Επιστήμονες του σύμπαντους κόσμου ενωθείτε !

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
smiley

Επιστήμονες του σύμπαντους κόσμου ενωθείτε !

Δημοσίευση από smiley » 14 Σεπ 2007 08:45

Τί νομίζετε ότι κάνουμε εδώ; Μπρίκια κολλάμε; Είμαστε ΕΝΑ: ! Επιστήμονες

Αν δεν είσαι επιστήμονας μην ανησυχείς, καίρος να γίνεις και εσύ ένας από εμάς όλους τους επιστήμονες... έλα στην παρέα μας, είμαστε εδώ συγκεντρωμένοι όλοι επιστήμονες (όπως ο Γαλιλαίος Γαλιλέι, Γιοχάνες Κέπλερ, Νικόλαος Κοπέρνικος, Πιέρ Σιμόν Λαπλάς, Γιόχαν Μπόντε, Τζον φον Νόιμαν, Μαξ Τάιλερ και αμέτρητοι πολλοί άλλοι επιστήμονες). Επιστήμονες ανακάλυψαν εξάλλου το παλαιότερο μέχρι τώρα DNA Νεάντερταλ, δεν πείθεσαι; (βλέπε υπερσύνδεσμο: http://tech.pathfinder.gr/xpaths/humanity/205808.html)

Είμαστε επιστήμονες ή τελικά είμαστε κάθε άλλο από επιστήμονες με ένα απλό χαρτί από κάποιο πανεπιστημιακό ίδρυμα;

Εν κατακλείδι (προσωπική μου επιστημονική γνώμη) όπου δεν υπάρχει πολύ χρήμα, δεν υπάρχει την σήμερον εποχή ούτε επιστήμη ούτε επιστήμονες... φτάσαμε σε μια τέτοια εξέλιξη που αν δεν τυχαίνει να είσαι υπηρέτης του μεγάλου κεφαλαίου, κάθε άλλο από επιστήμονας να μπορείς να συνυπολογίζεσαι...

αυτά από εμένα... το θέμα είναι μια προσφορά μου... προς όλους τους επιστήμονες του σύμπαντους κόσμου και για εκείνους που θέλουν να γίνουν επιστήμονες. Επιστήμονες λοιπόν όλου του κόσμου έδω είμαστε όλοι μαζεμένοι, για να εκφράσουμε όλες τις επιστημονικές μας ανησυχίες...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης