Δωρεάν PHP,MySQL,1GB χώρο,10GB Bandwidth χωρίς διαφημίσεις..

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 08 Αύγ 2007 15:14

Εκεί που σέρφαρα βρήκα το παρακάτω site που αν πράττει αυτά που λέει, τότε μιλάμε για πολύ καλή περίπτωση ΔΩΡΕΑΝ φιλοξενίας, για PHPάδες:
http://www.joolo.com/

Προσφέρουν δωρεάν φιλοξενία με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:
- PHP
- MySQL
- 1GB χώρο
- 10GB Bandwidth
- χωρίς διαφημίσεις

Προσωπικά ΔΕΝ το δοκίμασα, μια και δεν ασχολούμε με PHP και MySQl, αν κάποιος το δοκιμάσει ας γράψει εντυπώσεις...

Η απορία μου είναι από που βγάζουν χρήματα αυτοί οι servers, εκτός αν το κάνουν καθαρά για διαφήμιση mouth to mouth από τον ντόρο που δημιουργείτε... (αντί να τα σκάνε δλδ σε διαφήμιση, παρέχουν τζάμπα υπηρεσία που θα αυτοδιαφημιστεί εφόσον είναι καλή)

Cordis, κατηγορία καθαρά για hosting δεν έχει στο forum; έψαχνα και δεν βρήκα τίποτε σχετικό. Μήπως να φτιάξεις μια, γιατί είδα μηνύματα για φιλοξενία διάσπαρτα σε άλλα θέματα, όπως π.χ. στις γλώσσες php, asp, εδώ στο καριέρα κλπ

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 08 Αύγ 2007 15:33

dimitri to olo thema einai to tiraki... an sou aresei kai to "fas" tote logika prochoras kai parapano an den to "fas" outos i allos den tha to "etroges"

http://www.joolo.com/accounts.jsp
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 08 Αύγ 2007 17:51

Μια χαρά και αρκετά τα βρίσκω πάντως αυτά που δίνει στο δωρεάν πακέτο. Ιδιαίτερα τα 10gb traffic μου έκαναν εντύπωση. Έχω δει πακετάκια που τα πληρώνεις πάνω από 10 $ το μήνα, και δεν σου δίνουν καν 10 gb bandwidth... τέσπα, εγώ το πόσταρα μπας και φανεί χρήσιμο σε κάναν PHPάκια... ποτέ δεν ξέρεις.

NIkoz

Δημοσίευση από NIkoz » 09 Αύγ 2007 17:15

"We buy forum signatures! If you post regularly on a forum then we are interested in buying a spot in your signature. For details contact support@joolo.com."

Αυτά είναι, advanced marketing era. :P

Συνήθως δεν υπάρχουν διαφημίσεις μέχρι να αποκτήσουν αρκετούς χρήστες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης