προβλημα με vista

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
arkan11

προβλημα με vista

Δημοσίευση από arkan11 » 07 Σεπ 2007 12:30

δυστυχως πηρα μια καινουργια συνθεση απο το πλαισιο με windows vista home basic 64 bit προεγκατεστημενα.μεχρι εδω ολα καλα οταν συνδεσα το μοντεμ μου sagem 800 μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να το εγκαταστησει λογω του οτι χρειαζεται ενα αρχειο που υπαρχει σε παλιοτερες εκδοσεις των windows,δοκιμαζω με ενα crypto το οποιο υποστηριζε vista παλι προβλημα με τους οδηγους.για να μην τα πολυλογω αρχισα να τα παιρνω γιατι μου ζητουσε για ολα ψηφιακη υπογραφη την οποια φυσικα δεν εβρισκε ουτε για την καρτα γραφικων 8800 gts xfx.βρισκοντας καποιες οδηγιες στο νετ για να απενεργοποιησω αυτη την ψηφιακη υπογραφη π.χ στην αναζητηση παταμε cmd και στο αρχειο cmd.exe δεξι κλικ το τρεχουμε ως διαχειριστης και γραφουμε καποια εντολη.εμενα δεν μου βγαζει ομως στην αναζητηση το συγκεκριμενο αρχειο.απο οτι καταλαβα τα "svista" δεν μου κανουν προς το παρον, δεν τα εχω ενεργοποιησει οποτε τα αφηνω για το μελλον.προτεινετε καποια λυση? βασικα σκεφτομαι να εγκαταστησω xp home γιατι ειναι πιο φθηνα απο τα pro.θα μπορω να κανω ευκολα φορματ?θελω να σβησω τελειως τα "σβηστα".

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

προβλημα με vista

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 07 Σεπ 2007 12:36

Mε τα USB μοντεμς θα έχεις πρόβλημα.εκτος αν μπορεις να τα κάνεις εγγατάσταση σε 32bit
και όχι 64.
Πάρε ενα Ethernet Router.40ευρώ έχει.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες