Τι μουσική ακούτε ;

Συζητήσεις για τα μουσικά τεκταινόμενα εντός και εκτός Ελλάδας. μηνύματα με παράνομο υλικό θα διαγράφονται...

Συντονιστές: greekbytes, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από fefeli » 01 Απρ 2003 23:20

blepw epikratei i kseni mousiki e?
Pantws egw akouw kyriws entexno kai katitis apo elliniko rock
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Warrel

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από Warrel » 10 Απρ 2003 09:16

Καταρχήν γεια σε όλους! Είμαι κανούριος στην παρέα και δεν θα μπορούσα να αρχίσω από άλλο Topic και αυτό γιατί η μουσική σημαίνει πάρα πολλά για εμένα! Κατά κύριο λόγο ακούω Heavy Metal αλλά είμαι ανοιχτός σε πολλά ακούσματα! Μου αρέσει πολύ το κλασσικό Rock (70's και 80's), ακούω ευχάριστα την Jazz κάποιες φορές βάζω και Disco(80's)! Ακόμα μου αρέσει η κλασσική (όχι για όλες τις ώρες) τα Ethnic και γενικά ότι ηχεί ωραία στο αυτί μου το ακούω. Δεν έχω τη νοοτροπία του τύπου "αυτό είναι Pop ή Beat και δεν ακούω τέτοια!", αν μου αρέσει θα το ακούσω! Πάντως όταν κάθομαι με σκοπό να ακούσω μουσική (που το κάνω συχνά) και όχι να κάνω κάποια δουλειά ακούγωντας μουσική τις περισσότερες φορές βάζω Metal γιατί αυτή η μουσική με εκφράζει περισσότερο και με ταξιδεύει σε άλλους κόσμους... :D

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από Enigma » 10 Απρ 2003 11:53

Ωραίος! :P Μου αρέσουν οι άνθρωποι που έχουν ευρείς ορίζοντες! :wink:

Καλώς ήρθες!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από iNDEFiX » 10 Απρ 2003 15:23

Ego pali akouo poli Trip Hop (Ninja tune, CupOfTea records, mowax ktl) kai poli Experimental. Mou aresei episis arketa kai h Deep/Jazz house kai apistefta poli poli episis h Drum n Bass k Breakbeat.

Afta pou den mporo na akouso me tpt einai ta kainourgia emporika skilado-beat.

Άβαταρ μέλους
spin
Επικοινωνία:

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από spin » 10 Απρ 2003 22:10

ego pantos akouo hiphop kala kaneis allos apo edomesa den asxolite me afto to eidos mousikis?

sabbas

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από sabbas » 11 Απρ 2003 00:29

jeff mills,,aquaviva,,pascal,,american ziggolo,, ......κ.λ.π.κ.λ.π
τεκνο-ποιηση

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από iNDEFiX » 11 Απρ 2003 16:20

Spin kai ego akouga palia... ta kainourgia oxi kai toso. Mou aresoun se stil Redman, Wutang, ice T, onyx ktl..

Άβαταρ μέλους
lacoste
Επικοινωνία:

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από lacoste » 12 Απρ 2003 08:12

Πασχάλης Τερζής καί Αντζελα Δημητριου είναι οί αγαπημένοι μου τραγουδιστές.Οπότε οπως καταλαβαίνετε εχω μιά ροπή πρός τά σκυλοακούσματα :hammer:

Άβαταρ μέλους
mark1laz

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από mark1laz » 19 Απρ 2003 13:38

Ακούω ότι ήχος φτάνει στα αυτιά μου και αυτός μπορεί να λέγεται μουσική!!!Ανάλογα την διαθεσή μου........ακούω ότι να ναι!!Είμαι σε ένα rock/έντεχνο συγκρότημα,αυτό δεν σημαίνει ότι είμαι fun του Ελληνικού rock.Μου αρέσει να έχω σφαιρική άποψη....ακούω λίγο απ'όλα!!!

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από Cha0s » 05 Μάιος 2003 23:21

Apoti blepo oi perisoteroi exoun mia klisi pros tin rock/metal mousiki.

Ego den tha katakrino kamia mousiki (to ekana palia kai ta brika mprosta mou) :roll:

Ayti tin stigmi den mporo na po oti akouo kati sigekrimeno.. Akouo ta panta. Oti me eyxaristei tin kathe stigmi to akouo. eite rock, ite trance, ite beataki, ite skiladiko, ite xasiklidiko.

Genikotera exo mia protimisi se opiodipote idos ilektronikis mousikis xoris ayto na meionei to endiaferon mou gia ta ypolipa idi mousikis. Oti peftei sta xeria mou to akouo.

Pisteuo prepei na stamatisoun oi diafores diamaxes pollon "metaladon" me tous "trancades" gia tis mousikes tous. (an kai ayti i merida atomon einai sinithos mikroi se ilikia kai entos isagogikon dikaiologountai...)

Opos kai se ena allo post pio pano oi anthropoi allazoun analoga me to ti tous simbenei stin zoi.
Opote pote min apokleiete pragmata kai katastaseis...

Me dio logia opou bretho oti kai na pezei pernao kala!
Kali parea na yparxei kai ola teleia! :lol:

Zhto to glenti kato oi xenerotoi!
Ayta :P

LightForce
WebDev Moderator

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από LightForce » 06 Μάιος 2003 14:40

Ηλεκτρονική μουσική, ποπ, ροκ, disco, κ.α
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LightForce την 17 Ιουν 2015 23:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από iNDEFiX » 06 Μάιος 2003 16:01

Exeis mp3 apo palia komatia twn Union Jack k art of trance? Epoxh 92-96

LightForce
WebDev Moderator

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από LightForce » 06 Μάιος 2003 16:40

iNDEF&X έγραψε:Exeis mp3 apo palia komatia twn Union Jack k art of trance? Epoxh 92-96

Εχω σχεδον τα παντα απο ονοματα της Platipus Records

Οτι δεις εδω το εχω -> http://www.global-trance.co.uk/Platipus.html

Άβαταρ μέλους
pritanis
Επικοινωνία:

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από pritanis » 11 Μάιος 2003 10:26

Basili edw kai 25 xronia peripou, endiamesa akouw kai Dalara, xaroula, pix lax kai genikotera pros to entexno
Apo kseni mousiki exw kolisei ston palio kalo kairo twn apithanwn tragoudiwn me Deep Purple-Pink Floyd-City-AC DC-Ramones-R.E.M.-Scorpions-Led Zeppelin-Rolling Stones klp

Άβαταρ μέλους
spunky

Τι μουσική ακούτε ;

Δημοσίευση από spunky » 11 Μάιος 2003 11:26

Parolo poy eimai sxetika mikros se ilikia, tyxainei na asxoloyme me th moysiki san moysikos opws episis tyxainei na exw - pros to paron - panw apo 15.000 mp3 alla kai alla cd.H moysiki poy akoyw einai apo klassiko rock,trip hop :D , new metal,alternative,drum 'n' bass mexri kai elliniko entexno(o ntalalaras den einai entexnos-proswpiki apopsi-).H moysiki einai einai kalh an exei na soy dwsei kati,an se ekfrazei.An as poyme nomizeis pws exei na soy pei kati o Bolanis mallon de tha diabazeis ayto to forum h' apla etyxe na to diabazeis(proswpiki apopsi pali) :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες