[Info] 2 Eπαγγελματικά προγράμματα για Audio Mixing.

Γενικά θέματα και ερωτήσεις σχετικά με τα προγράμματα επεξεργασίας εικόνας, video και ήχου.

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 05 Μαρ 2003 01:46

Δύο από τα καλύτερα προγράμματα για Audio Mixing είναι

το TRAKTOR DJ Studio 2.0
http://www.native-instruments.com/index.php?traktor_us

και το BPM Studio Pro
http://www.alcatech.com/html/

Είναι επαγγελματικών δυνατοτήτων, και κάνουν καταπληκτικά πράγματα! 8)
Το μόνο κακό που έχει το BMP Studio είναι ότι δεν υποστηρίζει τις Audigy κάρτες.

Σίγουρα θα ξυπνήσουν τον DJ μέσα σας.

Έκανα ήδη και μία πολύ καλή δοκιμή.
Μιξάριζα 2 MP3, και στέλνοντας την έξοδο στον Ενισχυτή μου, ταυτόχρονα πήρα απο την έξοδο του, την μιξαρισμένη μουσική και την έστειλα στο line-in της κάρτας μου η οποία την έγραφε σε wav ταυτόχρονα. (Audigy 1) :P

Τέρμα οι κασσέτες !!! :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Enigma την 30 Μάιος 2003 03:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsiger » 05 Μαρ 2003 10:17

erm... to ekanes auto gia na grapseis to mix sou sto Traktor 2? afou exei ensomatomeno sistima eggrafis tou mix se wav...

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 05 Μαρ 2003 11:24

Τι το κάνει και αυτό ? Πρώτο!! :P
Δεν το δοκίμασα το record...

Ξέρεις πως το κάνουμε να παίξει ανάποδα ένα τραγούδι ?

Κάπου το έκανα, πατώντας διάφορα κουμπάκια, αλλά τώρα δεν το βρίσκω!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Enigma την 30 Μάιος 2003 03:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsiger » 05 Μαρ 2003 12:07

polloi exoun 3ekinisei kai kanoun programma se club m auto to programma.. dexetai e3wterikes siskeyes oso gia to reverse to thimai sto 1.0, sto 2.0 kapou tha yparxei alla de 3erw pou :)

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 24 Μαρ 2003 19:44

To tractor einai apo ta kalitera programata mixing. Exei apeires dinatothtes kai mia apo aftes einai h dinatothta tou na vgazei 4 kanalia hxou. Pigenontas sta Settings -> Audio dialegete syskevh (karta hxou pou vgazei se 5:1) kai katevazete to latency peripou sta 10ms (me extigy 24bit paei peripou sta 4-5ms) kai ta kanalia sto apo kato menu mirazonte: 2 sto Master kai 2 sto Monitor. H eksodos ths kartas gia "Front Speakers" vgazei to Master Output tou traktor kai h eksodos ths kartas gia "Rear Speakers" vgazei to Monitor.

Ta ypoloipa einai eykola... sto Front -> eksodos enisxith, Rear -> akoustika gia na akoute to komati pou prokeite na mixarete :)

Άβαταρ μέλους
GEORGE NIKAS

Δημοσίευση από GEORGE NIKAS » 01 Ιουν 2003 21:14

Θεωρώ το BPM ως το κορυφαίο πρόγραμμα ΜΑΚΡΑΝ. Η τελευταία του έκδοση είναι η 4.6.

Το έχω εγκαταστήσει σε cafe και παίζει "ασταμάτητα" τα τελευταία 2 χρόνια. Εννοείται ότι το έχω εγκατεστημένο και στο PC μου τα τελευταία 3+ χρόνια.

Γνωρίζω άλλα 3-4 μαγαζιά τα οποία έχουν εγκατεστημένο το παραπάνω πρόγραμμα.

Δοκιμαστική του έκδοση θα βρείτε στον δικτυακό τόπο της εταιρίας που το δημιούργησε http://www.alcatech.com

Full έκδοση... ξέρετε που θα βρείτε!

Άβαταρ μέλους
GEORGE NIKAS

Δημοσίευση από GEORGE NIKAS » 02 Ιουν 2003 01:05

Sonneberg/Germany - Nov 28, 2002

The software company ALCATech situated in Sonneberg, manufacturer of the professional MP3 DJ product series "BPM Studio", intensified the fight against illegal copies (so-called cracks) of its software in the year 2002.

Recently the hacker, who under the alias "Sinbad" has published and spread illegal copies of the BPM Studio Pro software on the Internet, has been seized in close cooperation with the Criminal Investigation Department and Public Prosecutor's Office.

The hacker "Sinbad" must answer for itself now criminally and civilly, since he did not only offend against copyright, but also caused a financial damage in the millions.
At present further official investigations are pursued from the authorities in order to locate and seize the authors of other "Cracks" of BPM Studio.

Further steps against illegal copies (Cracks) are in preparation and are consistently further pursued.

It must be pointed out again that the use of illegal software is connected with high risks: After police or civilian searches follow legal proceedings and payment of compensation or even prison.

Everyone, copying the software beyond the license agreements or pirate-copied software behaves illegaly and risks prosecution by the authorities - whether counterfeiters, dealers or users, whether privately or in enterprises.

Άβαταρ μέλους
SEYIA

Δημοσίευση από SEYIA » 27 Σεπ 2003 20:54

Πώπω ζημιά ο SINBAD...λοιπόν παιδιά..Αφού απέκτησα το Tractor dj (νόμιμα φυσικά) παιδεύομαι εδώ και 2 μέρες να σετάρω τον ήχο..στα δοκιμαστηκά της audigy τα (frond και rear) τα ακούω μιά χαρά στο στερεοφωνικό και στα ακουστικά αντίστοιχα...
Τώρα..έχω δηλώσει στο setup...
1.AUDIO = MME SB audigy audio[C000]
2.Master left(mono) = MME SB audigy audio[C000]1
3.Master right = MME SB audigy audio[C000]2
3.Monitor left(mono) = δεν μου βγάζει >> MME SB audigy audio[C000]3
4.Monitor right = δεν μου βγάζει >> MME SB audigy audio[C000]4

Μου βγαίνουν πάλι οι δύο πρώτες επιλογές...πού αν τις διαλέξω μου βγαίνει not connect στα master..
λοιπόν???????????????

PLAYER

Δημοσίευση από PLAYER » 06 Νοέμ 2003 16:45

yparxoun ki alla programatakia kala opos to atomixmp3 (gia spiti to protimo)
to atomix virtual dj (paralagi tou atomix kapos kalitero) kai to korifeo gia mena to DSSDJ (http://www.myxoft.com/index.html).
ola mporoun na pexoun kai se club an yparxei kapio gamato pc.
kai se oles tis eriptoseis prepei na yparxei kapios apo panw me tis aparetites gnwseis gia na kanei to programa pou prepei. se kanena club den nomizo na anathetoun tin douleia apoklistika sto programma ektos ki an akoune sigkekrimeni mousiki panta.thelei exoplismo omos sosto px 2 kartoules ixou mikti enisxiti kai exoteriko kontroler gia to programa, giati einai mpelalidiko na kaneis live programa me koumpia kai pontiki.
an yparxoun auta nomizw oti i mousiki pou paragete apo to mp3 tha einai poly kaliteri.
oi teleutees omos exelixeis exoun vgalei kai polla kala mixanimata gia djing.
i kathe mallon vasizete sto pws goustarei kaneis na pezei.
deite ki auto: http://www.intersys.gr/products_service ... tml#DMP555

Άβαταρ μέλους
tolis_montana
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tolis_montana » 01 Ιούλ 2004 00:27

mipos xeri kanis kapoio prog poy na eine symbatos me to herculis dj console gia record ???

Απάντηση

Επιστροφή στο “επεξεργασία εικόνας, video & ήχου - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες