Σχετικα με AdWords

Τρόποι για να διαφημίσουμε προϊόντα, υπηρεσίες και ιστοσελίδες μέσα στο διαδίκτυο (AdWords, κτλ).

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

smiley

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από smiley » 23 Ιουν 2007 07:41

θα ήταν καλύτερα θέματα όπως διαφήμηση, adwords, adsense και τα σχετικά να είχαν αποκλειστικά την ενότητά τους... μπαίνεις στο SEO & προώθηση των σελίδων μας και τι βλέπεις; άσχετα ως προς το ζητούμενο θέματα... προς τα εκεί τείνει... λίγη τάξη δεν βλάπτει... όχι ότι θα βρεθεί κάποια συναρπαστική άκρη με την ομαδοποίηση... αλλά και έτσι όπως είναι, δεν είναι ότι το καλύτερο θα μπορούσε να υπάρχει με τις τωρινές ανάγκες και απαιτήσεις που φαίνεται να επικρατούν...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιουν 2007 11:13

το adsense τον βρήκε τον δρόμο του
http://www.freestuff.gr/forums/index.php?f=129
σιγά - σιγά θα τον βρει και το adwords... ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιουν 2007 11:51

την έφτιαξα.. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

johnGT
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από johnGT » 23 Ιουν 2007 14:40

cdhyper εννοείς ότι μου χρεώνει τον φπα η google και μου τον επιστρέφει η εφορία ή ότι δεν χρεώνει καθόλου φπα η google ?

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από cdhyper » 23 Ιουν 2007 15:38

Σου είπα ότι δεν χρεώνεσαι ΦΠΑ από τη Google αν δηλώσεις επαγγελματική χρήση. Με βάση την ευρωπαϊκή νομοθεσία υποχρεούσαι έπειτα, επειδή η Google δεν σε χρεώνει ΦΠΑ, να το αποδώσεις στην τοπική σου εφορία. Κάτι τέτοιο γίνεται και με τα εμπορεύματα, όπου πας τελωνείο. Αλλά εδώ πρόκειται για υπηρεσίες.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

smiley

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από smiley » 26 Ιουν 2007 07:58

cordis έγραψε:την έφτιαξα.. ;)
γρήγορο πιστόλι >>:-1

Άβαταρ μέλους
ixchel
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από ixchel » 14 Φεβ 2008 10:01

Βάλε προπληρωμένη, η Κύπρου έβγαλε τώρα (Κύπρου prepaid) και είναι καλή. Το μόνο που χρεώνεσαι είναι πολύ λίγα λεφτά (1,2,3 ευρώ - δε θυμάμαι) κάθε φορά που της βάζεις λεφτά.
[/quote]

Καλημέρα,

1 ευρω σου χρεώνει η Κύπρου. 10€ βάλεις 1 ευρώ θα σου πάρει.

See ya!!!

Άβαταρ μέλους
Sotrek
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από Sotrek » 21 Μάιος 2009 19:59

έχω πρόβλημα με την προπληρωμένη κάρτα που έχω από την Eurobank. Δεν εκτελείται η πληρωμή. ενώ γενικά κάνω άλλες συναλαγές (πχ Skype)

μήπως δεν δέχεται πλέον προπληρωμένες κάρτες η υπηρεσία αυτή;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από nackgr » 29 Μάιος 2009 19:24

Μπορω να βαλο στο adwords 10 ευρω και να φορτωσω (70ευρω) μετα κουπονια ? και να χαλαει απο εκει ?

Εχω φτιαξει αλλα εν εχω δωσει λεφτα ακομα
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από alexandr0s » 29 Μάιος 2009 22:01

ναι γίνεται. λογικά το κουπόνι που θα έχεις θα λέει ότι πρέπει να το χρησιμοποιήσεις σε two weeks old λογαριασμό max οπότε βάλε το γρήγορα :P

petroszav

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από petroszav » 01 Ιουν 2009 10:59

Gianniskriti έγραψε: Οι πάνω διαφημιζόμενοι είναι απλά οι πρώτοι. Για να βγεις πρώτος πρέπει να έχεις το υψηλότερο cpc απ όλους (ενδεχομένως να έχει κι άλλες παραμέτρους, δεν είμαι 100% σίγουρος). Για να πειραματιστείς, αποφάσισε ένα συγκεκριμένο Keyword που σε αφορά περισσότερο και βάλτου αρκετά υψηλότερο cpc.
Σχετικά με το ΦΠΑ, εμείς στην εταιρεία μου παίρνουμε invoices κανονικά και δεν έχουν καμία χρέωση ΦΠΑ μέσα, αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς το ορίζεις, γίνεται όμως σίγουρα, ψάξτο
Καλησπέρα. Θελω να ξεκινήσω το Adwords για μια σελίδα κ έχω μια ερωτηση. Αν δηλώσεις οτι είναι για εμπορικούς σκοπούς, σου κόβουν κανονικά τιμολόγιο κάθε μήνα, το οποίο μπορείς κανονικά κ νόμιμα να δηλώσεις στην εφορία?

barca10

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από barca10 » 08 Νοέμ 2009 02:04

Μια ερωτηση να κανω (δεν ανοιγω νεο θεμα)
Θελω να βαλω μια διαφημιση με λεξεις κλειδια οπου δεν υπαρχουν αλλες διαφημισεις. Απο το εργαλειο εκτιμησης μου λεει ''εκτιμωμενο μεσω cpc 0,05''. Και ρωταω μπορω να βαλω 0,01? Θα επηρεασει κατι?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από cordis » 08 Νοέμ 2009 11:09

νομίζω ότι 0,01 δεν δέχεται, αλλά ας πούμε ότι δέχεται και το βάζεις.. αν υπάρχουν διαφημίσεις που έχουν 0,05 και πάνω θα εμφανίζονται αυτές και όχι οι δικές σου.
- follow me @twitter

barca10

Σχετικα με AdWords

Δημοσίευση από barca10 » 08 Νοέμ 2009 13:17

cordis έγραψε:νομίζω ότι 0,01 δεν δέχεται, αλλά ας πούμε ότι δέχεται και το βάζεις.. αν υπάρχουν διαφημίσεις που έχουν 0,05 και πάνω θα εμφανίζονται αυτές και όχι οι δικές σου.
Ναι αλλά δεν υπάρχουν διαφημίσεις με τα ίδια keywords που θα βάλω εγώ. Οπότε δεν μπορεί να μου τις απορρίψει, σωστά?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίζοντας προϊόντα (AdWords, κτλ)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες