η γωνιά του κυπραίου

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
michalis1984

η γωνιά του κυπραίου

Δημοσίευση από michalis1984 » 03 Σεπ 2007 09:31

http://www.kypreos.freehost.gr/

geia sas. tha ithela merika sxolia, idees, protasis, kra3imo gia tin a8litiki gwnia mou.
best seller

kokacy10
Επικοινωνία:

η γωνιά του κυπραίου

Δημοσίευση από kokacy10 » 04 Σεπ 2007 02:01

poli kali selida mporei na min exei polla giati isos na einai arxi, omos eimai sigros pos tha veltiothei

Minus_dk

η γωνιά του κυπραίου

Δημοσίευση από Minus_dk » 04 Σεπ 2007 02:12

πολυ καλη σελιδα, συνέχισε ετσι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Minus_dk την 04 Σεπ 2007 21:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

η γωνιά του κυπραίου

Δημοσίευση από patriot » 04 Σεπ 2007 08:36

Ωραίο blog. Με ωραία χρώματα. Αλλά αν θες μια συμβουλή βάλε ποιο όμορφη και ευανάγνωστη γραμματοσειρά και με ποιο μεγάλα γράμματα. Verdana, Georgia.....

Αυτό ήταν που με ενόχλησε σαν χρήστη. Αυτό όμως που με στεναχώρησε σαν έλληνα ήταν η ορθογραφία του url. kypreos? Γιατί; Γιατί με "ε" όταν το γράφεις σωστά στην ορθογραφία; Πέρα ότι είναι ορθογραφικό έγκλημα κατά τα άλλα μπερδεύεις και αυτούς που ξέρουν λίγη ορθογραφία. Φτάνει που πολλοί από μας κάνουμε κάτι λάθη ναααααα.... Κρίμα δεν είναι να την χαλάμε περισσότερο; Αν υπάρχει ελεύθερο το όνομα "kypraios" συνιστώ να το άλλάξεις όσο είναι νωρίς πριν μπερδέψεις τους χρήστες και πριν αποκτήσεις επισκεψιμότητα.

ΥΓ προς Minus: συνέχισε (συν + έχω)
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

kokacy10
Επικοινωνία:

η γωνιά του κυπραίου

Δημοσίευση από kokacy10 » 07 Σεπ 2007 01:07

patriot έγραψε:Ωραίο blog. Με ωραία χρώματα. Αλλά αν θες μια συμβουλή βάλε ποιο όμορφη και ευανάγνωστη γραμματοσειρά και με ποιο μεγάλα γράμματα. Verdana, Georgia.....

Αυτό ήταν που με ενόχλησε σαν χρήστη. Αυτό όμως που με στεναχώρησε σαν έλληνα ήταν η ορθογραφία του url. kypreos? Γιατί; Γιατί με "ε" όταν το γράφεις σωστά στην ορθογραφία; Πέρα ότι είναι ορθογραφικό έγκλημα κατά τα άλλα μπερδεύεις και αυτούς που ξέρουν λίγη ορθογραφία. Φτάνει που πολλοί από μας κάνουμε κάτι λάθη ναααααα.... Κρίμα δεν είναι να την χαλάμε περισσότερο; Αν υπάρχει ελεύθερο το όνομα "kypraios" συνιστώ να το άλλάξεις όσο είναι νωρίς πριν μπερδέψεις τους χρήστες και πριν αποκτήσεις επισκεψιμότητα.

ΥΓ προς Minus: συνέχισε (συν + έχω)
Στα γκρέκλις δεν ειναι με αι αλλα με ε τουλάχιστον έτσι ξέρω

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

η γωνιά του κυπραίου

Δημοσίευση από patriot » 07 Σεπ 2007 05:38

kokacy10 έγραψε:Στα γκρέκλις δεν ειναι με αι αλλα με ε τουλάχιστον έτσι ξέρω
Τα greeklish δεν είναι τίποτα άλλο παρά ελληνικά με αγγλικούς χαρακτήρες. Πέρα από 4-5 γράμματα (τα οποία μάλιστα είναι και σύμφωνα ούτε καν φωνήεντα) στα οποία δεν έχουμε άλλη επιλογή από το να τα γράφουμε αλλιώς, τα υπόλοιπα γράφονται κανονικά. Γιατί γράφεται με "ε"; Δεν υπάρχει το "αι" στα αγγλικά; Εξάλλου, έλληνες είμαστε, ελληνικά μιλάμε, ελληνικά γράφουμε.

Το "ε" δεν μειώνει την ποιότητα του site. Μειώνει εμάς σαν γνώστες μιας από τις σπουδαιότερες γλώσσες του κόσμου. Μην καταδέχεσαι να είσαι κατώτερος των δυνατοτήτων σου για χατήρι της μόδας όπως είναι τα greeklish. :D
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

η γωνιά του κυπραίου

Δημοσίευση από ledraweb » 07 Σεπ 2007 10:17

patriot έγραψε: Το "ε" δεν μειώνει την ποιότητα του site. Μειώνει εμάς σαν γνώστες μιας από τις σπουδαιότερες γλώσσες του κόσμου. Μην καταδέχεσαι να είσαι κατώτερος των δυνατοτήτων σου για χατήρι της μόδας όπως είναι τα greeklish. :D
:victory: :wink: :P

Με κάλυψες απόλυτα για τα greeklish patriot

Θα ήθελα να προσθέσω ότι βλέποντας το λογότυπο καταλαβαίνω άμεσα ότι θα ακολουθήσει κυπριακή θεματολογία αλλά δεν νοιωθω το αθλητικό πνεύμα στον σχεδιασμό...
Ίσως θα έπρεπε να το κοιτάξεις αυτό...
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης