Να αλλάξω motherboard η να πετάξω το pc?

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
playmobil

Δημοσίευση από playmobil » 19 Αύγ 2007 17:35

Γεια σας,
Help!!!
Εδώ και αρκετό καιρό έχω πρόβλημα με το pc μου. Όταν το ανοίγω καταφέρνει να μπει στα windows μετά απο μερικές επανεκκινήσεις και το κάνει σε μεγαλύτερο βαθμό μετά που θα εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα και θα του κάνω restart. Αρκετές φορές το κάνει και στο άσχετο. Σχεδόν πάντα εμφανίζεται η μπλε οθόνη με λίγο διαφορετικά ''STOP'' κάθε φορά. Η αναφορά σφάλματος που βγάζει είναι
C:\WINDOWS\Minidump\Mini081807-01.dmp
C:\DOCUME~1\Playmobil\LOCALS~1\Temp\WER1.tmp.dir00 \sysdata.xml
Επίσης, πολύ συχνα όταν δουλεύω κολλάει το ποντίκι και χάνεται και η συνδεσή μου στο ιντερνετ.

Επειδή το είχα ψάξει λιγάκι και μου ήρθε ζάλη επειδή δεν είμαι και πολύ σχετική με το αντικέιμενο, αποφάσισα να τον πάω στο Πλαίσιο μηπως και μου πουν τι έχει. Ο τεχνικός μου είπε ότι αρχικά πίστευε ότι έφταιγε η μνήνη, την οποία δοκίμασε σε δικό τους pc αλλά δούλευε μια χαρα. Έκανε και τον απαραίτητο καθαρισμό απ' ότι μου είπε και πάλι υπήρχε πρόβλημα οπότε κατέληξε στο συμπέρασμα ότι φταίει η μητρικη.

Σήμερα απενεργοποίησα το DVD ROM και λίγο σταθεροποιήθηκε αλλά μετά απο λίγο πάλι τα ίδια με αλλο ''STOP'' στη μπλε οθόνη.
Θα ήθελα και τη δική σας γνώμη αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το επιβαιβεώσω και αν είναι να αλλάξω μητρικη.

Ο επεξεργαστής μου είναι INTEL PENTIUM 4 2.66GHz και η μητρική μου SiS 962L
Ευχαριστώ, προκαταβολικά.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 20 Αύγ 2007 11:31

Αυτό καμιά φορά είναι πρόβλημα της μνήμης καλό είναι να κάνεις ενα format μπας και έχουν χτυπήσει μόνο αυτά τα αρχεία!
Αν δεν δουλέψει τότε θα σου πώ τι να κάνεις!
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης