ASCOOS CMS - Commercial

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 15 Σεπ 2007 16:48

Delete..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexsoft την 12 Ιαν 2010 19:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από CyberCr33p » 15 Σεπ 2007 16:55

alexsoft ενδιαφέρον ακούγετε το CMS σου. Σκέφτεσε και για κάποιο demo; Τρέχει σε php/mysql ή θέλει asp;

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 15 Σεπ 2007 18:24

Delete..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexsoft την 12 Ιαν 2010 19:36, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 15 Σεπ 2007 18:38

Delete..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexsoft την 12 Ιαν 2010 19:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 15 Σεπ 2007 19:09

Delete..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexsoft την 12 Ιαν 2010 20:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από telas » 15 Σεπ 2007 20:40

από τα ελάχιστα που ξέρω προγραμματιστικά ακούγετε ωραίο και με εντελώς άλλη νοοτροπία πιο global καταστάσεις μου φέρνει στο μυαλό δηλαδή πιο συμμαζεμένο.

ευχαρίστως να προτείνω - ουμέ αλλά δεν ξέρω - ουμε ακριβώς τι κάνει το ascoos πια είναι η νοοτροπία του κλπ και μπορεί να σου πούμε κάτι που ήδη υπάρχει αν θέλεις δώσε μας αναλυτικά στοιχεία με το τι παίζει με το πρόγραμμα για να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε έτσι ώστε να μπορέσουμε να προσθέσουμε κάτι.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 15 Σεπ 2007 23:09

Delete..

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 16 Σεπ 2007 00:22

Delete..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexsoft την 12 Ιαν 2010 19:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από dimsis » 16 Σεπ 2007 03:35

Άντε με το καλό να δούμε κάνα online demo κάποια στιγμή και αν σε ενδιαφέρει να γράψουμε προτάσεις βελτίωσης και εντυπώσεις.

Για το ecnoded λογισμικό όπως και για το open source, έχω ξαναγράψει τις απόψεις μου εδώ μέσα αρκετές φορές. Καλά κάνεις και προσπαθείς να προστατεύσεις τον κώδικα σου από την στιγμή που μιλάμε για εμπορικό λογισμικό.
Γενικώς δείχνει διαφορετικό από τα γνωστά CMS από όσο φαίνεται από τα screenshots, και σαφώς η ευχρηστία είναι το Α και το Ω πλέον στις εφαρμογές.
Συνήθως ο χρήστης αυτό κοιτάει πρώτα από όλα και έπειτα αρχίζει και ψάχνει και εις βάθος τα έξτρα features (όταν θα τα χρειαστεί).

Γουστάρω πάντως που δυο εταιρείες από Αλεξανδρούπολη έχουν CMS με δικό τους κώδικα.
(πέρα από τους WYSIWYG editors που δεν νομίζω πλέον πως κανένα software house που αναπτύσει CMS από το μηδέν, φτιάχνει και δικό του editor... άντε να υπάρχουν ελάχιστες εξαιρέσεις).
Επαρχία power ! :)
Θα περιμένω demo!

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από ThyClub » 16 Σεπ 2007 09:13

Μου φαίνεται πάρα πολύ καλή δουλειά. Πιστεύω οτι το οτι φέρνει πολύ στα Windows να μην το καθιστά και "παγιδευμένο" εκεί. Εννοώ θα μπορούμε να το δούμε και σε άλλα συστήματα (Το περιβάλλον διαχείρισης εννοώ ). Καλή επιτυχία και ελπίζω κάποια στιγμή αρκετά σύντομα να μας δώσεις και κάποιο demo. :D

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 16 Σεπ 2007 09:51

Delete..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexsoft την 12 Ιαν 2010 19:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 20 Σεπ 2007 13:37

Delete..

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 03 Οκτ 2007 13:17

Delete..

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 15 Οκτ 2007 22:16

Delete..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexsoft την 12 Ιαν 2010 19:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από dimsis » 15 Οκτ 2007 23:24

Alexsoft, σε πάρα πολλές από τις εφαρμογές μας υποχρεωνόμαστε να προσθέτουμε δυνατότητες τιμολόγησεις, οπότε με βεβαιαότητα μπορώ να σου πω ότι μπορεί να περπατήσει κάτι τέτοιο.
Εμείς έχουμε φτιάξει δικό μας CRM, το οποίο συνδέετε με ERP (ξένα) και έτσι κάνουμε διασύνδεση των τρίτων εφαρμογών μας με αυτό.
π.χ. σε εφαρμογή δημοσιεύσεων (αγγελίες / διαφημίσεις κλπ) για την τιμολόγηση / πελατολόγιο γίνετε μέσω το CRM μας...
Στο μεγάλο project της εταιρείας μας (το e-tour που συμπληρώνει κοντά στα 7 χρόνια ανάπτυξης από όταν ήταν στα σχέδια και το οποίο είναι το μόνο που έχω ελάχιστη συμμετοχή -μόνο κάτι reports), έχουν αναπτύξει τα παιδιά δικό τους σύστημα τιμολόγησης.
Σε γενικές γραμμές χρειάζεται συχνά, οπότε κοίτα να το κρατήσει όσο το δυνατόν πιο αυτόνομο...

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες