ASCOOS CMS - Commercial

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από dimsis » 13 Ιαν 2010 13:44

Cha0s έγραψε:...να αφήσεις τα φόρουμ, απλά τα αφήνεις. Δεν σβήνεις ότι έχεις γράψει σε αυτά.
Θα συμφωνήσω με τον cha0s σε αυτό Χρήστο. Δεν νομίζω πως θα σου δημιουργούσε κάποιο πρόβλημα να το αφήσεις ως είχε το θέμα όταν μάλιστα είχες ήδη απαντήσει στον panosru . Απλώς δηλαδή να άφηνες το θέμα χωρίς άλλη ενημέρωση, τουλάχιστον μέχρι να δουν και τα παιδιά και οι υπόλοιποι ένα demo που θα αποτελούσε από μόνο του την απάντηση πράγμα που σου συνέστησα και όταν βρεθήκαμε. Θα τα πούμε και από κοντά καλύτερα αλλά σου το γράφω και εδώ public πως παρόλο που μπορώ να σεβαστώ την απόφαση σου, πιστεύω πως το χειρίστηκες λάθος το θέμα και κακώς τα πήρες τόσο με όσα σου έγραψε ο panosru πράγμα που επίσης σου είπα στο openmeeting όσο προλάβαμε να συζητήσουμε.
Το αποτέλεσμα είναι να καθόμαστε τώρα και να αναλωνόμαστε με πράγματα άνευ ουσίας που δεν βοηθάνε κανέναν και προσωπικά είναι το πρώτο και τελευταίο μου μήνυμα για αυτό το θέμα όπως πιστεύω πως όφειλα να κάνω για κάπου μπλέχτηκα και εγώ στην όλη κατάσταση.
Όταν θα υπάρχει ξανά ουσία και όχι καταστάσεις που το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μας χαλάνε την ψυχολογία και εδώ θα είμαι να βοηθήσω να συζητήσουμε πάλι.

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από telas » 13 Ιαν 2010 18:33

Ρε παιδιά, μη χαλιέστε έτσι, εντάξει δεν έχει demo και τραχανάς που χύθηκε!
Εγώ μόνο μπορώ να σκεφτώ 1000 λόγους γιατί να μην μπει online demo του CMS μέχρι να τελειώσει, φανταστείτε ο δημιουργός.

εγω θα πρότεινα να χαλαρώσετε.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

panosru
WebDev Moderator

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από panosru » 16 Ιαν 2010 13:24

alexsoft έγραψε:
panosru έγραψε:....ανεβάσεις κάποιο demo, πιστεύω πως με αυτόν τον τρόπο θα τους πείσεις όλους, συμπεριλαμβανομένου και μένα πως το project το οποίο αναφέρεις τόσο καιρό υπάρχει και δεν είναι κάποια photoshop mockups :)
Φίλε Πάνο κάτι πήρε το αυτί μου και για ένα δικό σου CMS γραμμένο πάνω σε Zend Framework...... και έμαθα ότι είναι και καλό...... εάν αληθεύει συγχαρητήρια..... χρειάζονται Ελληνικές προσπάθειες, διότι στην Ελλάδα υπάρχουν πραγματικά ταλέντα.... απλώς ο ένας προσπαθεί να φάει τον άλλο...... και γι' αυτό ποτέ δεν προκόβουν οι Έλληνες εντός Ελλάδος.....

Όσο αφορά το ASCOOS

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν κάποιοι που το έχουν δει σε λειτουργία, φυσικά εδώ στην Αλεξανδρούπολη, αλλά αυτό δεν έχει σημασία διότι θα πεις και πάλι ότι και που τους ξέρω εγώ......

Εάν όμως επιθυμείς τόσο πολύ να το δεις αυτό το Super - Ouaou CMS όπως λες (εγώ το λέω ένα απλό CMS), έλα στις 30 του μήνα στη Θεσσαλονίκη στο WordCamp που θα έχω μαζί μου στο laptop το Ascoos και θα δείξω κάποια λίγα πραγματάκια στο περιθώριο του γεγονότος αυτού......
Καλησπέρα, βασικά ειλικρινά ελπίζω να μην έγινα εγώ η αιτία που έσβησες τα μηνύματά σου...

Ναι όντως ισχύει αυτό με το "cms" πάνω σε ZF & jQueyr 1.4 αλλά δεν θέλω να διαρρεύσει περισσότερο αυτή η πληροφορία γιατί ακόμα δεν είναι 100% έτοιμο και εκτός αυτού έχει πολύ δρόμο μπροστά του ακόμα, περισσότερο θα το ονόμαζα πλατφόρμα παρά καθεαυτού CMS.

Ήμουν στην Αλεξανδρούπολη κανένα μήνα πρήν, τα έπινα στο Avalon (δεν ξαναπάω εκεί πολύ μπόμπα βρε παιδί μου! χεχε)

Θα τα πούμε τότε στο wordcamp στην Θεσσαλονίκη μιας και πλέων μένω Θεσσαλονίκη και θα φροντίσω να έχω το laptop μαζί μου να σου δείξω και το τι έχω κάνει μέχρι στιγμής με το δικό μου "CMS" :P

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από Basilakis » 16 Ιαν 2010 13:32

WOW πανικός θα γίνει σε αυτό το Wordcamp! :D

alexsoft

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από alexsoft » 16 Ιαν 2010 22:55

Basilakis έγραψε:WOW πανικός θα γίνει σε αυτό το Wordcamp! :D
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο καθώς από αυτά που μας ανακοινώνεις φαίνεται ότι το έχετε οργανώσει πάρα πολύ καλά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

ASCOOS CMS - Commercial

Δημοσίευση από cordis » 18 Ιαν 2010 12:48

καταλαβαίνεις ότι μόνο και το delete που έκανες σε όλα τα μηνύματά αυτού το topic, που γνωρίζεις πως και γιατί σου το έβαλα εδώ, κανονικά ακολουθείτε από ban.

αυτό δείχνει ότι δε σέβεσαι ούτε εμένα που το έφερα εδώ για να συνεχιστεί, ούτε και την κοινότητα που συμμετείχε σε αυτό.

αρκούμε στο να το κλειδώσω.

ευχαριστώ!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες