Μήπως το έχουν παρακάνει οι κερδοφόρες επιχειρήσεις?

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
tvradio

Δημοσίευση από tvradio » 14 Ιούλ 2007 23:53

JimKarvo έγραψε:Μήπως το έχουν πάρακάνει οι επιχειρήσεις τύπου Αντ1, MAD, Σφαίρα radio, κτλ?

Δεν ξέρω κατα το πόσο (τουλάχιστων ιδεολογικά) είναι σωστό να βάζουν τέτοιες μεγάλες κερδοφόρες επιχειρήσεις Adsense ads, στα site τους...

Βλεπε ε-ραδιο www.e-radio.gr ποσες διαφημισεις εχει μεσα στο Player

Ενω εδω δεν εχει ουτε adsense ουτε cookies, μονο καθαρο winamp και mediaplayer
http://users.forthnet.gr/ath/tvradio/eradioa.html
Μου πήρε 12 ωρες να το φτιάξω αλλα άξιζε τον κόπο.
( Μεταξυ άλλων διαπίστωσα ότι στο e-radio το ραδιο derti βγαινει στον αερα μεσω live24.gr

Παρομοιως εχουμε: http://users.forthnet.gr/ath/tvradio/onradio1.html

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Ιούλ 2007 00:33

με τσάμπα bandwith από το e-radio όλοι μπορούν να το παίξουν μάγκες... όταν κλείσει το e-radio και το onestriming να δω πόσους θα έχεις στην λίστα σου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
JimKarvo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από JimKarvo » 15 Ιούλ 2007 17:35

για να μην ξεφεύγουμε μιλάμε για τις μεγάλες επιχειρίσεις..

Απλά κάτι έπρεπε να κάνει η google για τα sites τα οποία έχουν και άλλα έσοδα, ή είναι κερδοσκοπικοί και καθαρά κερδοσκοπικοί οργανισμοί..

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Ιούλ 2007 19:16

δε μπορώ να καταλάβω με ποια λογική θα έπρεπε να κάνει κάτι. Έχει πει ή γραφτεί κάπου ότι η Google είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα υπέρ της αναπτύξεως του web;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 15 Ιούλ 2007 22:57

...ή υπέρ της αποκαταστάσεως των απανταχού της γης απόρων κορασίδων; :-)

Νομίζω ότι ο τίτλος του θέματος είναι λάθος. Κερδοσκοπικές, όχι κερδοφόρες. Το αντίθετο του κερδοφόρου είναι ο ζημιογόνος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skeftomilos την 16 Ιούλ 2007 11:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 16 Ιούλ 2007 02:48

:lol:
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 16 Ιούλ 2007 14:51

50 - 100? Sigoura vgazoun 1 vasiko mistho ton mhna me toses istoselides pou exoun. Mhn 3exnate ti diafimish peftei sthn thlewrash gia to tsak bam kai to 123play.gr .

Kai epishs kala kanoun kai vazoun diafimiseis adsense, giati aloste na mhn valoun? exoun na xasoun tpt? Oxi mono kerdos .

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 16 Ιούλ 2007 15:11

ναι ρε παιδια να βαλουν adsence αλλα οχι κ να πηγαινω να δω ειδησεις για την ομαδα μου κ να αναγκαζομαι κανω scroll δεν εχουμε κ ολοι ακομα 21 ιντσων οθονες..ας βαλουν μονο εκει που δεν θα χαλασει το αισθητικο κομματι της σελιδας

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 16 Ιούλ 2007 22:59

Den sou aresei? Mhn 3anampeis sthn selida, mono etsi isws katalaboun oti ta adsense poles fores einai kai mionektima. Ala epeidi o ellinas diskola alazei sinithies opote ekei pontaroun.
H dikia mou gnwmh einai pantos pws kala kanoun kai vazoun adsense apo thn stigmh pou megala sites exoun thn eukeria na vgaloun ena xiliarikaki extra ton mhna giati na mhn to kanoun?

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 17 Ιούλ 2007 08:25

Βγάζουν τον μισθό του webmaster σίγουρα :p
Μια τσάμπα θέση εργασίας για τον όμιλο... καλά κάνουν ;)

lakritidis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lakritidis » 17 Ιούλ 2007 12:03

Παιδιά εμένα θα μου επιτέψετε να συμφωνήσω με τον cdhyper. Δε μπορεί να παίζεις με εκατομμύρια ευρώ σαν εταιρία και να ξερογλύφεσαι για ένα χιλιαρικάκι.

Μου θυμίζει ένα παμπλουτο με κοστούμι armani και ferrari enzo που σκυβει και μαζεύει από το δρόμο ένα εικοσάλεπτο.

Ξεφτιλίκια πράματα.

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 17 Ιούλ 2007 12:41

Στο μυαλό ενός απλού χρήστη δύσκολα θα έρθει η εικόνα του λεφτά που μαζέυει κέρματα, για το λόγο ότι δεν είναι γνώστης του οικονομικού μεγέθους της συγκεκριμένης business. Αμφιβάλλω καν αν αντιλαμβάνεται ότι πρόκειται για business, γιατί τα links του adsense είναι σεμνά και δεν τραβούν εύκολα την προσοχή.

Ούτε είμαι τόσο σίγουρος ότι τα κέρδη από το adsense καταλήγουν στο ταμείο της κερδοφόρας επιχείρησης. Μάλλον στην τσέπη του webmaster καταλήγουν. :-)
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

orfeo

Δημοσίευση από orfeo » 17 Ιούλ 2007 15:53

Είναι λίγο παράλογη η κουβέντα σε αυτό το thread. Έχετε δίκιο να λέτε "Μα καλά πόσες διαφημίσεις θα βάλουν. Αηδία έχει καταντήσει, δεν ξαναπάω."

Το κάθε ant1 δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Αν πιστεύουν ότι τους συμφέρει να βάλουν adsense καλά κάνουν και βάζουν. Αν δεν αρέσει στους χρήστες απλά γυρνάνε την πλάτη τους στο site και πάνε αλλού. Το ίδιο ισχύει και για το eradio. Από κάπου πρέπει να βγάλει χρήματα. Δεν μπορούμε να απαιτούμε ράδιο online και τζάμπα.

Όταν ένα site έχει πολλες διαφημίσεις απλά τιμωρήστε το με το να μην ασχολήστε μαζί του.

leandroz21
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από leandroz21 » 03 Αύγ 2012 20:21

orfeo έγραψε:Είναι λίγο παράλογη η κουβέντα σε αυτό το thread. Έχετε δίκιο να λέτε "Μα καλά πόσες διαφημίσεις θα βάλουν. Αηδία έχει καταντήσει, δεν ξαναπάω."

Το κάθε ant1 δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Αν πιστεύουν ότι τους συμφέρει να βάλουν adsense καλά κάνουν και βάζουν. Αν δεν αρέσει στους χρήστες απλά γυρνάνε την πλάτη τους στο site και πάνε αλλού. Το ίδιο ισχύει και για το eradio. Από κάπου πρέπει να βγάλει χρήματα. Δεν μπορούμε να απαιτούμε ράδιο online και τζάμπα.

Όταν ένα site έχει πολλες διαφημίσεις απλά τιμωρήστε το με το να μην ασχολήστε μαζί του.
Αρχισαν και στη Κυπρο οι "εξυπνοι" το σιγμα απο το 2008 με το sigmalive.com και κανουν διαφημιση στο ραδιο για το πορταλ τους πως ειναι νουμερο 1 ιστοσελιδα στη κυπρο. Φετος συνεχισε ο αντεννα κυπρου με το iwo.com . Tι να πεις, και εγω της αποψης οτι ειναι γυφτοι, γιατι παιρνουν αυτοι που δεν τα εχουν καθολου αναγκη και μενουμε εμεις οι μεροκαματιαρηδες με ψιλα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες