Jericho

Σχετικά με τις αγαπημένες μας σειρές στην τηλεόραση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
defkalion
Επικοινωνία:

Jericho

Δημοσίευση από defkalion » 27 Ιουν 2007 03:55

Καλά όσοι δεν το παρακολουθούν, απλώς χάνουν.

Ναι, μου αρέσει το 24, ναι, παρακολουθώ εντατικά το Prison Break, αλλά το Jericho είναι κάτι διαφορετικό, και μπορώ να πω ότι βρίσκεται στην κορυφή των προτιμήσεών μου αυτή τη στιγμή.

Η σειρά αφορά μια μικρή πόλη του Κάνσας, την Jericho, οι κάτοικοι της οποίας γίνονται μάρτυρες μιας πυρηνικής έκρηξης στο κοντινό Denver. Έχοντας χάσει όλες τις επικοινωνίες και μην έχοντας δυνατότητες μετακίνησης αφού ένας ηλεκτρομαγνητικός παλμός έχει καταστρέψει όλα τα ηλεκτρονικά κυκλώματα, προσπαθούν να μάθουν τι ακριβώς έχει συμβεί.

Μπορεί να ακούγεται περίεργο σαν υπόθεση, ωστόσο οι χαρακτήρες και η εξέλιξη της ιστορίας είναι πολύ καλοί και προσωπικά μπορώ να πω ότι με έχει κερδίσει 100%!!

Το βλέπει κανείς;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος defkalion την 28 Ιουν 2007 14:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Jericho

Δημοσίευση από telas » 27 Ιουν 2007 04:28

φίλε με ψήνεις... τρελαίνομαι για Nukes :o
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Jericho

Δημοσίευση από id12586 » 27 Ιουν 2007 15:06

Και εμένα μου αρέσει έτσι όπως ακούγεται!
Thanks for sharing :wink:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Jericho

Δημοσίευση από cordis » 27 Ιουν 2007 15:30

πρέπει να έχω δει κάποιες σκηνές... ή trailer... θα το παρακολουθήσω πιο στενα.. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Jericho

Δημοσίευση από Cha0s » 28 Ιουν 2007 21:44

Για να δούμε τι λέει.

Το παράγγειλα... το περιμένω από λεπτό σε λεπτό :lol:

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Jericho

Δημοσίευση από NAT » 29 Ιουν 2007 11:43

Είχα δει μερικά επεισόδια παλιότερα -όσα είχαν βγει μέχρι το '06 βασικά, μετά το άφησα- κ τώρα λέω να το συνεχίσω. Μιας κ δεν έχω τελειώσει ακόμη την πρώτη season δεν μπορώ να εκφέρω τελική άποψη. Σε γενικές γραμμές, πάντως, αρκετά καλό φαίνεται ως εδώ. :)
.

Άβαταρ μέλους
defkalion
Επικοινωνία:

Jericho

Δημοσίευση από defkalion » 29 Ιουν 2007 20:35

Ωραία αφού σας ξεσήκωσα να σας πω ότι πριν λίγες μέρες τελείωσε ο πρώτος κύκλος και το CBS το "έκοψε" !! Με λίγα λόγια δεν θα είχε συνέχεια πέραν του Season Finale που είδαμε -και που θα δείτε :)

ΟΜΩΣ!! Οι Jericho fans φαίνεται ότι είμαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ αφού με το που έγινε γνωστό ότι το κανάλι κόβει τη σειρά, το επίσημο σάιτ και φόρουμ της σειράς στην κυριολεξία κατακλύστηκαν από μηνύματα χιλιάδων φίλων του Jericho, τα οποία είχαν εντυπωσιακά αποτελέσματα:

- Το δίκτυο αναγκάστηκε να αναθεωρήσει τις απόψεις του, και υπέγραψε συμβόλαιο για *τουλάχιστον* 7 ακόμη επεισόδια στο 2ο κύκλο, και αναλόγως με τα νούμερα που θα πετύχει στις ΗΠΑ ίσως δώσουν και άδεια για full season μετά τα πρώτα 7. :) :) :)

- Η παραπάνω απόφαση κοινοποιήθηκε από το CBS με εντυπωσιακή ανακοίνωση του στυλ "Προς όλους τους φίλους του Jericho: WOW! μας εντυπωσιάσατε με τα μηνύματά σας κλπκλπκλπ" !!

- Και το πιο φοβερό: μετά τα παραπάνω, μπήκαν στο φόρουμ οι κυριότεροι πρωταγωνιστές της σειράς και απευθύνθηκαν στους φίλους της σειράς ευχαριστώντας τους για τη συμπαράστασή τους, αφού ουσιαστικά σε αυτούς οφείλεται η επιβίωση της σειράς για ένα κύκλο ακόμα.

Αυτά τα ολίγα. Δεν ξέρω αν με αυτά σας αποθάρρυνα ή σας ενθάρρυνα να παρακολουθήσετε τη σειρά. Πάντως εγώ την έχω καταφχαριστηθεί. :victory: :victory:

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Jericho

Δημοσίευση από Ria » 29 Ιουν 2007 20:48

Παραδέχομαι ότι μου κινήσατε την περιέργεια και το "αγοράζω" να το δω! :)

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Jericho

Δημοσίευση από NAT » 29 Ιουν 2007 21:06

Κάτι ανάλογο δεν έκαναν κ στους 4400; Να μου πεις εδώ κ στο lost τους υποχρέωσαν να βγάλουν κι άλλες season αλλά επειδή οι παραγωγοί δε "μάσαγαν" τις έκαναν μισές. Αμερικάνοι, τι να πει κανείς... Κι ύστερα λέμε για την Ελλάδα... :roll:
.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Jericho

Δημοσίευση από Cha0s » 03 Ιούλ 2007 14:54

Μου μείνανε 2-3 επισόδια ακόμα...

Πραγματικά δεν έχει κάτι το τρελό...
Απίστευτα συνηθισμένο σενάριο, κλασσικές ατάκες, κλασσικό στήσιμο... παραγωγή απλά καλή...

Παρόλαυτα εδώ και 5 μέρες έχω κολήσει!
Δεν έχει να μου δώσει κάτι δηλαδή αλλά με έχει βάλει στο τριπάκι να δω τι θα γίνει μετά.

Μάλλον θα φταίει που δεν έχει lost και heroes καλοκαιριάτικο :lol: :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεόραση - Σειρές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες