ΠΡΟΣΟΧΗ! Μην ανανεώσετε σήμερα το Norton!

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 05 Οκτ 2007 02:47

deninho έγραψε:
gaucho έγραψε:To kalitero pou einai na kaneis min exeis pote lefta stin pistotiki sou
fak... :-? :-? Πως γίνεται να μην έχεις λεφτά στην πιστωτική? Εκτός κι αν εννοούσες χρεωστική... ή μήπως τις προπληρωμένες; :-? :-?

Αλλά αν δεν έχεις λεφτά, πως θα κάνεις τις αγορές σου? :roll: :roll:
Den exw pote leuta . Prota pistonete i karta. Meta blepw apo e banking ti mou pistothike . an blepw kamia mal**ia zitaw ereuna sinalagis pou den mou etixe pote. An einai ok oi kinisis ta plirono amesws na mi mou mpei megalos tokos.

Xrisimopio VISA 3 xronia xwris kanena problima sto internet kai sto ekswteriko.

Apokliete na tou parei i norton 3 fores lefta gia mia ananewsi. An zitise 3 ananewseis allo thema. Alla de nomizw na exei problima.

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 05 Οκτ 2007 04:24

Για τις αγορές το καλύτερο είναι μια χρεωστική. Γιατί από τη στιγμή που πιστώνεται κάτι στην πιστωτική άντε να το ξεπιστώσεις... :-?
Έχεις την χρεωστικούλα σου, βάζεις μέσω e-banking από άλλο λογαριασμό ίσα ίσα τα λεφτά της συναλλαγής που θέλεις να κάνεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά..

Anyway EneMe πες μας τί θα γίνει τελικά να μην την πατήσουμε και οι υπόλοιποι.. :-?

ΠιΕς: Η symantec με την Norton είχαν καμιά σχέση στο παρελθόν;
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 05 Οκτ 2007 10:38

xultimatex έγραψε:Για τις αγορές το καλύτερο είναι μια χρεωστική. Γιατί από τη στιγμή που πιστώνεται κάτι στην πιστωτική άντε να το ξεπιστώσεις... :-?
Έχεις την χρεωστικούλα σου, βάζεις μέσω e-banking από άλλο λογαριασμό ίσα ίσα τα λεφτά της συναλλαγής που θέλεις να κάνεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά..

Anyway EneMe πες μας τί θα γίνει τελικά να μην την πατήσουμε και οι υπόλοιποι.. :-?

ΠιΕς: Η symantec με την Norton είχαν καμιά σχέση στο παρελθόν;
Καλημέρα,

:)

Όταν πάς εξωτερικό ταξίδι ή κάποιο μεταπτυχιακπο θα καταλάβεις. Απλά είμαστε πίσω σαν χώρα. Όπως και στις πιστωτικές.

xultimatex υπάρχει περίπτωση να πιστωθεί η κάρτα και να μήν έχω το προιον ή την υπηρεσία; Θα δώσει η τράπεζα λεφτά σε κάποιον (Που αποκλείεται ν αέχει ψέυτικα στοιχεία ) και να μήν έχω αυτό που πλήρωσα ; Θα μου παρει κανένας τον αριθμό της πιστωτικής και θα ψωνίσει; Η τράπεζα διασταυρώνει τα στοιχεία κατόχου πιστωτικής με τα στοιχεία που δηλώνεις στη παραγγελία.

Απλά άν μου πιστωθεί η κάρτα δεν το πληρώνω και ζητάω έρευνα συναλαγής. Με σοβαρά μαγαζία συνεργάζεται ο κάτοχος της πιστωτικής και η επιχείρηση όχι με παραδοσιακούς ορθόδοξους έλληνες.

Η νόρτον είναι σοβαρό μαγαζί. Κάτι στραβό θα έκανε ο ενεμε. Και άν έκανε στραβό δεν νομίζω να του πάρουν παραπάνω χρήματα εκτός άν του πάρουν για 6 χρόνια ανανέωση επειδή έκανε τη διαδικασία 6 φορές αντί 1. Εκεί απλά έχει τρέξιμο και δεν φταίει η νόρτον.

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 05 Οκτ 2007 10:50

xultimatex έγραψε: ΠιΕς: Η symantec με την Norton είχαν καμιά σχέση στο παρελθόν;
apo to 90 kai meta nai

http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Norton

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 05 Οκτ 2007 10:53

gaucho έγραψε:Η νόρτον είναι σοβαρό μαγαζί. Κάτι στραβό θα έκανε ο ενεμε. Και άν έκανε στραβό δεν νομίζω να του πάρουν παραπάνω χρήματα εκτός άν του πάρουν για 6 χρόνια ανανέωση επειδή έκανε τη διαδικασία 6 φορές αντί 1. Εκεί απλά έχει τρέξιμο και δεν φταίει η νόρτον.
Θα ενημερώσω για την τελική έκβαση...

Δεν έκανα κάτι στραβό. Το έχω ξανακάνει το renew με τον ίδιο τρόπο και με την ίδια κάρτα! Εκτός αν έχεις κάποιο όφελος να "προστατεύεις" την εταιρία! :P

Πάντως με την Norton την έχουν πατήσει άλλοι 2 γνωστοί μου με πολλαπλές χρεώσεις και τελικά τους επέστρεψαν τα λεφτά μετά από ανταλλαγή πολλών emails...

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cherouvim » 05 Οκτ 2007 12:09

Alice_Cooper έγραψε:vlepe NC kai ola ergaliakia tis epoxhs...
NC FTW. Τότε ο Peter ήταν θεός.
Από κει και πέρα το χάλασε πολύ...

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 05 Οκτ 2007 12:56

H τράπεζα μου επιβεβαίωσε εγγράφως ότι υπάρχει έγκριση για το ποσό των 217.74 ευρώ (δηλαδή 6 φορές από 36.29 ευρώ, τόσο κάνει το renewal του Norton Antivirus 2005).

Αν δεν εισπράξουν το ποσό εντός 15 ημερών, θα ακυρωθεί η έγκριση, οπότε το συμβάν θα θεωρηθεί ότι έληξε.

Έστειλα mail με τα στοιχεία, ζητώντας να αρνηθούν την είσπραξη του ποσού και περιμένω απάντηση...

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 12 Οκτ 2007 12:13

τελικά τι έγινε; σου απάντησαν (τι?);

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 13 Οκτ 2007 00:09

Ζήτησα από την τράπεζά μου να ακυρώσουν την έγκριση που υπάρχει στην κάρτα για εκταμίευση των χρημάτων.
Μου είπαν ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να γίνει, τουλάχιστον όχι από πελάτη (that's me) και θα πρέπει να μιλήσουν οι δύο τράπεζες (δηλαδή η τράπεζά μου και η τράπεζα της εταιρίας) σε επίπεδο εξυπηρέτησης εμπόρων.

Τα μετέφερα στον υπάλληλο που μιλούσα μέσω mail με την εταιρία και δεν απάντησε ακόμη...

Όπως έχω προαναφέρει, αν περάσουν 15 μέρες και δεν γίνει τίποτα, η έγκριση εκταμίευσης ακυρώνεται...

Σε αυτό ελπίζω...

Όσο για την απόφαση; Το σκέφτηκα, Norton sucks one more time!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες