Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Συνεργασία ΣΚΑΪ - Youtube για τις εθνικές εκλογές !

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Απάντηση

Πως σας φαίνετε το όλο εγχείρημα ;

Το δημοψήφισμα λήγει την 22 Σεπ 2007 23:09

Πρωτοποριακό
17
53%
Πολύ σέξι..!
5
16%
Ως ιδέα είναι καλή
6
19%
Ως ιδέα είναι χάλια
1
3%
Ενδιαφέρον
1
3%
Με αφήνει παγερά αδιάφορο
2
6%
Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι

Σύνολο ψήφων: 32

Άβαταρ μέλους
jojoe

Δημοσίευση από jojoe » 28 Αύγ 2007 19:35

Θα ασχοληθώ με την πάρτη τους γιατί:

- θα μπορέσω να τους τα χώσω κ δε θα μπορούν-άμεσα τουλάχιστον- να μου κάνουν τίποτα
- θα τους αναγκάσω να μου απαντήσουν στα δικά μου προβλήματα και τα προβλήματα των περισσότερων νέων ατόμων.
- θέλω πολύ να δω τις αντιδράσεις τους όταν αντιλαμβάνονται οτι δεν είμαστε όλοι ίσοι κ όμοιο με τις σκατόφατσές τους κ οτι δεν μας ενδιαφέρουν τα μεγαλεία, αλλά -έτσι όπως μας καταντήσανε- μας ενδιαφέρει η στοιχειώδης επιβίωση.

Δεν θα ασχοληθώ με την πάρτη τους γιατί:

- το μόνο που βγαίνει από το στόμα τους είναι το "θα..": Θα δημιουργηθούν καινούριες - αναξιοπρεπείς- θέσεις εργασίας, θα πάρουμε - τσίγκινα ράντσα- κρεββάτια για τα νοσοκομεία (Α ρε Αμαλία που είσαι...), θα εξαλειφθεί η διαφθορά, θα ανεβεί το επίδομα ανεργίας , κ πολλά άλλα τέτοια αστεία...
- θα ψηφίσω λευκό. Γιατί να τους δώσω την ευχαρίστηση της ψήφου μου κ μετά να νοιώθω σα λαλάκας σα να με έχουν βιάσει όταν -κακά τα ψέμματα- πάλι τα ίδια σκατά θα είμαστε;
- στην τελική, είμαστε μια χώρα 50ρηδων+: Γιατί όταν όλοι τρέμουν στο πότε θα βγουν τελικά στην σύνταξη, οι υπόλοιποι να τρέμουν μέχρι να βρουν μια θέση στον ιδιωτικό κ στον δημόσιο τομέα; Γιατί να μας πανικοβάλλουν και να εξαρτόμαστε τόσο πολύ από κάτι αυτκόλλητα (ένσημα); Πουθενά στην Ευρώπη δεν γίνεται αυτο! Γιατί να θεωρούνται οι 2 ξένες γλώσσες κ το ECDL υπερπροσόντα και να παίρνεις πόδι με το καλημέρα σας στο ιντερβιου γιατί θα αναγκάζονται-αν ποτέ γίνει- να σε πληρώνουν περισσότερα;

Αδήλωτοι, Απλήρωτοι, Ανύπαρκτοι...Ελλάς το μεγαλείο σου...

menace82
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από menace82 » 31 Αύγ 2007 15:12

jojoe έγραψε: - θα ψηφίσω λευκό. Γιατί να τους δώσω την ευχαρίστηση της ψήφου μου κ μετά να νοιώθω σα λαλάκας σα να με έχουν βιάσει όταν -κακά τα ψέμματα- πάλι τα ίδια σκατά θα είμαστε;
[/b][/i]
Πιστεύεις ότι έτσι δεν τους δίνεις την ευχαρίστησή σου; Αφού δεν σε ενδιαφέρουν οι Εκλογές, πάει να πει ότι είσαι ευχαριστημένος με την τρέχουσα κατάσταση και θα βγαίνουν οι ίδιοι και οι ίδιοι. Θα μου πεις: "Και τι να ψηφίσω." Θα σου απαντήσω: "Οτιδήποτε άλλο, αρκεί να σπάσει ο πάγος του δικομματισμού!" Και στο κάτω-κάτω, δεν έχουμε δει κανένα άλλο κόμμα στην εξουσία και δεν μπορούμε να εκφέρουμε γνώμη. Δεν μπορείς να πεις: "Δεν ψηφίζω Συνασπισμό, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ, κλπ γιατί και αυτοί τα ίδια είναι." επειδή δεν ξέρεις πως θα συμπεριφερθούν ως κυβέρνηση.

Εσείς που ρίχνετε λευκά ή που δεν ψηφίζετε μας έχετε ρίξει σε αυτήν την κατάσταση. Εσείς καλά να πάθετε, όμως και εμείς τρώμε το αγγούρι μα δεν δροσιζόμαστε.

menace82
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από menace82 » 31 Αύγ 2007 15:14

Αδήλωτοι, Απλήρωτοι, Ανύπαρκτοι...Ελλάς το μεγαλείο σου...[/quote]

Ναι, αλλά και εσύ αν ρίξεις λευκό, είσαι στην ουσία ανύπαρκτος....

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 03 Σεπ 2007 13:06

Πολυ καλο.Ας το δουν και οι άλοι ιδιοτ.σταθμοι αυτο.
Πιστευω ότι το ΣΚΑΙ είναι αυτη την στιγμη το καλητερο ελληνικο καναλη.
Μια χαρα εκπομπες βάζει και οι ειδήσης επίσης πολυ καλες.

για το συγγεκριμενο πιστευω πως επρεπε να γίνει και στην ελλαδα .. καποτε.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned » 03 Σεπ 2007 20:11

Θα ήταν καλύτερα να βλέπαμε το ίδιο πράγμα με εκπομπές και ταινίες καναλιών.

π.χ. βλέπω μία τανία στο star και δεν την προλαβαίνω από την αρχή , να μπορώ να την δω αύριο-μεθαύριο στο internet.

ή μία εκπομπή για τις εκλογές ... κ.ο.κ.
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Burned forum - The best g(r)eek forum !!!
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 07 Σεπ 2007 02:04

..αυτήν την ώρα ο ΣΚΑΪ μεταδίδει το Youtube debate, στα ερωτήματα των χρηστών που ανέβασαν βίντεο-ερωτήσεις απαντούν η 'Αννα Διαμαντοπούλου και ο Δημήτρης Αβραμόπουλος ;)
Εικόνα

21century

Δημοσίευση από 21century » 17 Σεπ 2007 20:23

Η συνεργασία είναι δεδομένη και με άλλους φορείς όπως και με ελληνικές ιστοσελίδες που δημιουργουν τον δικό τους χωρο στο youtube όπως συνέβη και σε αυτη την περίπτωση http://www.youtube.com/freegreece

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 17 Σεπ 2007 20:25

Ευκαιρία για διαφήμιση, έτσι? :roll:
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης