Βαρέθηκα ....... :(

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
droopinos

Δημοσίευση από droopinos » 03 Μαρ 2003 22:17

Σας γράφω γιατί είμαι δουλειά και δεν μπορώ να τσατάρω και βαριέμαι γιατί έχει πάει δέκα το βράδυ και δουλεύω από τις 9 το πρωί και δεν πληρώνουν υπερωρίες και προχτές δούλευα 27 ώρες σερί και περνάνε τα χρόνια οι μέρες οι ώρες και όλα τα ηλιόλουστα μεσημέρια και όλα τα υπέροχα συννεφιασμένα απογεύματα μπροστά σε ένα pc και σε αμέτρητες δουλειές ψυχρές και υπολογιστικές που σου τρώνε τη ζωή και φοβάσαι όλο και πιο πολύ πως ουδέν μονιμότερον του προσωρινού και φοβάσαι γιατί τα πρωινά ακούς αυτή τη φωνή που σου θυμίζει πως άλλα ονειρεύτηκες και πως αν δεν τα έκανες ήταν γιατί έπρεπε να είχες ελεύθερο χρόνο που δεν έχεις να ασχοληθείς με όσα πραγματικά αγαπάς.
Αλλά είναι και η ΔΕΗ και ο ΟΤΕ και όλα τα άλλα που δεν σε αφήνουν να διεκδικήσεις την υπέρβαση ..................
ΥΠΕΡΒΑΣΗ !!!!!!!!!!! να ρισκάρεις
να ξυπνήσεις ένα πρωί και να πεις !!!! ΣΤΟΠ !!!!!! ΩΣ ΕΔΩ οι 15 ώρες δουλειά τη μέρα ΣΤΟΠ οι 187.000 δραχμές το μήνα ........
Ρε παιδιά ..........έτσι είναι όλες οι δουλειές το ξέρω ......... αλλά είμαι στο τσακ να αυτοαπολυθώ .................και θα μου πείτε τι μας το λες ......
Ελα μου ντε ............ απλά έτσι .......... είμαι στη δουλειά είμαι λίγο φορτισμένος και περιμένω με τις ώρες να έρθει ο προϊστάμενος για να συνεχίσουμε μια δουλειά που ξεκινίσαμε πριν κάνα δύωρο και μ'έχει ξεχασμένο να περιμένω ............χμμμμμμμμ
Και γιατί να χάνουμε όλη μας τη ζωή μέσα σε ένα γραφείο 12 και 15 ώρες τη μέρα επειδή θα πρέπει να πάρουμε μια μέρα σύνταξη ? τι να το κάνω όταν δεν θα έχω πια την υγειά μου και την δύναμη να τρέξω και να χαρώ τη ζωή που τώρα μπροστά μου απλώνεται ?
Χμμμμμ :(

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 17 Μαρ 2003 14:57

Τα πρώτα 192 χρόνια είναι δύσκολα, μετά σιγά - σιγά το πέρνεις απόφαση και συνηθίζεις!!! :D :D :D :D

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Μαρ 2003 22:20

Άστα φίλε.. όσο πιο πολύ τα σκέφτεσαι, τόσο χειρότερα θα τα βρίσκεις..
Όλη η Ελλάδα το λαχείο περιμένει για να δει άσπρη μέρα..
Αυτοί που κάνουν λεφτά είναι τελικά οι κομπιναδόροι που τρώνε το ψωμί του κοσμάκη.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

kolpa

Δημοσίευση από kolpa » 17 Απρ 2003 01:54

φιλε σε καταλαβαινω απολυτα.
Μονο ενα καλοκαιρι εχουμε και αυτο....
Τελως παντων.

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 17 Απρ 2003 13:29

380 EURO OTE
200 EURO DEH
Pistotiki stis 400.000 draxmes !!!!!!!!!!!!!!
kai misthos ? ? ? ? ? ? ? ............ tis 200.000 akoma den !!!!!!
Ante ........... kotopoulo tha souvliso fetos :D

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 17 Απρ 2003 14:51

steki-man έγραψε: Ante ........... kotopoulo tha souvliso fetos :D
Χμ καλή ιδέα το σουβλιστό κοτόπουλο. Κερνάς;

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 17 Απρ 2003 15:07

Elli έγραψε:
steki-man έγραψε: Ante ........... kotopoulo tha souvliso fetos :D
Χμ καλή ιδέα το σουβλιστό κοτόπουλο. Κερνάς;
Που να δεις τα Χριστούγεννα γεμιστό κοτόπουλο με ρύζι γιατί για κάστανα δεν μου φτάνουν. Αφού σκέφτομαι να βρω κάνα καστανά για του χρόνου να συνεργαστούμε να βάλω εγώ το ρύζι αυτός τα κάστανα και για κοτόπουλο κάποιος θα βρεθεί .......... αλήθεια θες να σου κάνω το τραπέζι Χριστούγεννα ? αλλά φέρε και κάνα κοτόπουλο χαχαχαχαχα
Πλάκα κάνω .........οκ δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα απλά πρέπει να περάσω το Πάσχα και όλο τον Μαιο με 50.000 δραχμές χωρίς πλάκα και από τις 50.000 πρέπει να πληρώσω και την πιστωτική ελάχιστη καταβολή 30.000 δραχμές .................. οπότε μένουν 20.000 για το Πάσχα και τον Μαιο .............. ( δεν το πιστεύω !!!!!!! μα τι θέλω και κάνω λογαριασμούς ? ? ? ? ? ? ) :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
Εχω μια ιδέα ........... θα αφήσω απλήρωτα τα πάντα και θα περάσω απλά όμορφες γιορτές άνετα και χαλαρά και βλέπουμε μετά για τους λογαριασμούς .......... ε?
Καιρό έχω να σε δω Ελλη ( ξέρεις ένα τραγούδι του Τουρνά που λέει " Η Ελλη τον θέλει " ) ?

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 17 Απρ 2003 16:02

steki-man έγραψε: Καιρό έχω να σε δω Ελλη
Δεν πιστεύω να φταίει ο Γιάννης! :wink: Γχμ... Γχμ... :D
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 17 Απρ 2003 18:06

Enigma έγραψε:
steki-man έγραψε: Καιρό έχω να σε δω Ελλη
Δεν πιστεύω να φταίει ο Γιάννης! :wink: Γχμ... Γχμ... :D
Ναι αυτός φταίει. Του κρατάω μούτρα :P

Όχι μωρέ. Απλά είμαι λίγο πηγμένη αυτό το διάστημα και έχω διάφορα πράγματα που με τρέχουν. Θα επανέλθω όμως δριμύτερη και ανανεωμένη :D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες