email σε sms

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
billt

email σε sms

Δημοσίευση από billt » 04 Αύγ 2007 23:14

Καλησπέρα,
ως πελάτης της q είχα ένα email 6999χχχχχχχ@smsmail.myq.gr στο οποίο όταν κάποιος έστελνε μήνυμα λάμβανα το θέμα, τον αποστολέα και μέρος του κειμένου μηνύματος με sms στο κινητό μου.

Τώρα μας μεταφέραν στη wind και πριν από μερικές μέρες σταμάτησε η υπηρεσία αυτή. Από τη wind μου λένε ότι δεν προσφέρουν κάτι τετοιο πια.

Έχετε υπόψιν σας καμια υπηρεσία στην Ελλάδα ή το εξωτερικό που να κάνει κάτι παρόμοιο;

Άβαταρ μέλους
MeTaL-RoY
Επικοινωνία:

email σε sms

Δημοσίευση από MeTaL-RoY » 05 Οκτ 2007 16:52

Υπάρχει το SMS Notifier.

Σε ειδοποιεί στο κινητό για όλα τα email που έχεις. Υποστηρίζει πολλές εταιρίες SMS αλλά και mycosmos(10 free sms) και otenet(20 free sms). Μπορείς επίσης να στέλνεις απευθείας από το pc σου μηνύματα αλλά και να το ρυθμίσεις για να σε ειδοποιεί για τα mail σου.

Μπορείς να το κατεβάσεις από το www.sharpteam.gr αλλά πρέπει να προσθέσεις χειροκίνητα τα plugin για τα free sms και για τα επιπλέον πρωτόκολλα. Δεν είναι δύσκολο όμως απλά αντιγράφεις τα dll στους αντίστοιχους καταλόγους.

Υποστηρίζει επίσης λογαριασμούς email από msn, yahoo, gmail, pop3 mail accounts και πολλές sms εταιρίες.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Άβαταρ μέλους
MeTaL-RoY
Επικοινωνία:

email σε sms

Δημοσίευση από MeTaL-RoY » 09 Οκτ 2007 21:28

Υπήρχε κάποιο bug στο installation που δεν επέτρεπε την σωστή εγκατάσταση του προγράμματος σε μερικούς υπολογιστές.

Το πρόβλημα λύνεται και κάνοντας ένα αντίγραφο(copy-paste) του αρχείου InterfaceSMS.dll από τον κατάλογο C:\Program Files\SMSNotifier\sms στον C:\Program Files\SMSNotifier.

Το πρόβλημα φτιάχτηκε και πλέον μπορείτε να κατεβάσετε τον SMS Notifier από το site

http://www.sharpteam.gr/smsNotifier.php

Άβαταρ μέλους
fraggiskos

email σε sms

Δημοσίευση από fraggiskos » 12 Οκτ 2007 02:54

Ego exo mycosmos kai gia kathe email pou lamvano mou stelnei sms sto kinito me ton apostolea kai to thema tou mail(dwrean) episis mporo na steilo ena minima kai na mou steilei olo to mail sto kinito!!!(me xrewsh). Kati pou prepei episis na anaferw einai oti mporeis na valeis filtra stis idipoiiseis etsi wste na sou erxetai sms mono otan lamvaneis mail apo sygekrimena atoma. Vevaia afto to skeftesai mono an eisai diathetimenos na allakseis diktyo.

Sorry gia ta greeklish alla kati epathe to laptop mou kai den grafei ellinika.

Άβαταρ μέλους
MeTaL-RoY
Επικοινωνία:

email σε sms

Δημοσίευση από MeTaL-RoY » 13 Οκτ 2007 17:31

fraggiskos έγραψε:Ego exo mycosmos kai gia kathe email pou lamvano mou stelnei sms sto kinito me ton apostolea kai to thema tou mail(dwrean) episis mporo na steilo ena minima kai na mou steilei olo to mail sto kinito!!!(me xrewsh). Kati pou prepei episis na anaferw einai oti mporeis na valeis filtra stis idipoiiseis etsi wste na sou erxetai sms mono otan lamvaneis mail apo sygekrimena atoma. Vevaia afto to skeftesai mono an eisai diathetimenos na allakseis diktyo.

Sorry gia ta greeklish alla kati epathe to laptop mou kai den grafei ellinika.
Φραγγίσκο υπάρχουν ήδη τα φίτρα στα οποία αναφέρεσαι και άλλα και φίτρα με keywords από subject. Όσο αναφορά το mycosmos νομίζω ότι η ειδοποιήση για μαιλ ΧΡΕΩΝΕΙ 10 λεπτα. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα δε σε χρεώνει καθώς κάνει χρήση των δωρεάν SMS. Επιπλέον η mycosmos περιορίζεται στην ειδοποίηση για τα emails που είναι σε αυτούς, ενώ το πρόγραμμα ελέγχει όλα τα δυνατά emails

Άβαταρ μέλους
MeTaL-RoY
Επικοινωνία:

email σε sms

Δημοσίευση από MeTaL-RoY » 13 Οκτ 2007 21:12

Αληθεια;
έχεις κανένα link που να γράφει τις χρεώσεις ή να λέει ότι είναι δωρεάν;

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

email σε sms

Δημοσίευση από EneMe » 13 Οκτ 2007 21:19

http://mail.mycosmos.gr/MyCosmos/Terms% ... itions.htm

Όπως βλέπεις, οι ειδοποιήσεις είναι χωρίς χρέωση...

Το να πάρεις το mail όμως χρεώνεται...

Εγώ ειδοποιήσεις παίρνω, μέσω sms, αλλά είναι πάντα mails που δεν χρειάζεται να διαβάσω, μου αρκεί ο τίτλος...
Μπαίνω εκεί μια φορά κάθε 3-4 μήνες και σβήνω τα mails, τίποτα άλλο...

Άβαταρ μέλους
MeTaL-RoY
Επικοινωνία:

email σε sms

Δημοσίευση από MeTaL-RoY » 14 Οκτ 2007 02:16

σωστός για την χρέωση.

απλά αν δεν έχεις cosmote ή αν δε χρησιμοποιείς αυτόν τον λογαριασμό (ή αν έχεις αλλους 10 από MSN, Gmail, Yahoo κλ), τότε δε λαμβάνεις καμία ειδοποίηση. Επίσης ο χώρος αποθήκευσης είναι πολύ μικρός. Για πιο προηγμένες ειδοποιήσεις μπορείς να χρησιμοποιείς το πρόγραμμα ώστε να έχεις για παράδειγμα τον χώρο του Gmail και της ειδοποιήσεις της Mycosmos. ή τελος πάντων ότι είναι στην κρίση του κάθε ενός να χρησιμοποιεί. :wink:

Starlet_Gt

email σε sms

Δημοσίευση από Starlet_Gt » 15 Σεπ 2008 01:23

Καλησπέρα.Εδώ και 4 χρόνια έχω email mycosmos και όταν έρχεται νέο email μου στέλνουν ειδοποίηση με sms.Από χθές δεν μου έχουν στείλει παρότι είχα αρκετά καινούργια email.Ξέρει κανείς τι πρόβλημα έχει και δεν με ενημερώνει;

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

email σε sms

Δημοσίευση από EneMe » 15 Σεπ 2008 18:50

Εμένα με ενημερώνει μια χαρά...

Μήπως έχει γεμίσει το mailbox???

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες