Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

δημιουργία ενός κοινού chat room

Συνεργαστείτε με άλλους webmasters που έχουν σελίδες σχετικού περιεχομένου.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 01 Δεκ 2003 13:26

ti egine tora? ton alaksame ton server? sto in.gr tha ginei h sto groovy????

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 01 Δεκ 2003 15:55

Στο in.gr. Ο λόγος είναι πως εκεί μπαίνουν και άνθρωποι που δεν ξέρουν τι εστί mIRC. Απλά πάνε στη σελίδα του in.gr (που είναι το πρώτο site που μαθαίνει όποιος πρωτομπαίνει στο internet), πατάνε Chat και μπαίνουν (μέσω κάποιου applet) στο IRC. Και βλέπουν το κανάλι μας. Ειδικά αν είναι αρκετά άτομα, το κανάλι μας εμφανίζεται πολύ ψηλά στη λίστα και αυξάνονται οι πιθανότητες να μπουν και άνθρωποι άσχετοι με τα sites που εμπλέκονται... Να διευκρινήσω πως πρόκειται για προσωπική μου επιλογή μετά τις προσπάθειες να κάνουμε κάτι κοινό, οι οποίες δεν κατέληξαν κάπου.

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 01 Δεκ 2003 18:31

jorge έγραψε:Στο in.gr. Ο λόγος είναι πως εκεί μπαίνουν και άνθρωποι που δεν ξέρουν τι εστί mIRC. Απλά πάνε στη σελίδα του in.gr (που είναι το πρώτο site που μαθαίνει όποιος πρωτομπαίνει στο internet), πατάνε Chat και μπαίνουν (μέσω κάποιου applet) στο IRC. Και βλέπουν το κανάλι μας.
Ok auto alla den tha itan kalutero na einai to kanali to #Chat estw sto in.gr?
Εικόνα

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 01 Δεκ 2003 22:02

Προτείνεις να ξεκινήσουμε πάλι κάτι από την αρχή; Δηλαδή διαβουλεύσεις, προτάσεις, γνώμες κλπ; ΟΚ, αν το κανονίσετε οι υπόλοιποι, πολύ ευχαρίστως να βάλω στο applet μου επιλογή να είναι κάποιος και στα 2 κανάλια, δηλαδή και στο #musicheaven και στο #chat.

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 11 Δεκ 2003 12:17

Τελικά στο MusicHeaven αποφασίσαμε να χρησιμοποιήσουμε τους servers του GRnet για το κανάλι μας, ύστερα από προβλήματα που είχαν ορισμένοι με τον server του in.gr.

Επομένως μπορούμε να προχωρήσουμε για όσους θέλουν στην κατανομή OPs. Απαραίτητη προυπόθεση για να πάρετε op στο κανάλι, είναι να είστε webmaster και να έχετε στη σελίδα σας applet που να οδηγεί στο κανάλι ή (αν δεν έχετε applet) να έχετε τοποθετήσει κάποιο "διαφημιστικό" κειμενάκι για το κανάλι σε κάποιο εμφανές σημείο της σελίδας σας.

Πιστεύω πως αν υπάρχουν μόνιμα 1-2 άτομα μέσα στο κανάλι, σιγά σιγά θα έχουμε κίνηση, μια και τα hits στο MusicHeaven είναι πολλά.

Επικοινωνήστε μαζί μου όσοι ενδιαφέρεστε.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Δεκ 2003 13:33

Tha katastalaksete pouthena telika ? :P:P:P:P

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 11 Δεκ 2003 14:00

Ρωτάς γιατί ενδιαφέρεσαι να συμμετάσχεις ή απλά για να μας την πεις;

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Δεκ 2003 14:03

Oute endiaferomai oute sas tin leo... apla blepo to topic toso kairo kai den blepo na exete katastalaksei kapou...

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 11 Δεκ 2003 14:18

Προσπαθούμε να κάνουμε κάτι καλό, αλλά υπάρχουν σίγουρα δυσκολίες στο συντονισμό. Γι' αυτό έχω πάρει και εγώ κάποιες πρωτοβουλίες, γιατί αυτό είναι που λείπει κατά τη γνώμη μου. Έχουμε registered κανάλι και έναν χώρο που μπορεί να συγκεντρώσει πολύ κόσμο στο Chat. Οι προϋποθέσεις είναι καλές και μπορούν να γίνουν ακόμα περισσότερες αν συμμετέχουν και άλλοι webmasters.

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 11 Δεκ 2003 15:21

Kai poio einai to kanali parakalw?
Εικόνα

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 11 Δεκ 2003 15:53

#MusicHeaven

Άβαταρ μέλους
michaeldim
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από michaeldim » 11 Δεκ 2003 20:10

de nomizw na simetexoun pola sites ama to onoma tou chat einai #MusicHeaven. einai sa na mpainoun sto diko sou kanali ki oxi se kapoio koino kanali. :oops:
Business: mdimitriou.com
Personal: dimitriou.sexy

Άβαταρ μέλους
AGRI0GATOS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από AGRI0GATOS » 11 Δεκ 2003 21:35

auto to kanali einai gia autous pou akoune mousiki kai exoun ena site sxetiko me mousiki :-? kanonika eprepe na exei ena allo onoma koino :-? Apopsi mou panta 8)

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 11 Δεκ 2003 22:45

michaeldim έγραψε:de nomizw na simetexoun pola sites ama to onoma tou chat einai #MusicHeaven. einai sa na mpainoun sto diko sou kanali ki oxi se kapoio koino kanali. :oops:
sostos...
Εικόνα

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 12 Δεκ 2003 09:50

Παιδιά δεν θα φαίνεται πως το κανάλι ανήκει στο MusicHeaven.gr. Οι επισκέπτες σας απλά θα μπαίνουν σε ένα κανάλι με αυτό το όνομα. Όπως είχα γράψει κα παραπάνω όμως ...

"αν το κανονίσετε οι υπόλοιποι, πολύ ευχαρίστως να βάλω στο applet μου επιλογή να είναι κάποιος και στα 2 κανάλια, δηλαδή και στο #musicheaven και στο #chat."

Επειδή δεν βλέπω κανείς να παίρνει την πρωτοβουλία, έχω να προτείνω ένα όνομα που ελπίζω να σας βρίσκει σύμφωνους, το #Heaven. Αν καταλήξουμε τουλάχιστον 3 άτομα σε ένα όνομα, μπορώ να αναλάβω εγώ την διαδικασία του registration και την κατανομή των ops.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανταλλαγή διαφήμισης, συνεργασίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης