του Pirates of the Caribbean θα ήταν η ανυπέρβλητη πειρατική ταινία, όχι φυσικά ότι δεν είναι η καλύτερη πειρατική ιστορία που δεν έχει υπερφυσική παραμυθά όπως το Pirates of the Caribbean
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 19 Ιουν 2007 17:11

κι εμένα με άρεσε αρκετά. Σαφώς καλύτερη από την δευτερη, αλλά καμία σχέση με την πρώτη. Μια πολύ καλή επιλογή για όσους δεν το έχουν δει, αλλά πρόλαβαν να δουν τη Συμμορία των 13 :P

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 19 Ιουν 2007 18:59

..το 1ο μέρος των πειρατών της Καραβιδικής ήταν καλύτερο, δεν το συζητάμε.. σαφώς αλλά πάντα έτσι γίνεται ..π.χ βλέπε Matrix 1 vs Matrix 2 - 'Ολες του Σβατζενέκερ 1 & 2 until n κτλ :oops: :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Ιουν 2007 19:50

στα X-men δεν ήταν έτσι...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 19 Ιουν 2007 20:38

..αυτά είναι τα περίεργα την τέχνης του Χόλυγουντ.. όταν μπροστά απ το man βλέπεις προσθήκες μακρία :lol: :P π.χ τι θα νόμιζε κάποιος αν πήγαινε να δεί μια τανία με τίτλο x-woman :D :oops: :P ..όπου σούπερμαν μπατμαν κάτμαν δεν έχει ουσία εξαρχής, βέβαια όχι πάντα υπάρχουν και οι εξερέσεις π.χ Σπίντερμαν :myeye:

Αυτές οι ταινίες κατατάσσονται στις ταινίες κλάσης κάλλιστα, αυτό βέβαια, δεν σημαίνει πως δεν έχουν σαν κέτσαπ σπένζ κτλ .. απλά εννοώ πως δεν υπάρχει ενδιαφέρον μιας και είναι δεδομένο πάνω κάτω το τι γίνεται άρα τι θα δείς κτλ , οπότε δεν πρέπει νομίζω να μας εκπλήσσει που μας απογοητεύουν μετά ασχέτων 1ου ή 2ου μέρους.. εξάλλου για τα ποπ κόρν πάμε κ μείς στο φινάλε φινάλε hehe :P :oops:

EDIT
+ ξέχασα να πώ και πως σε τέτοιες ταινίες πηγαίνουμε τις γκόμενες, girlfriends κτλ :pepsi: ..γιατί που να τις πηγαίνεις π,χ στο Fountain (λέμε τώρα..) να την πιάσει κατάθλιψη τη γκόμενα και μετά "γίοκ" για 1 βδομάδα.. οι ξανθές νομίζω ξεπερνούν αυτό το όριο αλλά ευτυχώς αλλάζουν και γνώμη γρήγορα ..το πως δε θα το αναφέρουμε φυσικά lol :P :D :brushteeth:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ksarm

Δημοσίευση από ksarm » 20 Ιουν 2007 11:14

deninho έγραψε:κι εμένα με άρεσε αρκετά. Σαφώς καλύτερη από την δευτερη, αλλά καμία σχέση με την πρώτη. ............
+1. Me kalypses :p

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 24 Ιουν 2007 22:46

Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο ήταν καλύτερο. Γενικότερα, όμως, ήταν αρκετά καλό κ το τρίτο. Κατά σειρά προτίμησης πάνε: 1-3-2. Το 2ο καλύτερα να μην το έβγαζαν καθόλου.

Πάντως, αυτό που με χάλασε είναι ότι έδωσαν πολύ "ρόλο" στην Keira. Εντάξει, δε λέω, να παίζει κι αυτή, όχι να είναι άφαντη. Απλώς, όντας η ίδια γυναίκα κ κάνοντας όλα αυτά, κάπως με χάλασε. Δε λέω ότι η ταινία βασίζεται στη λογική κ μόνο αυτό ήταν παράλογο, απλά σαν εικόνα γενικότερα δε μου άρεσε. Όχι, βέβαια, πως έπαιξε κ τόση σημασία στην γενική καλή εικόνα που μου δημιούργησε η ταινία, απλά κουβέντα να γίνεται.

Εξάλλου, δεν έχω να κάνω τίποτα άλλο παρά να συμφωνίσω με τον Cordis ότι ο Johnny όλα τα σώζει! :lol: :lol:

Yo ho! :pint:
.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Ιουν 2007 00:06

NaT έγραψε:Το 2ο καλύτερα να μην το έβγαζαν καθόλου.
έτσι.. έτσι..
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης