καψτε τα όλα κάψτε τα

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

καψτε τα όλα κάψτε τα

Δημοσίευση από georgemakaronis » 17 Ιούλ 2007 17:52

μετα απο τοσες φωτιες που εχουν βαλει πιστευω οτι μας αφηνει αδιαφορους ως λαο και δεν συγκινουμαστε για το αν καιγονται τα δαση μας. δεν το αξιζουμε να εχουμε δαση γιατι τα δαση ειναι για τους ανθρωπους και για τα ζωα και μιας και εμεις δεν ανηκουμε σε καμια απο αυτες τι;ς κατηγοριες (γιατι δεν το αξιζουμε) ας μεινουμε στο τσιμεντο και στο καυσαεριο.
Στην αρχαιοτητα εμεις ημασταν οι πολιτισμενοι και ολοι οι αλλοι οι βαρβαροι. Πως ομως τα φερνει ο καιρος και τα πραγματα αλλαζουν..

γιατι δεν ειναι αναγκη να βαζεις φωτια για να εισαι απαισιος. ακομα και το να μην κανεις τιποτα σε κανει απανθρωπο. και αν υποστηριζεις αυτους που δεν ενδιαφερονται για τα δαση και τους ψηφιζεις τοτε εισαι εγκληματιας. και αυτη ειναι η γνωμη μου. και λυπαμαι που ειμαι ελληνας για να βλεπω τα χαλια μας.
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

καψτε τα όλα κάψτε τα

Δημοσίευση από georgemakaronis » 17 Ιούλ 2007 18:02

στην πορτογαλια οταν ξεσπασει φωτια απαγορευτεται να χτιστει οτιδηποτε σε καμενη περιοχη για 15 χρονια. αλλα οι ανρωποι εκει ξερουν που ειναι τα δαση τους και που οχι, δεν χρησιμοποιουν αεροφωτογραφιες του 1940.
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

καψτε τα όλα κάψτε τα

Δημοσίευση από cordis » 17 Ιούλ 2007 18:14

ετσι...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης