ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Κλειδωμένο
Sivert

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Sivert » 21 Σεπ 2007 23:46

Μια μεγαλη καλησπερα σε ολους. Ειμαι το πιο νεο μελος εδω. Βρηκα το site απο το google και ειδα οτι εχετε δωσει απαντησεις σε πολλα θεματα. Ετσι και εγω θα ρωτησω κατι και οποιος ξερει και θελει μου λεει.

Λοιπον, εγω ειμαι νεος γραφιστας και ακομα δουλευω με crackαρισμενα προγραμματα.Οταν ερθει η ωρα θα τα αγορασω αναγκαστικα..

Εχω κατεβασει λοιπον ενα plugin για το illustrator cs2 , το FILTERiT4.1.3 το οποιο ειναι demo και ληγει μετα απο 15 μερες ή μετα απο 30 φορες που θα το ανοιξω.Ακομα δεν εχει ληξει και θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να το κανω να μη ληξει.. διαβασα παρα πολλα και δεν εβγαλα την ακρη που θα ηθελα . Ξερει κανεις κανενα τροπο.. σχετικα ευκολο ? Ας ειναι και δυσκολος ... :D

Ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω καποιος να με σωσει. :)
Maybe I always knew
My fragile dreams would be broken... for you..

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από sibas » 22 Σεπ 2007 00:46

Αν δουλεύεις με crackαρισμενα προγράμματα τότε να είσαι σίγουρος ότι είναι ήδη μέσα στο pc σου διάφοροι και ας μην το έχεις πάρει ακόμα χαμπάρι.
Απάντηση για τέτοια θέματα δεν θα βρεις σε αυτό το forum, wrong door.

Sivert

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Sivert » 22 Σεπ 2007 01:08

εσυ να υποθεσω φιλε μου εχεις αγορασει ολα τα προγραμματα σου οπως και τα windows ε... οπως ολοι μας φυσικα!!!
Maybe I always knew

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από takis1985 » 22 Σεπ 2007 01:52

Sivert έγραψε:εσυ να υποθεσω φιλε μου εχεις αγορασει ολα τα προγραμματα σου οπως και τα windows ε... οπως ολοι μας φυσικα!!!
Όχι φίλε μου δεν τα έχει αγοράσει,
μάλλον είναι linuxas και τα έχει δωρεάν τρομαρα του.
Οι κανόνες είναι κανόνες.Ασχετα εάν στην Ελλάδα οι κανόνες δεν ισχύουν για όλους το ίδιο.
Θα δώ μήπως σου βρώ κάποιο freeware ή κάποιο φτηνό.
Περίμενε λιγο θα σου ξαναπαντήσω.

Sivert

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Sivert » 22 Σεπ 2007 02:12

και μονο για την προσπαθεια εισαι αστερι !
Maybe I always knew

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Stathis » 22 Σεπ 2007 02:21

Oταν είσαι επαγγελματίας , αγοράζεις τα προγράμματα που σου εξασφαλίζουν το ψωμί σου ! Είτε αυτά είναι το Photoshop , είτε το Dreamweaver , είτε το Flash.

Aκόμη κι αν δεν είσαι , μπορείς (και θα έπρεπε) να τα αγοράσεις.Βέβαια το κόστος ειναι αβάσταχτο για κάποια προγράμματα και γι αυτό στρέφονται πολλοί στη πειρατεία.

Δεν κατάλαβα το ύφος αποδοκιμασίας σου Τάκη περι λίνουξ.Και για τα αγορασμένα προγράμματα.

Sivert

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Sivert » 22 Σεπ 2007 02:26

θα τα αγορασω οταν ερθει η ωρα γιατι με υποχρεωνει ο νομος σαν ελευθερο επαγγελματια.. προς το παρον ομως μια χαρα ειμαι. Δεν εχω να δωσω ετσι τοσα χιλιαρικα. Κανενας δεν ειναι νομιμος και δεν το λεω για αλλοθι , απλα το αναφερω σαν γενικη αληθεια.
Maybe I always knew

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Stathis » 22 Σεπ 2007 02:28

Μα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Δεν αντιλέγω.Το σωστό ποιο είναι το ξέρουμε.Αλλα εφ'οσων δεν δύναται να το αποκτήσεις δυστυχώς στρέφεσαι αλλου.

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από deninho » 22 Σεπ 2007 02:56

Η απαντηση στο ερωτημα σου δεν επιτρεπεται να δοθει, κι αν κατι τετοιο υποπεσει στην αντιληψη μου, το νημα θα κλειδωθει και θα διαγραφει παραυτα...

Εγω χρησιμοποιω αυθεντικα προγραμματα.. Και τα winxp, και θα αγορασω τα vista, και τα παιχνιδια που παιζω πιο πολυ.. Και ειμαι χομπιστας κι οχι επαγγελματιας..

Εσενα, ως επαγγελματια γραφιστα, θα σ'αρεσε ο πελατης να κλεβει τις ιδεες σου (με καποιον τροπο) και εν τελει εκεινος να εκανε τη δουλεια του χαρη σε εσενα, αλλα χωρις να σου δωσει δεκαρα?

Sivert

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Sivert » 22 Σεπ 2007 03:13

Βολικη η απαντηση σου deninho .. ας υποθεσω οτι λες αληθεια λοιπον, δεν εχω κανενα λογο να σε πω ψευτη, πρεπει να εισαι ο μοναδικος στον κοσμο ! ολοι ξερουμε φυσικα τι συμβαινει και κανεις απο εμας δεν κανει τιποτα γιατι ετσι ειναι καλυτερα.Για εμας φυσικα.Οι εταιριες εχουν λεφτα και θα εχουν.Δεν χρειαζονται και τα δικα μας. Οποιος λοιπον εχει ας δωσει λεφτα στην κακομοιρα την microsoft γιατι θα πεσει εξω και δεν θα μπορω να κοιμηθω το βραδυ.

Σε αυτο που με ρωτησες τωρα , οχι φυσικα δεν θα μου αρεσε γιαυτο και χρησιμοποιω trademark σε καθε δουλεια μου που ξερω οτι καποιος μπορει να την παρει, αλλα αυτο δεν θα με σταματησει απο το να μην αγορασω windows,games,movies,cartoons,music,διαφορα software γιατι πολυ απλα δεν γινεται αλλιως. Tα λεφτα ειναι πολλα. Αν ειχα ευχαριστως να τα εδινα.Τωρα ομως οχι.
Maybe I always knew

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Stathis » 22 Σεπ 2007 03:23

Tωρα όχι . Θα το κανεις όμως . Μονος σου το λες.

Όσο για τα λειτουργικα , δε το κάνεις για να έχει να φάει ο Βασιλάκης.Το κάνεις για να έχεις ένα σταθερο σύστημα. Το κάνεις για να μην έχεις φυτεμένα τίποτα μέσα στο συστημα σου.

Εγω έχω μέσα στα σχέδια , με τη προοπτική επάρκειας χρημάτων , την αγορά αυθεντικών Παραθύρων πάντως.

Όλοι έχουμε / και κατεβάζουμε. ¨ΟΛΟΙ ! Δε θα πιστέψω κανέναν που θα πει οτί δεν έχει κατεβάσει έστω ένα μουσικό κομμάτι. Ο κόσμος στρέφεται σε αυτό. Δεν είμαστε εδώ όμως να αναλύσουμε το τι φταίει στο συστημα και στρέφεται ο κόσμος στη πειρατεία.

Πιστεύω πως με την αγορά αυθεντικού , εγώ προσωπικά , έχω ηθική ικανοποίηση. Σίγουρο support ( αν και υπάρχει παντα το freestuff) , και αξιοπιστία.

Sivert

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Sivert » 22 Σεπ 2007 03:28

Εγω εχω στα σχεδια μου την αγορα mac για να μην εχω τον Βασιλακη :lol:
αλλα και γιατι και στη δουλεια μου αυτο εχω και ειναι αλλο επιπεδο.Εκει ναι , να τα δωσω.
Σε αυτο που λες εχεις δικιο .
Maybe I always knew

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από takis1985 » 22 Σεπ 2007 04:29

Stathis έγραψε: Δεν κατάλαβα το ύφος αποδοκιμασίας σου Τάκη περι λίνουξ.Και για τα αγορασμένα προγράμματα.
Ήταν μια χιουμοριστική αναφορά ελπίζω να μη με παρεξηγησε κανείς.
Δεν κατηγορώ όσους έχουν linux διότι και γω άν και έχω τα win 98 (2 cd)
Windows Me, Windows XP Home και windows Vista Home basic(όλα αυθεντικά) δοκιμάζω αυτές τις μέρες το kubundu (linux).

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από sibas » 22 Σεπ 2007 06:16

Sivert έγραψε:εσυ να υποθεσω φιλε μου εχεις αγορασει ολα τα προγραμματα σου οπως και τα windows ε... οπως ολοι μας φυσικα!!!
Δεν το έχεις πιάσει καλά το νόημα παλικάριμ με το τη εστί να έχουν crackarei κάποιο πρόγραμμα, και φυσικά έχω κάνει install σπασμένα προγράμματα, και φυσικά ανακάλυψα (ευτυχώς για μένα) ότι το μεγαλύτερο ποσοστό που σπάνε κάποιο πρόγραμμα και έπειτα το δίνουν σε εσένα το ανυποψίαστο θύμα είναι για να κάνουν zompaki το pc σου. Αν τα ξέρεις αυτά ίσως να πρέπει να το ψάξεις καλύτερα!
Έπειτα μην ξεχνάς ότι οι ιοί μεταδίδονται πιο εύκολα όταν εσύ ο ίδιος επιτρέπεις να τους βάλεις μέσα στο μηχάνημα σου και μετά να κάνεις την όποια δουλεία σου και να την μεταδόσεις μολυσμένα πλέον.
Και αν το δεις και από την άλλη, είτε τα δώσεις στον bill είτε στον mac το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

Sivert

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Sivert » 22 Σεπ 2007 06:55

Το υφακι αυτο δεν πιανει σε εμενα δυστυχως. Δεν μπαινω στον κοπο ουτε να σου απαντησω.
Maybe I always knew

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες