Επιλογή VPS

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
gianpan
Επικοινωνία:

Επιλογή VPS

Δημοσίευση από gianpan » 01 Οκτ 2007 17:11

Ψάχνω για ένα VPS για ένα site περίπου στο μέγεθος του freestuff (θα κλέψω το freestuff :lol: ) βέβαια απο budget δεν σκίζω αλλά τι να κάνεις..

http://www.solarvps.com/products-linux.php
http://www.fastnext.com/vps.html

Μέχρι στιγμής έχω βρεί το venusXL απο την solarvps και το midi της fastnext..βγαίνει ελάχιστα πιο φτηνό αυτό της solarvps ωστόσο με κάτι coupons κτλ. παίρνεις 1 δώρο μήνα απο fastnext εφόσον παραγείλεις για 6 μήνες.. υπάρχει και το ebest το οποίο δεν ξέρω κατα πόσο λειτουργεί με την fastnext πια το οποίο αν λειτουργήσει δίνει 25% επιστροφή και ανατρέπει πολύ τα δεδομένα...

Εσείς τι θα προτείνατε; Έχετε καμία κακή εμπειρία απο αυτές τις εταιρίες; Κάποια άλλη πρόταση;

Επίσης μία διαφορά ειναι ότι η solarvps δίνει standard παραπάνω μνήμη ενώ η fastnext δίνει την δυνατότητα να φτάσει μέχρι το 1gb (αμφιβάλλω ωστόσο αν ανεβαίνει και κατα πολύ συχνά) Γενικά τείνω προς solarvps...

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Επιλογή VPS

Δημοσίευση από Figaro » 02 Οκτ 2007 14:44

Gia VPS kales einai oi
- Knownhost.com
- Servint.net (kala services alla me xalaei pou prepei na tous peis 30 meres prin kaneis cancel)
- Solidhost.com (Eurwph ... ligo pio akrivh)

Άβαταρ μέλους
alexandr0s
Επικοινωνία:

Επιλογή VPS

Δημοσίευση από alexandr0s » 02 Οκτ 2007 15:40

Μια και το έφερε η κουβέντα για eurovps έχετε ακούσει τίποτα?

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Επιλογή VPS

Δημοσίευση από CyberCr33p » 02 Οκτ 2007 18:25

Είναι ελληνική εταιρία με servers σε Ολλανδία. Πρόσφατα δίνουν και servers στο Καναδά.

Έχω servers στο ίδιο datacenter που χρησιμοποιούν (Ολλανδία), γύρω στα 2 χρόνια και δεν υπήρξε ποτέ downtime. Επίσης το δίκτυο είναι multi-homed με γύρω στους 7-8 διαφορετικούς ISP.

gianpan
Επικοινωνία:

Επιλογή VPS

Δημοσίευση από gianpan » 10 Οκτ 2007 23:25

εγώ πάντως κατέληξα στην solarvps..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες