Επί πληρωμή web hosting - Κάποια γνώμη ;

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Legend_fe » 18 Μαρ 2003 15:43

Γειά σας ,

προσανατολίζομαι να πάρω ένα πακέτο hosting για το σάιτ μου και μέχρι τώρα έχω δύο εταιρίες στο μυαλό μου : Netstar και στο Starter της frogee .
Κάποια γνώμη ;

Υ.Γ. βασικό κρητίριο ήταν οι τιμές

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 18 Μαρ 2003 17:59

Legend_fe έγραψε:Γειά σας ,

προσανατολίζομαι να πάρω ένα πακέτο hosting για το σάιτ μου και μέχρι τώρα έχω δύο εταιρίες στο μυαλό μου : Netstar και στο Starter της frogee .
Κάποια γνώμη ;

Υ.Γ. βασικό κρητίριο ήταν οι τιμές
Kalispera,

Afou den exeis megales apaitiseis mporw na sou dwsw to paketo tis frogee stin timi pou anagrafetai. To 8ema einai se ikanopoioun mono 500MB data transfer ton mina???
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 18 Μαρ 2003 18:17

des kai to http://www.masterhost.gr/packs.html ...
Ekei filokseno to greekbytes.com.

Άβαταρ μέλους
macman
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από macman » 18 Μαρ 2003 18:20

Θα έλεγα ότι το βασικό που θα έπρεπε να προσέξεις είναι όλο το πακέτο, η υποστήριξη, τα add-ons, και όχι μόνο την τιμή.
Άλλωστε οι διαφορές είναι τόσο μικρές, που μια στραβή να σου κάτσει, δεν αξίζει τα 40 ή 50 ευρώ το χρόνο διαφορά.
Κατά τα άλλα δεν πιστεύω ότι η κίνηση είναι λίγη για αρχή (500Μb). Τα περισσότερα από τα site που φιλοξενούμε δεν τα ξεπερνούν.
Καλή τύχη!

pani0202
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pani0202 » 18 Μαρ 2003 18:42

Dokimase edo: http://www.below10host.com/
Tous exo xrisimopoiisei se diafora projects apo to 1999 kai einai apsogoi kai oikonomikoi.

Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Legend_fe » 18 Μαρ 2003 22:25

gvard έγραψε: Kalispera,

Afou den exeis megales apaitiseis mporw na sou dwsw to paketo tis frogee stin timi pou anagrafetai. To 8ema einai se ikanopoioun mono 500MB data transfer ton mina???
Poso paei to domain ? To trnsfer mou ftanei kai mou periseuei ! Tin etairia sou tin eida alla den proseksa oti uparxei tetoio paketo ektos an kaneis kati idiko ! :wink:
des kai to http://www.masterhost.gr/packs.html ...
Ekei filokseno to greekbytes.com.
ki ego file greekbytes eida simera to paketo 6euro pou mporo na exo kai tsampa domain !

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 19 Μαρ 2003 10:17

Legend_fe έγραψε:
gvard έγραψε: Kalispera,

Poso paei to domain ? To trnsfer mou ftanei kai mou periseuei ! Tin etairia sou tin eida alla den proseksa oti uparxei tetoio paketo ektos an kaneis kati idiko ! :wink:
Καλημέρα,

Το συγκεκριμένο πακέτο δεν υπάρχει πουθενά, απλά συχνά-πυκνά ορισμένοι πελάτες ζητάνε customized πακέτα. Δεν παρέχεται δωρεάν domain name με αυτό το πακέτο όμως :(
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

internet_guy

Δημοσίευση από internet_guy » 19 Μαρ 2003 15:58

Netstar και πάλη Netstar

Πείρα ένα πακέτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Η επιφάνια εργασίας του λογαριασμού μου είναι και στα Ελληνικά μια και δεν τα καταλαβαίνω και όλα στα αγγλικά . Το support team τους είναι πολύ εξυπηρετικό μια και 2 η 3 φορές που είχα κάτι προβλήματα με κάτι cgi με βοήθησαν.
Μόνο που μερικές φορές δεν μπορώ να τους βρω στο τηλέφωνο . Όμως με email σου απαντάνε και βοηθάνε αμέσως.

WebFtp πολύ καλό το δοκίμασα και ούτε καν χρειάζομαι FTP πρόγραμμα. Και το webmail τους πολύ εξυπηρετικό. Τώρα από μεταφορά δεδομένων και κάτι τέτοια δεν ξέρω και πολλά αλλά είμαι της γνώμης να πάρεις τα βασικά και τα άλλα τα βρίσκεις στην συνέχεια. Άλλωστε ποιο site στην Ελλάδα έχει πρόβλημα με μεταφορά???

Τον παν είναι να γίνετε η δουλειά σου φτηνά και καλά προπάντων. Μπορεί και να την πάτησα με το πακέτο μου , δεν λέω. Αυτή την στιγμή είμαι καλά. Άλλωστε δίνουν και αυτοί 1.000 MB μεταφορά δωρεάν το μήνα στο πακέτο που πήρα.

Σε λίγο θα έχω online και την δικιά μου σελίδα . Θα ήθελα μετά την γνώμη σας.

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 19 Μαρ 2003 16:12

internet_guy έγραψε:Netstar και πάλη Netstar

Πείρα ένα πακέτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Η επιφάνια εργασίας του λογαριασμού μου είναι και στα Ελληνικά μια και δεν τα καταλαβαίνω και όλα στα αγγλικά . Το support team τους είναι πολύ εξυπηρετικό μια και 2 η 3 φορές που είχα κάτι προβλήματα με κάτι cgi με βοήθησαν.
Μόνο που μερικές φορές δεν μπορώ να τους βρω στο τηλέφωνο . Όμως με email σου απαντάνε και βοηθάνε αμέσως.

WebFtp πολύ καλό το δοκίμασα και ούτε καν χρειάζομαι FTP πρόγραμμα. Και το webmail τους πολύ εξυπηρετικό. Τώρα από μεταφορά δεδομένων και κάτι τέτοια δεν ξέρω και πολλά αλλά είμαι της γνώμης να πάρεις τα βασικά και τα άλλα τα βρίσκεις στην συνέχεια. Άλλωστε ποιο site στην Ελλάδα έχει πρόβλημα με μεταφορά???

Τον παν είναι να γίνετε η δουλειά σου φτηνά και καλά προπάντων. Μπορεί και να την πάτησα με το πακέτο μου , δεν λέω. Αυτή την στιγμή είμαι καλά. Άλλωστε δίνουν και αυτοί 1.000 MB μεταφορά δωρεάν το μήνα στο πακέτο που πήρα.

Σε λίγο θα έχω online και την δικιά μου σελίδα . Θα ήθελα μετά την γνώμη σας.
1) To oti den iparxei tilefono einai poli kako.
2) To oti exoun kapoio control panel sta ellinika den leei tipota.
3) Webmail kai webftp episeis den leei tipota ... Programmata webmail iparxoun para polla kai freeware..
4) Les "poio site stin elada exei provlima me metafora (bandwidth).. Ego ksero polla sites pou exoun provlima, i pou eixan kai allaksan host.. To freestuff.gr ap'oti ksero xrisimopoiei pano apo 10 GB to mina... Min leme oti theloume..
5) I netstar an kai den exo parei den einai kali apo pleuras timon. Endiktika anafero oti dinei 150MB/2GB traffic gia 12 euro to mina... Mallon xoris fpa kai me aparaititi 12mini simvasi.. Ti na ta kaneis kai ta 150 MB xoris bandwidth? Me 200 episkeptes ti mera 2 GB den ftanoun... Kai pou na valeis kai kana megalo download. Ta mikra paketa tis einai kala gia mia mikri selida, gia mia parousiasi, gia prosopiko portfolio klp.. Den kanoun gia ena megalo site. An se eksipiretei to 1 GB traffic kai ta liga MB xoro tote ok...

Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Legend_fe » 19 Μαρ 2003 23:03

Telika kamia apo tis duo pou eimou anamesa parapano outa kapoia apo autes pou mou proteinate eseis dialeksa . Esteila e-mail stin 76 Hosting me auta pou 8elo kai mou edosan free paketo ! :lol:

C ya ! :wink:

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 20 Μαρ 2003 02:28

Pote arxisan na dinoun aftoi free paketa??

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 20 Μαρ 2003 09:07

An thes poli bandwidth kai ena megalo xoro tote sou protino tin www.featureprice.com! Prosekse omos! Exoun voitheia mono apo to tilefono (me seira proteriotitas) kai oxi me email. (Vasika exoun email alla den apantane pote!!)

An thes rota me kai alles plirofories!

Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Legend_fe » 20 Μαρ 2003 20:42

iNDEF&X έγραψε:Pote arxisan na dinoun aftoi free paketa??
Prin apo ligo kairo kai tous exoun minei ,apo o,ti mou eipan , elaxista tetoia paketa !

Tora anazito kapoia etairia gia domain eite gia .com eite gia .gr ! :)

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 20 Μαρ 2003 20:48

Oles oi etairies sxedon mporoun na sou kataxorisoun domain. Pare ena .com pou einai kai ftinotero kai tha energopoiithei grigora.

Άβαταρ μέλους
Legend_fe
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Legend_fe » 20 Μαρ 2003 21:03

Pes kamia kali vre greekbytes !!! :lol:

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες