Conn-X 2months free Trial

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Conn-X 2months free Trial

Δημοσίευση από Hermeia » 08 Νοέμ 2007 19:18

id12586 έγραψε:Για αυτούς που τους ενδιαφέρει ένα free trial:

(snip}

Όποιος το δοκιμάσει, ας μας πεί καμία γνώμη :wink:
.. το δοκιμάζω λοιπόν - περιμένω δηλαδή, εδώ κι ενάμιση μήνα (περίπου),

κι η αποψή μου παραμένει η ίδια: πΟΤΕ sucks !

1η Οκτωβρίου τηλεφώνησα στο 134 και μετά τις γνωστές ωριαίες και βάλε αναμονές..
πληροφορήθηκα ότι όλα είναι τέλεια στον αγγελικό κόσμο της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης,
και η γραμμή μου θα ενεργοποιηθεί σε 10 μέρες (ημερολογιακές), περίπου, μπορεί να χρειαστεί καμια μέρα παραπάνω, αλλά σε καμιά περίπτωση πάνω από 12 συμολικά μέρες,
και ιδού ο 14ψήφιος κωδικός ενεργοποίησης της συνδεσής μου στη σχετική ιστοσελίδα οτενετ.γρ...

με διάφορα δεν το κυνήγησα σε 12 μέρες, πάω να μπω 1η φορά 26 οκτωβρίου - με την ηλίθια σιγουρια ότι "δεν μπορεί, μετα από 25 μέρες θα έχει οπωσδήποτε ενεργοποιηθεί" ..

το μοντεμ αναβοσβήνει τρελά, κατι δεν πάει καθόλου καλά, καλώ το 1242,
αλλά μετά από μια ώρα "βουίζει" και άλλη μισή ώρα "είστε σε γραμμή προτεραιότητας, παρακαλώ μην κλείσετε..." και μια εκωφαντική μουσική στα μεσοδιαλείματα,..
κατι μου τυχαίνει επείγον, και χρειάζεται να τα παρατήσω
(ηρθαν οι επισκέψεις μου, εχω να κάνω και άλλες κι αύριο μέρα είναι..)

Σάββατο 27 οκτωβρίου
μια από τα ίδια.. σε πάνω από 10 κλήσεις το πρωί βουίζει.. και δυστυχώς δεν μπορώ να καλώ όλη μέρα.

Κυιακή 28 Οκτωβρίου.
Καλούσα από τις 12 μεσημέρι, μέχρι τις 14:00.. από τις 13:45 ήμουνα "σε γραμμή προτεραιότητας, παρακαλώ μην κλείσετε..", ώσπου στις 14:10 έπεσε η γραμμή και στη συνέχεια καλούσε αλλα δεν απαντούσε κανένας - "λογικά" μια και κυριακές και αργίες δουλεύουνε μέχρι τις 2 τα παιδιά
(ποτε εξυπηρετουνε όμως αληθινά δεν μας είπανε..)

να το ξαναπώ ότι δυστυχώς έχω και κάτι πιο σημαντικά ζητήματα υγείας και επιβίωσης δυστυχώς.. που με αναγκάζουνε να μην είμαι διαρκώς στην κλήση και την αναμονή..

Δευτερα 29 Οκτωβρίου κατάφερα κι έπιασα γραμμή.. οπου μια ευγενική κοπελιά προσπαθούσε να με καθοδηγήσει στην εγκατάσταση του μοντεμ στα βιστα.. τα οποία δε δεχονται τίποτε άλλο από τα δικά τους
- την πρώτη φορά μου το εγκαταστήσανε ISDN - που δεν έχω,
και τη δεύτερη μου το εγκαταστήσανε dial-up modem, και απαιτούσανε αριθμό τηλεφωνικής κλήσης..

μετα από πολύ παίδεμα, και δικό της είναι η αλήθεια, με ρωτάει ποιος είναι ο παροχέας μου..

"οπως σαν είπα άλλες 3 φορές, έχω το con-x trial, το διαφημιστικό σας δωρεάν πακέτο"..
με ρωτάει αν εχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μου, τη βρίσκει ανενεργή, και με παραπέμπει στο 134.

Μετά από τις γνωστες λογικές αναμονές πετυχαίνω το 134,
βρίσκουν την αίτησή μου της 1ης Οκτωβρίου και επιβεβαιώνουν ότι ισχύει ο 14ψηφιος ενεργοποίησης που έχω.. "αλλα δεν έγινε η αίτηση"
Στο εύλογο ερώτημά μου πώς μπορουν ταυτόχρονα να με βεβαιώνουν ότι βρήκαν την αίτησή μου η οποία όμως "Δεν έγινε"
και "μην ανησυχείτε, την κάναμε σήμερα. Η adsl γραμμή σας θα λειτουργεί σε 10 μέρες, μπορεί και λιγότερες" .. θα το καταλάβετε επειδή το φωτάκι στο μοντεμ θα πάψει να αναβοσβήνει και θα αναβει σταθερά..
απαντουν με ενδείξεις ότι είναι στα όρια της ανοχής τους κι ότι είμαι ψιλο-τρελή, ότι πολύ απλά ισχύουν όλα όπως ακριβώς τα λένε.
Και έχει γίνει η αίτησή μου την 1η Οκτωβρίου, και έχει γίνει και σημερα, 29 οκτωβρίου, και δεν μπορώ να χάσω το δικαίωμα εφόσον έκανα αίτηση από 1η Οκτωβρίου, και θα έχω dsl σε 10 μέρες, και έχω δίκιο να είμαι τσατισμένη (και δεν ήμουνα ακόμα τσατισμένη.. σήμερα αρχίζω..)

Χτες 8 Νοεμβρίου, 10 μέρες μετά και σήμερα 11 μέρες .. το φωτάκι στο μοντεμ εξακολουθεί να τρελαίνεται ότι δεν βρίσκει dsl, ενώ το 1242 είναι μόνιμα κατειλημένο - λογικά, εφόσον από ότι ακούω στις ειδήσεις έχουν πέσει οι ευρυζωνικές 'ταυτόχρονα' στους νομούς Βοιωτίας και Κορινθιας..

Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη, και θα ενημερώσω επίσης όσο περισσότερο κόσμο μπορώ - και τις σχετικές αρχές,
- γιατί άμα είναι τόσο εξυπηρετική η δωρεάν διαφήμισή τους..
σκέψου πως θα είναι το μέλλον.. εγώ το βλέπω κατάμαυρο, ένα πράγμα μπλακ-άουτ.

Νομίζω στη τελική πολύ ευκολότερο να αρχίζω να συχνάζω τα απογεύματα στο Συνταγμα παρέα με τους μετανάστες και να συνδεόμαστε με το ασύρματο δίκτυο του δημου ...
και να πάψω να φορτώνω την υγεία μου και την τσέπη μου προσπαθώντας να βρω άκρη με τα τηλέφωνά τους..
και να αποκτήσω επιτέλους και την πολυπόθητη καλύτερη κοινωνικότητα και να κάνω καινουριους φίλους..

Ερμεία φλιπαρισμένη
νόμιζα η τρελή ότι σε αυτό το 'διαφημιστικό' θα φερόντουσαν καλύτερα.
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης