Απορίες σχετικά με ιστοσελίδα μου

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panagiotis 64
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis 64 » 19 Ιουν 2007 22:19

Γνωρίζοντας την πολυφωνία αυτού του Forum, αλλά και την σχετικότητα που έχετε στην κατασκευή ιστοσελίδων, θα ήθελα την άποψη σας, σε έναν προβληματισμό μου.
Θέλω λοιπόν όποιος από εσάς έχει άποψη και θέλει, να μου πει την γνώμη του, για την ιστοσελίδα μου.
www.filia-ellinismos.gr

Ενημερωτικά η συνομιλία δεν λειτουργεί εν γνώσει μου.

Οι απορίες μου, είναι ότι ακόμα και παλιά μέλη, δείχνουν μια ενεργητικότητα για 2-3 μέρες μόνο, ενώ αρκετά άλλα από τα παλιά δεν έχουν επανέλθει στην νέα ιστοσελίδα, μιας και ανακατασκευάστηκε από την αρχή, κρατώντας μόνο το παλιό Forum.
Επίσης, έχω την εντύπωση ότι κάτι απωθεί, ακόμα και την εγγραφή νέων μελών.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν.
http://www.an-attiki.grΔικτυακός τόπος ψυχαγωγίας & συνεργασίας των μελών μας για την ανάδειξη της Αν. Αττικής.

lakritidis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lakritidis » 24 Ιουν 2007 03:13

Η σελίδα σου δεν απωθεί. Απλά δεν κεντρίζει το ενδιαφέρον.

Παρά το γεγονός ότι έχει πολλή και φιλότιμη δουλειά, δεν έχει συγκεκριμένο target group.

Έχεις πολλά και διαφορετικά αντικείμενα. Μου χρειάστηκαν 10 λεπτά για να καταλάβω τι είδους site είναι αυτό και τελικά αυτό που κατάλαβα είναι ότι προσπάθησες να βάλεις όσα περισσότερα διαφορετικά πράγματα μπορούσες.

Η αρχική σου σελίδα είναι πολύ μεγάλη σε ύψος. Κανένας δε διαβάζει αυτά που γράφεις κάτω-κάτω. Ξεκίνα να κόβεις. Η αρχική σου σελίδα πρέπει να δίνει στον επισκέπτη να καταλάβει περί τίνος πρόκειται. Πρόσεξε τι εννοώ:

Έχεις εμπορικό οδηγό της Αττικής, στο κέντρο έχεις έξι (!) άρθρα (ποιος θα τα διαβάσει;), μετά έχεις νέα από την ομογένεια, μετά forum, μετά πρόβλεψη καιρού, μετά ψηφοφορία κλπ κλπ. Μύλος!

Σχεδιαστικά στο σύνολο της είναι προσεγμένη, μου άρεσαν όλα πλην του banner που δε μου κάθεται καλά. Έχεις κάνει πολλή και καλή δουλειά και δυστυχώς κατορθώνεις να μπερδέψεις το user.

Τι μπορείς να κάνεις; Αρχικά σκέψου τι θέλεις να πεις. Ποιος είναι ο στόχος σου. Μετά σκέψου σε ποιους απευθύνεσαι. Απάντησε σε αυτές τις ερωτήσεις στον εαυτό σου και πιστεύω ότι θα βρεις την άκρη.

Φιλικά.

Άβαταρ μέλους
panagiotis 64
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis 64 » 24 Ιουν 2007 20:33

Καλησπέρα lakritidis και ευχαριστώ για την απάντηση σου.
ΕΔΩ
μου άρεσαν όλα πλην του banner που δε μου κάθεται καλά.
Δεν κατάλαβα ποιο από όλα εννοείς.
Βασικά το μπέρδεμα είναι η Αν. Αττική. Τελικά πρέπει να γίνει άλλη σελίδα και να μπει και ο Εμπορικός της Οδηγός μέσα.

Υπό σκέψη όλα αυτά :D
http://www.an-attiki.grΔικτυακός τόπος ψυχαγωγίας & συνεργασίας των μελών μας για την ανάδειξη της Αν. Αττικής.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες