Δίκτυα ανταλλαγής banner...

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 22 Μαρ 2003 20:23

Σε όλα ανεξαιρέτως τα δίκτυα βλέπω τον ακόλουθο όρο χρήσης...

Ο κώδικας/banner τοποθετείται σε σημείο...
"που είναι ορατό από τους επισκέπτες, χωρίς να χρειάζεται scrolling προς οποιαδήποτε κατεύθυνση."

Δεν υπάρχει ούτε ένα site που να τηρεί αυτό τον κανόνα!
Πάντα τα banners εμφανίζονται τελευταία, στο κάτω μέρος της κεντρικής σελίδας - που συνήθως είναι μακροσκελέστατη!

Τί δεν έχω καταλάβει;

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 22 Μαρ 2003 22:28

Ksekinisa kapote na xrisimopoiiso ki ego ena tetoio programma opou malista eixa dorean 4000 emfaniseis. Min leme kai logia tou aera prokeitai gia to www.greekbanner.net . Poli kalo sistima, ipostiriksi flash banners kai polloi xristes, alla kai pali para ta polla views poli liga clicks. O logos einai o gnostos.. Ta perisotera sites to vazoun os footer mazi me alla 4-5 banners apo analoga sistimata opote kai exoun polla impressions sto site tous. Anofelo. Etsi oute autoi kerdizoun giati to sistima den einai apodotiko. Tora to mono tetoio pou xrisimopoio einai ena gia 120x60 apo to powerup.gr pou einai kapos kalitero. Dokimase to an theleis.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 23 Μαρ 2003 13:10

Το θέμα είναι, αφού υπάρχει σαν όρος, γιατί δεν το τηρεί κανένας;
Τί κάνουν οι διαχειριστές γι'αυτό;

Τελικά ποιό δίκτυο πρέπει να διαλέξει κάποιος;

Υγ: Για το powerup έχω ακούσει, αλλά δεν το έχω ψάξει... πάω να ρίξω μια ματιά τώρα!!!

Άβαταρ μέλους
tempo
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tempo » 23 Μαρ 2003 16:16

εγώ νομίζω ότι η παρούσα κατάσταση τους βολεύει όλους.
Αν θέλω να δω banners ξέρω που θα βρω σε μια σελίδα (κάτω-κάτω) όπως λέτε και εσείς. Και ψάχνω έτσι για να πάρω μια ιδέα.
Κατά τα άλλα απολαμβάνω το περιεχόμενο μιας σελίδας χωρίς να έχω τα banner να με ζαλίζουν. Γιατί όταν είναι 5-6 flash banners μαζί μετά απο λίγο σε κουράζουν
http://www.automotonet.com πραγματικές καταναλώσεις αυτοκινήτων και μοτοσυκλετών όπως διαμορφώνονται απο τους οδηγούς
http://www.ipedia.gr online εγκυκλοπαίδεια με ερωτήσεις και απαντήσεις απο τους επισκέπτες

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 23 Μαρ 2003 20:51

De milame gia 5-6 flash banners... Edo sto forum to ena pano se enoxlei? Emena katholou.. Einai se klassiko simeio gia banner kai einai mia xara. An loipon osoi xrisimopoioun tetoia sitimata xrisimopoiousan mono 1 kai to evazan se emfanes simeio opos provlepoun oi kanonismoi tha itan pio apodotiko.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης