Tl

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Kimosabe

Tl

Δημοσίευση από Kimosabe » 19 Αύγ 2007 22:14

Αυτό είναι η ιστοσελίδα που έφτιαξα.

Κώδικας: Επιλογή όλων

www.trafficlag.gr
Είναι για την ομάδα του Counter Strike: Source που έχουμε δημιουργήσει με φίλους μου.

Η κύρια σελίδα είναι ένα swf με links για email, forum με embedded streaming radio (όχι μέσα στο flash).
Το forum είναι phpbb2, με ελάχιστα hacks-τροποποιήσεις, και template Igloo.

Το hosting γίνεται πάνω σε Linux server.

Η σελίδα είναι final version, αλλά συνεχώς υπό κατασκευή μιάς και όλο κάποια νέα ιδέα παρουσιάζεται.

Τις τελευταίες μέρες προσπαθώ να κάνω recompile το flash για volume control.
Με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη και η άποψη-προτάσεις σας για τη σελίδα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kimosabe την 14 Σεπ 2007 17:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Εικόνα

NIkoz

Tl

Δημοσίευση από NIkoz » 19 Αύγ 2007 22:45

Αισθητικά καταστρέφετε η ιστοσελίδα σου από το περιεχόμενο της.

Αυτό που θέλω να πώ είναι οτι έχεις δέσει υπεροχα το template του forum σου με αυτό της ιστοσελίδας σου αλλά στην σελίδα το περιεχόμενο κάθε συνδέσμου είναι απλό κείμενο δίχως καθόλου μορφοποίηση.

Όντας φανατικός υποστηρικτής και καμένος gamer θα περίμενα περιοχή με downloads από έναν ιστότοπο ομάδας καθώς και περισσότερες πληροφορίες για κάθε μέλος της όπως και νέα.

Examples: Φωτογραφία μέλους, προτιμίσεις ρυθμίσεων μέλους (configuration), προτιμίσεις εξοπλισμού μέλους(pad, mouse, kboard).

Χρησιμοποίησε μια φόρμα επικοινωνίας έναντι του απλά να αναφέρεις το email σας.

Ανέφερε το βασικό roster της ομάδας διακρίνοντας το ανάμεσα στα μέλη σας.

Τέλος θα ήθελα να σου προτείνω να τοποθετήσεις όμορφα και "μετρημένα" graphics του ίδιου του παιχνιδιού προιδεάζοντας έτσι τον επισκέπτη ως πρός το περιεχόμενο της ιστοσελίδας σου με την πρώτη ματιά.

Άβαταρ μέλους
ksarm

Tl

Δημοσίευση από ksarm » 19 Αύγ 2007 23:00

πολύ ωραίες παρατηρήσεις nikoz!!!

εγώ προτείνω στο mouseover να μην γίνεται απλά λευκό το κουτάκι αλλά να εμφανίζει ένα γραφικό που να έχει σχέση με το παιχνίδι και να λέει από πάνω το τόπικ

Στο φόρουμ την Γενική συζήτηση , το Πληροφορική - Τηλεπικοινωνίες και το Underground Elite κάνε τα ένα section "Ασχετα" με 3 topics. Το να έχεις τόοοσες πολλές κατηγορίες άσχετες με το κυρίως θέμα το κάνει κουραστικό.

Άβαταρ μέλους
Kimosabe

Tl

Δημοσίευση από Kimosabe » 19 Αύγ 2007 23:54

Ευχαριστώ παιδιά για τις γρήγορες απαντήσεις και τις καλές προτάσεις!

Όσον αφορά το αισθητικό μέρος, δέν θέλαμε να κολλήσουμε στην πεπατημένη συνταγή
'clan template'. Γι'αυτό και δέν βλέπεις profile του κάθε μέλους ξεχωριστά. Θέλαμε το site
να είναι η 'βιτρίνα' (απλά μία εισαγωγική σελίδα που θα αναφέρει πολύ γενικά νέα και members)
και το forum να είναι η ουσία.

Το site είναι online μόνο κανά 2 εβδομάδες, γι'αυτό και η έλλειψη content.

Nikoz δέν κατάλαβα τι εννοείς:
στην σελίδα το περιεχόμενο κάθε συνδέσμου είναι απλό κείμενο δίχως καθόλου μορφοποίηση.
Επίσης, το radio έπαιξε κανονικά και στους δυό σας?
Εικόνα

NIkoz

Tl

Δημοσίευση από NIkoz » 20 Αύγ 2007 00:02

Θέλω να πώ οτι ευ όσως η σελίδα σου είναι flash μπορείς να ενσωματώσεις καμιά όμορφη γραμματοσειρά και τα περιεχόμενα κάθε συνδέσμου όπως τα μέλη για παράδειγμα θα μπορούσαν να εμφανίζονται όμορφα με κάποιας μορφής λίστα οι τίτλοι σου θα μπορούσαν να είναι τονισμένοι η να χρησιμοποιούν άλλη γραμματοσειρά κτλ.

Επίσης να αναφέρω οτι θεωρώ λίγο υπερβολικά τα sections στο forum δεν πιστεύω οτι όλες αυτές οι κατηγορίες θα έχουν ανταπόδοση από τους επισκέπτες σας.

Το ράδιο ακόμα δεν μπορώ να το επαληθεύσω εγώ προσωπικά ο υπολογιστής που κάθομαι δεν φέρει κάρτα ήχου αργότερα θα απαντήσω και για αυτό.

Άβαταρ μέλους
Kimosabe

Tl

Δημοσίευση από Kimosabe » 20 Αύγ 2007 00:16

Εντάξει, ευχαριστώ πολύ!
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες