Ζητείται flash developer για μεμονομένες εργασίες

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
apitsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apitsos » 24 Ιούλ 2007 22:58

Γεια χαρά σε όλους.

Είμαι Web Developer & Designer, αλλά με το flash δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά, καθόσον μου λείπει η εμπειρία, αλλά κυρίως ο χρόνος για να ασχοληθώ μαζί του.

Έχω κάποια δουλειά και γενικότερα αναλαμβάνω δουλίτσες από πελάτες μου, αλλά τώρα έχω κάτι συγκεκριμένο που θέλω να κάνω σε flash.

Για να είμαι πιο ακριβής, έχω βρει κάποιο flash intro από σελίδα με templates και θέλω να το αγοράσω, με σκοπό να αλλάξω κάποια πράγματα για να το χρησιμοποιήσω.

Αν υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι έχει τη δυνατότητα να με βοηθήσει, θα το ανάλαβει να το τροποποιήσει και φυσικά θα αμηφθεί ανάλογα. Δεν με ενδιαφέρει αν θα έχει Δελτίο Παροχής Υπηρεσιών η όχι. Μου είναι τελείως αδιάφορο.

Επίσης αν αποδειχτεί ότι υπάρχει καλή συνεργασία σε λογικά πλαίσια κόστους, τότε πολύ πιθανόν να αναπτυχθεί κάποιου είδους συνεργασία για μεμονωμένες περιπτώσεις σαν και αυτές.

Όποιος πιστεύει ότι μπορεί να με βοηθήσει (με το αζημίωτο πάντα) παρακαλείται να μου στείλει μήνυμα με τα στοιχεία του, προκειμένου να έρθω σε επαφή μαζί του και να του δείξω λεπτομερώς τι χρειάζομαι.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 25 Ιούλ 2007 00:36

Έτσι έτσι ασχοληθείτε εσείς με τα flash intros να'ρχονται οι δικοί μου πελάτες πρώτοι στα listings :)
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
apitsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apitsos » 25 Ιούλ 2007 01:05

Συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς υπονοείτε... Μπορείτε να γίνετε λίγο πιο σαφής με το τι ακριβώς εννοείτε?

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
Knorcedger
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Knorcedger » 25 Ιούλ 2007 05:22

Με το "listings" μαλλον εννοεί την καταταξη στις μηχανές αναζήτησης.

Αν και ασχολούμαι με το flash εδώ και καιρό, τα flash intros, και γενικα τα intros δεν χρησιμοποιούνται πλέον (όχι όσο παλιότερα) γιατί το μόνο που κάνουν είναι να εντυπωσιάζουν έναν πρωτάρη χρήστη, αλλά να καθυστερούν και να αποθαρρύνουν το μέσο χρήστη από το να δει την ιστοσελίδα σου και το πραγματικό περιεχόμενό της.

Αν θέλεις να φτιάξεις κάτι για να εντυπωσιάσεις, μπορεις να φτιάξεις ένα flash header, το οποίο απλά θα παίζει μια φορά (σαν βίντεο) και μετα θα σταματαει την κινηση για να μην αποσπά την προσοχή του χρήστη (βάλε και ένα replay για αυτούς που θα θέλουν να το ξαναδούν)
Εικόνα
myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Άβαταρ μέλους
apitsos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από apitsos » 25 Ιούλ 2007 10:34

Αγαπητέ φίλε,

εγώ είμαι μαζί σου και συμφωνώ απόλυτα με τα όσα λες. Για να είμαι ειλικρινής, δεν υποστηρίζω και πολύ το flash, όχι επειδή δεν το κατέχω τόσο καλά, αλλά επειδή μου αρέσουν περισσότερο τα στατικά web sites, και αν αυτά έχουν κάποια flash plugins ή κάποια scripts σε flash, ΟΚ, τα βρίσκω ακόμα πιο ωραία. Αν όμως είναι ένα web site πηγμένο στο flash, τότε το θεωρώ κουραστικό, όπως επίσης και τα full flash sites, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, που πραγματικά είναι θαυμάσια, αλλά όπως είπα είναι ελάχιστα.

Έλα όμως που καμιά φορά έχεις πελάτες απαιτητικούς και πρέπει να ικανοποιηθούν αλλιώς θα αποτελέσουν δυσφήμιση για σένα. Το κακό είναι όταν μερικοί άνθρωποι γνωρίζουν 2-3 πράγματα και νομίζουν πως τα ξέρουν όλα. Για παράδειγμα αν προσπαθήσω να πω αυτό που μου είπες στον πελάτη μου, όσο καλά και αν το τεκμηριώσω, θα νομίζει ότι δεν θέλω να του το φτιάξω ή ότι προσπαθώ να το αποφύγω κλπ κλπ. Οπότε, απλά κάνεις αυτό που θέλει και τελειώνει εκεί. Ξέρεις, η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια. Αυτό είναι ότι χειρότερο!!!

Αυτά περί flash και αντιλήψεων!!!

I am at you disposal for anything else!

Thanks a lot.

Άβαταρ μέλους
Knorcedger
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Knorcedger » 25 Ιούλ 2007 11:16

Σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω τι μπορείς (και αν μπορείς) να κάνεις κάτι. Πάντως το θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές εδώ στο φόρουμ, όπως εδώ
Εικόνα
myUbuntu.gr[Ελληνικός οδηγός για Ubuntu]

Άβαταρ μέλους
Banavas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Banavas » 25 Ιούλ 2007 15:09

apitsos έγραψε:Αγαπητέ φίλε,

εγώ είμαι μαζί σου και συμφωνώ απόλυτα με τα όσα λες. Για να είμαι ειλικρινής, δεν υποστηρίζω και πολύ το flash, όχι επειδή δεν το κατέχω τόσο καλά, αλλά επειδή μου αρέσουν περισσότερο τα στατικά web sites, και αν αυτά έχουν κάποια flash plugins ή κάποια scripts σε flash, ΟΚ, τα βρίσκω ακόμα πιο ωραία. Αν όμως είναι ένα web site πηγμένο στο flash, τότε το θεωρώ κουραστικό, όπως επίσης και τα full flash sites, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, που πραγματικά είναι θαυμάσια, αλλά όπως είπα είναι ελάχιστα.

Έλα όμως που καμιά φορά έχεις πελάτες απαιτητικούς και πρέπει να ικανοποιηθούν αλλιώς θα αποτελέσουν δυσφήμιση για σένα. Το κακό είναι όταν μερικοί άνθρωποι γνωρίζουν 2-3 πράγματα και νομίζουν πως τα ξέρουν όλα. Για παράδειγμα αν προσπαθήσω να πω αυτό που μου είπες στον πελάτη μου, όσο καλά και αν το τεκμηριώσω, θα νομίζει ότι δεν θέλω να του το φτιάξω ή ότι προσπαθώ να το αποφύγω κλπ κλπ. Οπότε, απλά κάνεις αυτό που θέλει και τελειώνει εκεί. Ξέρεις, η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια. Αυτό είναι ότι χειρότερο!!!

Αυτά περί flash και αντιλήψεων!!!

I am at you disposal for anything else!

Thanks a lot.
Φίλε μου συμφωνώ με όσα ανέφερες για το flash.
Να σου επισημάνω οτι με το flash θα έχεις πρόβλημα με την συντήρησή του και τις αλλαγές που θα χρειάζεται στο μέλλον αν δεν το κατέχεις ο ίδιος.
Happy coding....
Μάρκος
http://lasernet.gr

satsilem
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από satsilem » 25 Ιούλ 2007 17:17

μπορεις να δείς κάποιες από τις δουλειές μας στο http://www.2progressive.gr/

δες ειδικότερα στο http://www.2progressive.gr/experimental/

ένα από τα τελευταία project με flash θα δεις στο www.abamar.com

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”