Ποιό βιβλίο επιλέξατε να διαβάσετε για τις διακοπές;

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 10 Σεπ 2007 17:07

αχ.. Sheena, πιάσαται το core νόημα του συνειρμού, του προβληματισμού μου πάραυτα την έλληψη χρόνου ή αλλιώς τον αμοιβαίο συγχρονισμό αυτού κατα την μοίραν :P

..η απόψις μου επί τέτοιων προσωπικών θεμάτων είναι αταλάντευτη , πιστεύομεν στας μακροχρόνιας και δεδοκιμασμένες στον χρόνο υποσχέσεις, οι σοβαρές σχέσεις κάπως έτσι θα προκύπτουν :oops: ..εξάλλου άνθρωποι είμαστε
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 12 Σεπ 2007 11:22

Βρε, Αλκιβιάδη, γίνε πιο σαφής και μου μου τρως ο χρόνο να κάθομαι να σκέφτομαι τι ακριβώς εννοείς.... Μίλα την μοντέρνα Ελληνική για μια φορά στην ζωή σου....
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 12 Σεπ 2007 13:26

Νομίζω ότι ο Αλκιβιάδης έχει από καιρό αναπτύξει αυτό το προσωπικό στυλ της κομψευμένης ημι-σαφήνειας, οπότε είναι λίγο δύσκολο να το αλλάξει τώρα έτσι απότομα! :-P
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 12 Σεπ 2007 13:48

Σίγουρα και δεν είπαμε απότομα. Βήμα-βήμα είναι αρκετό.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 12 Σεπ 2007 15:24

Διορθώνω το "κομψευμένης ημι-σαφήνειας"

"έντεχνης και μεγαλοτρόπως ποιητικά διανθισμένης ημι-ασάφειας" :-)
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 12 Σεπ 2007 16:08

skeftomilos έγραψε:Διορθώνω το "κομψευμένης ημι-σαφήνειας"

"έντεχνης και μεγαλοτρόπως ποιητικά διανθισμένης ημι-ασάφειας" :-)
Πολύ σωστότερο το ακούω αυτό. Οπότε, θα συμφωνήσω. :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 13 Σεπ 2007 02:55

..το "έντεχνης" μ΄άρεσε όπως ο ταραμάς, δίπλα στον Κότσιρα π.χ, όπως ο κότσυφας.. κοινώς το κελαηδίζων κοτσύφι :oops:

Sheena ..απλά δεδήλωσα την δυσκολία της συναινετικής συνεύρεσης των ιδεών μέσω την υπαρκτής συντροφικότητας κατά το ξεφύλλισμα ενός οιοδήποτε βιβλίου ..thats was all :oops:
σημεία των καιρώνε :question: ..εμείς θα το κρίνομαι , ακούω τας απόψεις σας :oops:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Ria
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ria » 13 Σεπ 2007 03:47

Sheena28 έγραψε:αχ.... και με τη Ria τι θα κάνεις; Έτσι απλά το βάζεις κάτω; Τώρα που άνοιξε ο δρόμος...! ;)
Τι να κάνει με μένα καλή μου? :lol: Εμένα δεν μ' αρέσει να διαβάζω φωναχτά!!! :wink:

Εγώ πάντως είμαι βιβλιοφάγος! Προτιμώ λογοτεχνικά και μυθηστορήματα και ενίοτε κανένα αστυνομικό! :D

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 13 Σεπ 2007 04:01

Ria έγραψε: Τι να κάνει με μένα καλή μου? :lol: Εμένα δεν μ' αρέσει να διαβάζω φωναχτά!!! :wink:

Εγώ πάντως είμαι βιβλιοφάγος! Προτιμώ λογοτεχνικά και μυθηστορήματα και ενίοτε κανένα αστυνομικό! :D
..Ria το σιγανό διάβασμα είναι διαχρονικά πιο ερωτικό καθώς και πιο ευγενικόνε καθότι κρατά το έμετρο μέτρο της ποίησης των λόγων του κάθε κειμένου και βέβαια έτσι περίπου μαρέσει κι εμένα, το φωναχτά δεν τον ετόλμησα και δεν επρόκειται πάραυτα .. :oops:

Αν και δεν δηλώνω βιβλιοφάγος, δια την αποτυχίαν των λόγων που προανέφερα και δεν το επιτρέπουν, μιας και έχω διακριτές προϋποθέσεις επ αυτού προς ικανοποίηση ,ώντας ακουστικός τύπος ως έφη το απλήστο (πως να το κάνουμε πιστεύω πως το βιβλίο θα έπρεπε να μας φέρνει κοντά..:P) τρέφω σεβασμό πρός τους μανιώδης ξεφυλλιστές κάθε λογής, άλλωστε είναι καλύτερο πάραυτα από ένα συνεχιζόμενο μεσημεριανοαπόγευμα γεμάτο.. "φρεντουτσίνο" :oops:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 13 Σεπ 2007 06:37

ALKIVIADES έγραψε:ένα συνεχιζόμενο μεσημεριανοαπόγευμα γεμάτο.. "φρεντουτσίνο"
Αν είχες πει φραπόγαλο θα είχα παρεξηγηθεί...

:hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 13 Σεπ 2007 11:54

Ως ακουστικός τύπος Αλκιβιάδη μου, τότε καλύτερα να της λες ωραία πραγματάκια, καθότι έχω καταλάβει πως έχεις μια έφεση προς την ποίηση και δεν θα δυσκολευτείς να βγάλεις κάτι από το νου σου εντελώς της στιγμής.... Σε αντίθετη περίπτωση ξεφυλλίστε μαζί ένα περιοδικό και όλο και κάτι θα έχετε να λέτε.... ;)
Εικόνα

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 13 Σεπ 2007 13:03

4 τευχοι του Λουκι Λουκ και 1 Αρκα
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 13 Σεπ 2007 15:38

Ψηφίζω Αρκά! Όσα τεύχη θέλει από δαύτον και ό,τι θέλει... Για να μην πω τι θα πρότεινα.... :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 13 Σεπ 2007 16:41

Sheena28 έγραψε:Ως ακουστικός τύπος Αλκιβιάδη μου, τότε καλύτερα να της λες ωραία πραγματάκια, καθότι έχω καταλάβει πως έχεις μια έφεση προς την ποίηση και δεν θα δυσκολευτείς να βγάλεις κάτι από το νου σου εντελώς της στιγμής.... ;)
..ευχαριστώ, βρε Sheena μου ..δεν λέω έχω μια ροπήν, αλλά, αν τα έλεγα εγώ τότες τι ακουστικός θα ήμουνα :D anyway :P

"να της λέω;" μα δεν επικεντρώθην σε συγκεκριμένο πρόσωπο ποτές, εμίλησα συνολικά και γενικώς επι του θέματος (δεν νομίζω να υπονοείς κάθε θηλυκιά ύπαρξη που πιθανός να εσυνάντου ) καθότι εθέλων να εκφράσων πάραυτα τη δυσκολία της συνεύρεσης αλλά και την ταλαιπωρίαν της σκέψης και πράξης => άρα και επιθυμιτό αποτέλεσμα μετά την ξεφυλλοανάγνωση ενός βιβλίου στας καλοκαιρινάς μας διακοπάς σήμερα :oops:
Sheena28 έγραψε: Σε αντίθετη περίπτωση ξεφυλλίστε μαζί ένα περιοδικό και όλο και κάτι θα έχετε να λέτε.... ;)
:o
..με απωθεί η ιδέα της συνεύρεσης μέσω της ξεφυλλοανάγνωσης με βάση κάποιο περιοδικό διότι συνήθως τα διατηρούμεν στους χώρους του w.σέ :oops: :P :lol: Δεν νομίζω να είναι καλή αρχή εκτός και αν τρέχουμε κάθε φορά στο περίπτερον δια αγορά καινούργιου..κάτι που φαντάζει περισσότερο στρεσαριστικό απ ότι θα μπορούσα να φανταστώ θεωρητικώς .

* Βέβαια για να πούμε και του στραβού το δίκιο, όταν έχεις αγοράσει καινούργιο σαλόνι πάντα πιάνει το κόλπο με το περιοδικό και τις γυναίκες ..αλλά that dosent happend oftenly :P

Arkas Vs Looki Look ?
όλα τα κόμιξ καλά είναι.. κι ο Popay τα "σπάει" :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 13 Σεπ 2007 17:40

Βρε Αλκιβιάδη, έκανα πλάκα! Δεν το έπιασες καθόλου! Και είπα να βάλω ένα υστερόγραφο πως κάνω πλάκα, αλλά το μετάνιωσα. Τώρα βλέπω πως ήταν χρήσιμο!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες