ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 05 Μαρ 2003 11:36

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εγω έχω σιχαθεί πλεον με την μετάδοση πληροφοριών σχετικών με την δίκη της 17Ν. Φανταστείτε και να αφήναν δηλαδή τη μετάδοση εικόνας από την αίθουσα του δικαστηρίου.

Τα κανάλια πιάνουν μεροκάματο από τις 7 το πρωί μέχρι αργά το βράδυ. Οι σκιτσογράφοι έχουν τρελαθεί να ζωγραφίζουν εικόνες από τη δίκη. Και οι φίλοι δημοσιογράφοι σε έξαλλη κατάσταση βρίζουν γιατί δεν αφήνουν τις κάμερες μέσα στο δικαστήριο, γιατί δεν τους έχουν φτιάξει τέντα έξω από τις φυλακές (άλλο Ωνάσειο μας βρήκε), γιατί δεν έχει μηχάνημα για καφέ και άλλα συναφή.

Μου φαίνεται με αυτά και με αυτά χάνουμε την ουσία της υπόθεσης, η οποία για μένα είναι πολύ σοβαρή και ασχολούμαστε με κουτσομπολιά του τύπου πόσο ερωτευμένη είναι η κυρία Σωτηροπούλου με τον κύριο Κουφοντίνα. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 05 Μαρ 2003 11:49

Elli έγραψε:Δεν ξέρω για εσάς πάντως εγω έχω σιχαθεί πλεον με την μετάδοση πληροφοριών σχετικών με την δίκη της 17Ν. Φανταστείτε και να αφήναν δηλαδή τη μετάδοση εικόνας από την αίθουσα του δικαστηρίου.

Τα κανάλια πιάνουν μεροκάματο από τις 7 το πρωί μέχρι αργά το βράδυ. Οι σκιτσογράφοι έχουν τρελαθεί να ζωγραφίζουν εικόνες από τη δίκη. Και οι φίλοι δημοσιογράφοι σε έξαλλη κατάσταση βρίζουν γιατί δεν αφήνουν τις κάμερες μέσα στο δικαστήριο, γιατί δεν τους έχουν φτιάξει τέντα έξω από τις φυλακές (άλλο Ωνάσειο μας βρήκε), γιατί δεν έχει μηχάνημα για καφέ και άλλα συναφή.

Μου φαίνεται με αυτά και με αυτά χάνουμε την ουσία της υπόθεσης, η οποία για μένα είναι πολύ σοβαρή και ασχολούμαστε με κουτσομπολιά του τύπου πόσο ερωτευμένη είναι η κυρία Σωτηροπούλου με τον κύριο Κουφοντίνα. ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!
σε όλα συμφωνώ εκτός από τους σκιτσογράφους οι οποίοι μου είναι πολύ συμπαθείς!

Κατά τα άλλα...αρχίζω να αναρωτιέμαι:
ισχύει ακόμα το΄"έχουμε την τηλεόραση που μας αξίζει" ή είναι ακόμα χειρότερη?
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 05 Μαρ 2003 12:20

greek_manager έγραψε:Κατά τα άλλα...αρχίζω να αναρωτιέμαι:
ισχύει ακόμα το΄"έχουμε την τηλεόραση που μας αξίζει" ή είναι ακόμα χειρότερη?
Το τι τηλεοραση μας αξιζει ειναι κατι το τελειως υποκειμενικο αφου για να εχουμε αυτην που εχουμε σημαινει οτι "μας αξιζει" και το λεω αυτο διοτι εμεις φτιαχνουμε τα προγραμματα των καναλιων αφου τα βλεπουμε και συνεπως τους ανεβαζουμε την ακροαματικοτητα.
Εγω απο την δευτερα εχω την τηλεοραση κλειστη :wink: , ταινιες στο DVD και αγιος ο θεος.
Καντε ολοι λοιπον μια αποχη και θα σου πω εγω πως αλλαζουν πλευση ολοι τους. Νομιζεις εαν δεν ενδιεφερε ο ερωτας της Σωτηροπουλου τον κοσμο θα τον εδειχναν?????
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

ololol

Δημοσίευση από ololol » 05 Μαρ 2003 15:17

KYRIES & KYRIOI...YSTERA APO TIS EPISIMANSEIS POU KANATE , OLOS O TILEOPTIKOS - DIMOSIOGRAFIKOS - POLITIKOS KOSMOS APOFASISE NA MIN ASXOLEITE ME OLA AYTA POU DE SAS ARESOUN.DEN THA XANANAFEROYN OTI DEN IPARXEI P.X TENTA.
THA ASXOLITHOUN ME TA DIKA SAS PROBLIMATA , POU ANTIMETOPIZETE GIA TO POS THA SXEDIASTEI MIA ISTOSELIDA , GIATI DEN TREXEI POLI TO INTERNET.....K.O.K

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 05 Μαρ 2003 15:31

ololol έγραψε:KYRIES & KYRIOI...YSTERA APO TIS EPISIMANSEIS POU KANATE , OLOS O TILEOPTIKOS - DIMOSIOGRAFIKOS - POLITIKOS KOSMOS APOFASISE NA MIN ASXOLEITE ME OLA AYTA POU DE SAS ARESOUN.DEN THA XANANAFEROYN OTI DEN IPARXEI P.X TENTA.
THA ASXOLITHOUN ME TA DIKA SAS PROBLIMATA , POU ANTIMETOPIZETE GIA TO POS THA SXEDIASTEI MIA ISTOSELIDA , GIATI DEN TREXEI POLI TO INTERNET.....K.O.K
Ololol μεταξύ της ανηφόρας και της κατηφόρας υπάρχει και η επιλογή του ίσιου δρόμου. Δεν νομίζω ότι η απάντησή σου με κάλυψε. Όσο για τα δικά μας ενδιαφέροντα... τουλάχιστον εμείς τα συζητάμε μεταξύ μας. Δεν σπάμε τα μπαλάκια του κόσμου. Εχει διαφορά αυτό.

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 05 Μαρ 2003 16:56

Και ξαφνικά με όλα αυτά μου ξαναήρθαν στο μυαλό οι εικόνες απο την δίκη Κοσκωτά! Οι μικρότεροι δεν θα θυμούνται τίποτα!

Αμα αφήσουν τις κάμερες, απο το πρωί μέχρι το απόγευμα δίκη θα δείχνουν.
Θα βρούν τζάμπα σίριαλ, όλοι τους!!!

Να δούμε τώρα ποσο θα τραβήξει!!

Πιστεύω κατά την Ολυμπιάδα, να αλλάξουν θέμα!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 05 Μαρ 2003 17:01

Enigma έγραψε:Πιστεύω κατά την Ολυμπιάδα, να αλλάξουν θέμα!
Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω :P

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 05 Μαρ 2003 17:06

Elli έγραψε:
Ε.. προσωρινά για κανά μήνα... :D

Πόσο είπαν οτι πιστεύουν ότι θα κρατήσει ? Κανα 2 χρόνια ? :-?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Legend_fe » 05 Μαρ 2003 17:14

Mas exoun priksei me ti diki tou aiona pia ! :evil: :evil: :evil: Kserete to URL enos site pou elege tous dimosiografous tromokrates kai mas eixan priksei sto ALTER na mas lene ti egrafe to site auto ?? <-asxeto !

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 05 Μαρ 2003 17:29

Enigma έγραψε:
Elli έγραψε:
Ε.. προσωρινά για κανά μήνα... :D

Πόσο είπαν οτι πιστεύουν ότι θα κρατήσει ? Κανα 2 χρόνια ? :-?
Όχι ρε συ. Για 5 - 6 μήνες λένε. Αλλά μετά έχει δίκη της 1ης ΜΑΗ, δίκη του ΕΛΑ και πάει λέγοντας. Βρίκαμε μαλλί να ξένουμε όπως κατάλαβες :P

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 05 Μαρ 2003 17:52

Legend_fe έγραψε:Mas exoun priksei me ti diki tou aiona pia ! :evil: :evil: :evil: Kserete to URL enos site pou elege tous dimosiografous tromokrates kai mas eixan priksei sto ALTER na mas lene ti egrafe to site auto ?? <-asxeto !
δεν τους έλεγε τρομοκράτες,τις γελοιογραφίες τους κάνανε επισκέπτες του site:

http://athens.indymedia.org/

δεν λέω ότι δεν γράφονται και ακραία πράγματα εκεί, αλλά είναι η άλλη όψη της ενημέρωσης που στην τιβι δεν βλέπεις.

όσο για τον ololol, πρόσθεσε άλλο ένα βαρυσήμαντο σχόλιό του σε αυτό το φόρουμ
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 05 Μαρ 2003 19:51

Εδώ οι καλοί οι σκιτσογράφοι! Όπως Αμερική! (θα έλεγε η Υβέτ) :lol:

Τι σκιτσάκια βλέπω τώρα στις ειδήσεις, τι zoom στα σκιτσάκια, τι απαίσια 3D Animation σε συνδιασμό με 2D φωτογραφίες, δεν λέγεται!
Το καλύτερο όμως απ' όλα είναι οι παραμορφωμένες φωτογραφίες! Άλλες ξεχειλωμένες, και άλλες συμπιεσμένες!
Ρε γραφίστα άστην όπως είναι, βγαίνουμε τώρα στον αέρα! :lol:
Εχουμε να δούμε πολλά!

Όσοι σκιτσογράφοι δεν έχουν δουλειά, στείλατε τα βιογραφικά σας στα κανάλια?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxina » 06 Μαρ 2003 12:09

Xmmm, edo nomizo pos tha diaforopiitho ligo...

Omologo pos den me endiaferei na matho an o Koufontinas ine kala me ti Sotiropoulou, oute ti fai tha fane to mesimeri.
Ke vevea den exo xrono oute na kitaxo tin tv. Ta matia mou ine afieromena stin othoni tou pc mou.

Ala, theoro oti afti i diki ine diaforetiki apo oles tis ipolipes. Sinithos ixame sto parelthon, tileoptiki kalipsi se dikes opou -emesos plin safos- to ena koma enadionotan sto alo. Kaliptame dikes simferonton ke anef simasias ke tora pou exoume oli tin elada na katadikazei kapious anthropous -oli, anexartitos apoxrosis- den iparxei tileoptiki katagrafi ton gegonoton.
Den milao gia tileoptiki kalipsi apefthias oposdipote. Apla tha ithela na katagrafei se mia tenia i oli diki, ke as min tin do pote, oste na iparxei os istoriko ke mono stixeio.

:hammer:

Άβαταρ μέλους
Elli
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Elli » 06 Μαρ 2003 12:25

telxina έγραψε:Apla tha ithela na katagrafei se mia tenia i oli diki, ke as min tin do pote, oste na iparxei os istoriko ke mono stixeio. :hammer:
Η δίκη βιντεοσκοπείται για λόγους ιστορικού αρχείου. Απλά απαγορεύεται η τηλεοπτική μετάδοση

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxina » 06 Μαρ 2003 12:35

Elli mou tote ime apolita kalimeni! To mono pou thelo na xanakouso apo tin tv gia ti diki ine tis poines tous. Otan tha teliosei i diki tha xananixo to xazokouti! :hammer:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες