Ζηταω Attica Gift Card-Αμοιβη 20Ευρω

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
thmmyz

Δημοσίευση από thmmyz » 23 Σεπ 2007 02:46

Γεια σε ολους. Ζηταω σε οποιον παει για παρτη του να βγαλει gift card της τραπεζας αττικης, να εκδοσει και σε μενα μια! Πηρα τηλ. στην τραπεζα και μου ειπαν οτι μπορει να γραφει το ονομα μου αρκει αυτος που θα παει να την αγορασει να πει τα στοιχεια μου-αυτο ειναι το νοημα της δωροκαρτας με ειπαν.
Ζηταω λοιπον, gift card, στο ονομα μου, λογω εργασιας μου τις πρωινες ωρες απο ατομο που διαμενει στη θεσσαλονικη.Η ανταλλαγη θα γινει χερι-με χερι κατα προτιμηση οπου ορισουμε μετα τη δουλεια μου.
Α! Δινω και αμοιβη 20ευρω, τζαμπα θα με ψαχνει ο χριστιανος να μου τη δωσει?
Περιμενω pm για τα περαιτερω

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 23 Σεπ 2007 03:08

Μα γιατί να μην πεις σε κάποιον φίλο σου , ή σε κάποιο -έστω- γνωστό σου , από το να υποχρεωθείς σε έναν άγνωστο;

thmmyz

Δημοσίευση από thmmyz » 23 Σεπ 2007 03:22

Stathis έγραψε:Μα γιατί να μην πεις σε κάποιον φίλο σου , ή σε κάποιο -έστω- γνωστό σου , από το να υποχρεωθείς σε έναν άγνωστο;
A.Δν θα υποχρεωθω ακριβως, θα πληρωσω καποιον που θα παει ηδη στην τραπεζα για δικια του δουλεια
Β.Αν ειχα καποιον να το κανει εδω και να μν καθομαι να του εξηγω εγω τι ειναι η καρτα, τι την θελω, απο που, πως , τι , γιατι, μπλα μπλα μπλα, πως βγαινει και ολα τα αλλα βαρετα που δν θα με αναγκασουν να μετανοιωσω που το ανεφερα, θα του ειχα πει ηδη,πιστεψε με. Ειμαι κανουριος στη Θεσσαλονικη.
Γ.Εννοειται ψαχνω ατομο που να ξερει πως βγαινει και που, να ξερει οτι μπορει να παει αυτος και να παρει μια στο ονομα μου και ολα τα σχετικα και να μν φαω 1 πρωινο να του εξηγησω εγω, δν θα κερδιζα τπτ ετσι
Anyway, αν δε βρω κ εδω ατομο θα το κανω σε κανενα μηνα που θα παρω αδεια :D

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 23 Σεπ 2007 11:44

thmmyz: δε μας τα λες καλα!!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 23 Σεπ 2007 12:21

thmmyz έγραψε:Γεια σε ολους. Ζηταω σε οποιον παει για παρτη του να βγαλει gift card της τραπεζας αττικης, να εκδοσει και σε μενα μια!
Kαι που σε ξερει ο αλλος για να βαλει τα λεφτα του σε μια καρτα με το ονομα σου ??
κατι τετοια ακουω και παθαινω

αλλη μια περιπτωση για προσοχη !!
κυκλοφορουν πολλοι περιεργοι τυποι που ζητουν απιθανα πραγματα !!

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 23 Σεπ 2007 12:22

Όντος δεν μας τα λες καλά!
και θα σου πω το πιο απλό αν πεις στον εργοδότη σου "Κουμπάρε θέλω να την καναουα για 30 λεπτά"

Ε δεν νομίζω να σου πει όχι
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

thmmyz

Δημοσίευση από thmmyz » 23 Σεπ 2007 15:27

Δν καταλαβα ρε παιδες το περιεργο..αν πηγαινατε εσεις να αγορασετε μια καρτα και να την δωρησετε σε φιλο σας, που θα ηταν το προβλημα? Αυτο ζηταω και επειδη δν ειναι υποχρεωμενος ο αλλος και σιγα μν πηγαινε οικειοθελως, σκεφτηκα να τον πληρωσω περα απο την εξυπηρετηση που θα μου κανει. Και πες οτι δν ξερω και εγω τι, δν ειπα πηγαινε και στειλτη μου και να δουμε.. καθαρες δουλειες, την παιρνει, συναντιομαστε και του δινω τα χρηματα και ολα ΟΚ.Και απτην αλλη, ειμαι διατεθημενος να εμπιστευτω τα στοιχεια μου, επειδη σιγα προπληρωμενη θα ειναι και ετσι θα το δει και καποιος που ξερει. Και στη χειροτερη, που ειναι να μην παω να την παρω, του μενει μια καρτα στο ονομα μου με χρηματα μεσα να την κανει ο,τι θελει,τα σηκωνει απο ΑΤΜ ή στο internet αφου εγω ουτε αριθμο θα εχω ουτε καρτα. Ολα χερι με χερι, απλα απογευματινες ωρε που μπορω.Και δν νομιζω να ειναι μιση ωρα, και οπως ειπα αν μπορουσα να παω δν θα προσπαθουσα να πεισω για το αυτονοητο.Ξερω οτι αν γινει ετσι θα χασει την προμηθεια της τραπεζας και τπτ αλλο, αλλα λετε να παρακαλαω για κατι και να μην παω να το παρω μετα?Θα ξερει ποιος ειμαι και οφελος απο την ιστορια δν θα εχω. Ειλικρινα δν καταλαβα το παραξενο και αν φαινεται σε σας κατι τετοιο, πειτε το μου, ζητω συγνωμη και το κοβω αμεσως..

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 23 Σεπ 2007 20:31

thmmyz έγραψε:Και δν νομιζω να ειναι μιση ωρα, και οπως ειπα αν μπορουσα να παω δν θα προσπαθουσα να πεισω για το αυτονοητο
Θα σου λύσω εγώ το πρόβλημα. Πας Τράπεζα Κύπρου και σε 10 λεπτά εχεις Prepaid Card χωρίς στοιχεία χωρίς τίποτα (Noname). Έκανα 10 ακριβώς λεπτά για να την έχω στα χέρια μου.

Αν και σε αυτή την περίπτωση βρίσκεις εμπόδιο, ε τότε κάνε κλικ ΕΔΩ

:wink:

thmmyz

Δημοσίευση από thmmyz » 23 Σεπ 2007 23:27

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! Παω να το κανω! Ετσι μου ερχεται να κερασω ποτακι εσενα για τα 20Ε που μου γλιτωσες και γιατι ειχα αρχισει να απογοητευομαι

thmmyz

Δημοσίευση από thmmyz » 23 Σεπ 2007 23:47

thmmyz έγραψε:Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!! Παω να το κανω! Ετσι μου ερχεται να κερασω ποτακι εσενα για τα 20Ε που μου γλιτωσες και γιατι ειχα αρχισει να απογοητευομαι
Μα τι στο καλο; H online φορμα της τραπεζας αττικης δεν δουλευει σε μενα!Θα παρω τηλ απο αυριο. Ξερεις μηπως κανεις τη διαδικασια; Εχει αποστολη στο σπιτι, δεν το πολυπιστευω ομως. Τα χρηματα τους πως θα τα παρουν δλδ, με αντικαταβολη;

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

Δημοσίευση από supernet » 24 Σεπ 2007 01:07

Επειδή το ψαξα αρκετά πριν πάω στην Κύπρου, να πω τα παρακάτω:

- Της Attica η prepaid κάρτα... για να την φορτίσεις πρέπει να στηθείς στην ουρά και να κάνεις κατάθεση από ταμείο (μόνο).

- Της Κύπρου, μπορείς να πας από οποιοδήποτε ΑΤΜ της Τράπεζας ή και όχι... Ακόμα και μέσω ΔΙΑΣ, μπορείς να κάνεις κατάθεση του ποσού! Επιπρόσθετα, μέσω web banking οποιασδήποτε τράπεζας μπορείς να "περάσεις" κάποιο ποσό.

- Και για τις 2, πέρνουν την ίδια προμήθεια ανά κατάθεση: 1 Ευρώ.

- Της Αττικής την παραλαμβάνεις εντός 5 ημερών στην καλύτερη περίπτωση. Εκτός κι αν πας στην Πανεπιστημίου, οπότε και την έχεις την ίδια μέρα. Και μόνο ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ.

- Της Κύπρου την παραλαμβάνεις μέσα σε λίγα λεπτά (κυριολεκτικά) αν πρόκειτε για NONAME. Εάν θέλεις ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ... πρέπει να περιμένεις κάποιες μέρες.

Αυτά! :)

thmmyz

Δημοσίευση από thmmyz » 24 Σεπ 2007 16:07

Φιλε supernet σε ευχαριστω.Ησουν ο μονος που απαντησες εδω μεσα.Tωρα,πηρα τηλ. και εμαθα τα εξης:
Α)Με Mozilla η φορμα της τραπεζας Αττικης δν δουλευει
Β)Οι noname καρτες δν μπορουν να χρησιμοποιηθουν στον internet που θελω εγω στην bet&win
Γ)Απο 3 καταστηματα στη Θεσ/κη η καρτα παραλαμβανεται αυθημερον, μονο που περιμενεις λιγακι.Αυτο δεν μπορω, να περιμενω. Και δεν ζηταω απο αλλον να παει αλλου και να μπλεκουμε με αποστολες στο σπιτι μου κλπ.Τετ-α-τετ
Γι'αυτο, η προσφορα μου ισχυει ακομα, μεχρι να βρω χρονο να παω ο ιδιος,οποτε θα το ανακοινωσω και παντως πριν κανονισω με καποιον απο εδω

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Σεπ 2007 00:36

thmmyz έγραψε:Β)Οι noname καρτες δν μπορουν να χρησιμοποιηθουν στον internet που θελω εγω στην bet&win
προσοχή σε όποιον δώσει όνομα για τέτοια κάρτα. Ο τζόγος μέσω διαδικτύου είναι παράνομος στην χώρα μας και αν η κάρτα χρησιμοποιηθεί για κάτι τέτοιο μπορεί όποιος έχει δώσει τα στοιχεία του για να βγει να βρεθεί αντιμέτωπος με τον νόμο.

η συζήτηση κλειδώνει εδώ.

ευχαριστώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Σεπ 2007 13:42

thmmyz έγραψε:Το θεμα μου κλειδωθηκε και για να το κανατε εσεις, ετσι θα επρεπε.
Επειδη νιωθω θιγμενος ομως, σαν οτι ηθελα να εξαπατησω καποιον, θα ηθελα αν γινεται να δημοσιευται με καποιο τροπο και το εξης:
Α.Δν ηξερα ειλικρινα οτι ειναι παρανομο, ωστοσο μεχρι τωρα που εστελνα εμβασματα με τραπεζα και οσες φορες τα επαιρνα πισω, ποτε δν ενημερωθηκα για κατι τετοιο.Και αν δεν πιστευετε, μπορω να δωσο το λογαριασμο μου στην b&w και να το επιβεβαιωσουν σε εσας.

Αυτο δν με ενοχλει οσο:
Β. Ζητησα μια καρτα που θα βγει στο ονομα μου, με τα στοιχεια μου, για λογους που απο αλλους εγιναν πιστευτοι και απο αλλους οχι. Οπως και να εχει, η καρτα θα ηταν στο ονομα μου, εξαλλου θα επροκειτο για αγορα, ζητησα προπληρωμενη, και δν βρισκω που θα ηταν η εμπλοκη του ατομου που θα την αγοραζε για μενα.Οπως και να την χρησιμοποιουσα, ακομη και για να ενοικιασω αμαξι (που ελεος, κοροιδα δν υπαρχουν, και οι τραπεζες και ο,τι αλλο δν κανουν κτ τετοιο σε προπληρωμενες!), στο ονομα μου θα ηταν.Ο 3ος που θα μπλεκοταν?
Αν ηταν ετσι, θα επρεπε να σκεφτομαστε 15φορες αν επροκειτο να δωρισουμε μια, για χιλιους λογους.Μηπως την κακομεταχειριστουν, μηπως χαθει και δν τη δηλωσουν κλπ.Γιαυτο νομιζω και την αγοραζει ο Α μεν, ανηκει και εχει τα στοιχεια του Β δε.

Λυπαμαι ειλικρινα, ετσι οπως εκλεισε το ποστ, θιγομαι αφανταστα γτ το μονο που δν ηθελα ηταν να εξαπατησω.Φοβαμαι οτι ετσι δημιουργειται λαθεμενα κλιμα ανασφαλειας, χωρις λογο. Αν κανω καπου λαθος, πειτε το μου να το συζητησουμε δημοκρατικα. Αν οχι, θα ηθελα να αλλαξει το τελευταιο σας σχολιο. Θιγομαι, αληθεια! Ειναι κατι που θα φαινεται στο φορουμ και θα με ακολουθει.Κανετε λαθος, οτι και να εκανα εγω, ο 3ος δν καταλαβα που εμπλεκεται.Δν μπορω να καταλαβω.
Παρακαλω απαντηστε μου, γτ η εντυπωση που εμεινε ηταν περα απο τις προθεσεις μου.Προτιμω να αλλαξει το σχολιο σας, να αποσαφηνιστει εστω, η οτι αλλο κρινεται εσεις και για να κλειωδωσει το τοπικ και να μην αισθανομαι αδικημενος,
Ειμαι εδω για καθε σας ερωτηση
Σας παρακαλω
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες