Ti pc proteinete na agoraso?

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xarisss » 21 Μαρ 2003 17:20

Thelo na paro ena kainourio pc, xerete, teleftaias texnologias :lol: :lol: :lol:

Ti tha mou proteinate na valo pano?
(Dedomenou oti iparxei oikonomiko orio 1200-1350 Euro, mazi me othoni)

Efxaristo ek ton proteron..
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 21 Μαρ 2003 17:30

Me 1300 euro pas sto plaisio kai pairneis mia xara mixanima !! Ego protino pentium 4 (kai oxi AMD) pantos.. Den asxoloumai poli me hardware kai den ta ksero ta kainouria kolpa alla enan Athlon me tis ftines psixtres an ton afiseis ligi ora psineis augo pano tou. Kalo tha itan na mazeues xrimata kai gia mia TFT othoni.

Άβαταρ μέλους
dvexp

Δημοσίευση από dvexp » 05 Απρ 2003 01:55

Greek bytes... kala tou eipes tou paidiou afou fenetai oti den kserei.. ton esteiles kai esy sto plaisio... kai xantakwthike! Etsi etsi mprabo paidia sto plaidio pigainete oloi .. tha fate kala!

Pantws egw to PC pou tha sou proteina na pareis einai MAC
afou den ksereis pou den ksereis.. an einai na matheis kati mathe macintosh mia kalh.... kerdismenos tha bgeis sto telos

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Απρ 2003 01:58

ετσι κι αλλιώς όλες οι εταιρείες στην Ελλάδα MAC ζητάνε να ξέρεις... :lol:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 05 Απρ 2003 04:38

Mono pou gia MAC theleis kapos... pio polla leftakia. Einai apexto mhxanhma alla oxi ftino: milame gia ellada kai gia thn Rainbow panta pou einai h adiprosopia ths Apple. Protimise na kaneis epiloges twn komatiwn pou theleis na exei to pc sou kai analoga me tis anages sou fisika. An den exeis thn dynatothta na to ftiakseis monos sou mporei na sto kanei kapoios pou 3erei. An oxi tote mporeis na pas se ena katastima, px Plaisio, alla protimise mia dikia sou synthesh mias kai stis etoimes vazoun oti savoura yparxei i oti symferei to katastima.

Άβαταρ μέλους
dvexp

Δημοσίευση από dvexp » 05 Απρ 2003 12:54

INDEFYX prospatheis kai esy na to xantakwseis to paidaki... re paidia kai sto plaisio kai sto careefour na paei thn idia patata tha parei... tha katalikseis spiti i me kana altec performer me m/b pou ta exei ola enswmatomena (kai symferei) i me kana turbo -x kai Aoc othoni. Kala extes bghkate sthn agora den exete katalabei poso apath einai kai to plaisio kai ola auta? To kalytero pou exeis na kaneis einai na pas se ena mikro magazaki tis geitoneias sou kai na tou peis thelw... auto auto auto auto kai na sou sthsei ena mhxanhma tis prokophs kai to kalytero aurio pou tha xalasei ta se gnwrzei o typos... h mhws nomizeis oti sto plaisio tha sou strwsoune kokino xali otan exei problhma? Sas top lew giati eimai pathwn apo to plaisio kai egw kapote ta akoumpisa sto palisio gia ena kalo M/B Asus prin 6 xronia kai otan meta apo 3 mines mou kaiike i thira tou keyboard kai den ksekinage me tipota tou to piga kai mou lene feres mas olo ton ypologisth sou oxi mono to m/b giati pithanon exeis kanei kapti lathos sthn egkatastash.. asxeto pou 3 mines to douleua omws e? Mou legane malista me yfos... na mas fereis tou koutaki sou na to doume.. kai ti ekana loipon.. pira ena sketo At kouti tote bidwsa to mb epanw ebala mia mnhmh kai ena floppy kai tous to piga. Otan to eidan gelegane kai mou leei enas auto einai to pc sou kai tou lew nai me disketa douleuw! Kai petagetai enas allos kai leei kala mas douleueis ... kai tou lew afou me douleute kai esis... Opote mou lene se 5 ergasimes tha to exoume kai tous eipa aurio tha eimai edw na parw to kainourgio alla prosoxh meta apo tous tromerous elegxoun pou tha kanete an to bgalete ontws off to motherboard to kainourgio NA mhn to egkastasthsete sto kouti ! Sas plhroforo kai o agios fobera thelei giati otan piga na to parw eixa kanei akribws oti eipa kai bebaia to kainourgio m/b douleuei mexri kai shmera mono pou ekei pou einai kobei timologia gia xreos mia epixhrhshs :)

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

Δημοσίευση από e-times » 05 Απρ 2003 13:14

Εγω εχω στο σπιτι Athlon XP1900 με ενα ΜΒ Iwill XP333, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το θεμα ομως ειναι πανω σε τι θελεις να τον χρησιμοποιησες. Σε καλες τιμες βρισκεται αυτη την στιγμη ο Ρ4 2.4GB και ο Athlon 2.4GB με χαμηλοτερη τιμη αυτη του Athlon αλλα την διαφορα την καλυπτει η ψυκτρα στην οποια θα πρεπει να ριξεις το βαρος διοτι ανεβαζει πολυ ευκολα θερμοκρασια. Εαν ηταν να διαλεξω μεταξυ των 2 παραπανω θα διαλεγα τον Athlon 2.4GB με ενα MB Asus 7v8x LF Sat.
Και λεω αυτα διοτι ειναι ο μοναδικος συνδιασμος αυτων των δυο που ξεκλειδωνει τον επεξεργαστη μεσα απο το Bios και τρεχει στα 2.6 GB αφοβα και δοκιμασμενα. Απο κει και περα κοιτα στην Checkmate www.checkmate.gr για να βρεις ψυκτρα. Εγω θα σου προτεινα μια Thermalright SLK 600 με ενα καλο και οσο γινεται αθορυβο ανεμιστηρα. Για μνημες σιγουρα πανω απο 256 και οχι dimmakia no name. Eναν σκληρο WD 40Gb (αναλογα με το ποση μνημη θες) DVD, CDR και ενα καλο case με ανεμιστηρακια για καλη κυκλοφορια του αερα. Τελος μια CRT 17’αρα EIZO ειναι οτι πρεπει.
Ολα αυτα ομως προυποθετουν να κανεις μια ερευνα αγορας και να τα παρεις κομματι κομματι στις καλυτερες τιμες που θα βρεις και να γνωριζεις φυσικα να τα συναρμολογησεις. Ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καποιο μαγαζι τυπου Πλαισιο (παραδειγμα λεω και δεν εχω τιποτα με τους ανθρωπους) και να τους ζητησεις ολα τα παραπανω και να στα φτιαξουν.
Εαν θελεις μπορεις να επικοινωνήσεις μαζι μου να σε βοηθησω και στην κατασκευη του και σε οτι αλλο θες για τα παραπανω ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ φυσικα.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Απρ 2003 13:19

δυστυχώς στην Ελλάδα κανείς δεν έχει καλό after sales support...
Από την στιγμή που αγοράσεις κάτι αισθάνεσαι μόνος σου..

Πλάκα - πλάκα μόλις μου ήρθε στο μυαλό μια εταιρεία που είμαι ευχαριστημένος από το support της... η SABBA.. έχω μια τηλεόραση και μου έχει καεί το τροφοδοτικό 2 - 3 φορές από κεραυνό... τους παίρνω τηλέφωνο και μέσα σε 2-3 ημέρες είναι κάποιος το σπίτι μου για να μου την φτιάξει... ;) κρίμα που δεν κατασκευάζουν και computers ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 05 Απρ 2003 13:39

gia na vreite kapoia akri proteino to eksis site:

http://www.tomshardware.com/

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 05 Απρ 2003 15:08

Re dvexp diavaze kalitera ta post mou. Den tou eipa na parei ETOIMO SYSTHMA alla na dialeksei komatia... mias kai to plaisio exei megalh poikilia kai ftina. Ok mporei na vrei kai allou alla thelei psaksimo! Tora afta pou les den ta polipistevo...

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης