Έχω δει πολλά sites και εφαρμογές/υπηρεσίες βαφτισμένα web 2

Σχόλια από τον χώρο του Web Design, Web Development.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 09 Οκτ 2007 22:57

Μερικές σκόρπιες σκέψεις μου:

Ajax και web 2.0 αλλάζουν σιγά σιγά το πρόσωπο του web όπως το γνωρίζαμε και βλέπουμε να αρχίζουν πλέον να "τρέχουν" στο web "desktop like" εφαρμογές:
http://www.filespots.com/ (δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα, αλλά έχει screenshots και δοκιμάστε και το login)

Βοηθούν πολύ και τα Ajax Frameworks όπως το extJS σε αυτά που ήδη βλέπουμε και πρόκειται να δούμε:
http://extjs.com/deploy/ext/docs/

Πλέον ξεφεύγουμε από τον όρο website, και τυπική ιστοσελίδα, αφού βλέπουμε εφαρμογές με interfaces που έχουμε συνηθήσει ως τώρα μόνο από desktop εφαρμογές. Από την άλλη ναι μεν είναι καλά και προσφέρουν και φιλικότητα στο χρήστη, αλλά το μέγεθος τους τις περισσότερες φορές είναι μεγάλο και δεν νομίζω πως μπορούν να σταθούν ως "frontend" για sites όπου περιμένουμε απλούς επισκέπτες - μέλη και θέλουμε και ένα πιασάρικο design (και πάνω από όλα διαφορετικό από τα υπόλοιπα, κάτι που δεν θα έχουμε με έτοιμα components εκτός και αν είναι πλήρως skinable), αλλά κυρίως για backend (διαχειριστικές εφαρμογές).
Μια "μίξη" πάντως μπορεί να αποδειχθεί ενδιαφέρουσα... δηλαδή να μπορείς να χρησιμοποιείς κάποια controls στα σημεία του template σου όταν τα χρειάζεσαι...

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 10 Οκτ 2007 00:33

dimsis έγραψε:
Ajax και web 2.0 αλλάζουν σιγά σιγά το πρόσωπο του web όπως το γνωρίζαμε και βλέπουμε να αρχίζουν πλέον να "τρέχουν" στο web "desktop like" εφαρμογές:
http://www.filespots.com/ (δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα, αλλά έχει screenshots και δοκιμάστε και το login)

Σ
την μελλοντική επιτυχία των desktop like όπως λέτε dimsis, web-εφαρμογών, βασίστηκε και το "πλασάρισμα" του Apollo .

To Αpollo είναι ένα cross-OS runtime πακέτο που όπως υποστηρίζει η Adobe θα επιτρέψει στους web σχεδιαστές, προγραμματιστές να ενδυναμώσουν μέσω αυτού τις σχεδιαστικές, προγραμματιστικές τους ικανότητες ως προς τον σχεδιασμό και την ανάπτυξη εφαρμογών με βάση το RIA’s desktop. (σχετικό άρθρο: 'Ερχεται το Adobe Apollo )

dimsis έγραψε: Βοηθούν πολύ και τα Ajax Frameworks όπως το extJS σε αυτά που ήδη βλέπουμε και πρόκειται να δούμε:

Πλέον ξεφεύγουμε από τον όρο website, και τυπική ιστοσελίδα, αφού βλέπουμε εφαρμογές με interfaces που έχουμε συνηθήσει ως τώρα μόνο από desktop εφαρμογές. Από την άλλη ναι μεν είναι καλά και προσφέρουν και φιλικότητα στο χρήστη, αλλά το μέγεθος τους τις περισσότερες φορές είναι μεγάλο και δεν νομίζω πως μπορούν να σταθούν ως "frontend" για sites όπου περιμένουμε απλούς επισκέπτες - μέλη και θέλουμε και ένα πιασάρικο design (και πάνω από όλα διαφορετικό από τα υπόλοιπα, κάτι που δεν θα έχουμε με έτοιμα components εκτός και αν είναι πλήρως skinable), αλλά κυρίως για backend (διαχειριστικές εφαρμογές).
Μια "μίξη" πάντως μπορεί να αποδειχθεί ενδιαφέρουσα... δηλαδή να μπορείς να χρησιμοποιείς κάποια controls στα σημεία του template σου όταν τα χρειάζεσαι...
..η ταπεινή μου άποψις επι τούτου :think: ,

Οι δυνατές βιβλιοθήκες, τα καθε λογής frameworks, οι desktop λύσεις καθώς και η γενικότερη "φιλοσοφία" του web 2.0 είναι βαρέων βαριά εκ φύσεως όμως δίναται να δώσει πολύ καλά αποτελέσματα μέσα στη λογική του web 2.0 όταν πρόκειται για υλοποίηση συνήθως εμπορικών εφαρμογών, κάποιου μεγέθους.. και λέγω τούτου, διότι δεν δύναμαι να αντιληφθώ ούτε δε και εικαστικά να εικάσω, ψιλικατζίδικο ή παντοπωλείο σχεδιασμένο τόσο βαριά και tredy.. αν δεν ήτο χάσιμο χρόνου πάραυτα :oops:

Η μίξης όλων με μέτρο, είναι ο,τι καλύτερο νομίζω.. όσο καλό και αν είναι το οτιδήποτε . :oops:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 10 Οκτ 2007 11:18

Συμφωνώ. Και το Spry της adobe επίσης.
Ακόμα και το swing της Java για να βοηθήσει στο UI design δεν το έφτιαξαν; Και διάφορες άλλες προτάσεις σχεδόν σε κάθε γλώσσα. Συνήθως βέβαια προσφέρουν και άλλα πράγματα πέρα του UI design.

Αν εξαιρέσεις το flash (άντε και το shockwave) τα άλλα δεν βλέπω να πιάνουν όσο θα ήθελαν οι δημιουργοί τους και λόγω "βάρους" και επειδή χρειάζονται ειδικούς players που συνήθως απαιτούν εγκατάσταση, αλλά τελικά ίσως και λόγω της "ομοιομορφίας" του τελικού αποτελέσματος. Είναι σαν τα phpnuke sites που βλέπαμε πριν μερικά χρόνια με ψιλοαλλαγές στα χρώματα, αλλά κάνανε μπαμ ότι όλα χρησιμοποιούσαν τον ίδιο "πυρήνα".

Αυτό που σκεφτόμουν τις προάλλες και πιστεύω πως θα το δούμε κάποια στιγμή στο μέλλον, είναι πιθανές αλλαγές στην ίδια την HTML με αλλαγές σε αντικείμενα όπως για παράδειγμα πεδία φορμών, tables, νέα components π.χ. grids κλπ
Ίσως δηλαδή τελικά αντί η κάθε σκιπτογλώσσα να δίνει τα δικά της εργαλεία και να "επεκτείνει" την html με δικά της tags που προσφέρουν νέες δυνατότητες ή πολλές φορές έξτρα δυνατότητες σε ήδη υπάρχοντα html tags, θα ήταν καλύτερο τα πιο διαδεδομένα και χρήσιμα components όπως τα βλέπουμε με την πάροδο του χρόνου στην κατασκευή ιστοσελίδων, να πρέπει να προστεθούν στην ίδια την HTML, βοηθώντας έτσι στην δημιουργία των UI.
Για παράδειγμα grids, trees, listbox με δυνατότητα lookup, ευκολότερη αλλαγή στον τρόπο γραφικής εμφάνισης των αντικειμένων (πέρα των stylesheets), ευκολότερο validation φορμών χωρίς να μπλέκεις με javascript, calendars, panels, sliders, δυνατότητα upload, διαχείριση εικόνων (crop, resize κ.α.) κλπ

Σκέφτομαι πως ίσως στην τελική να είναι καλύτερο να έχουμε όλοι κάποια κοινά εύκολα και εύχρηστα εργαλεία, που πλέον χρειαζόμαστε συχνά και καταλήγουμε να χρησιμοποιούμε λύσεις τρίτων ή να τα δημιουργούμε μόνοι μας.

Επίσης κάποια πράγματα εφόσον δεν είναι δυνατόν να μπουν στην ίδια την HTML, θα μπορούσαν να τα αναλάβουν οι browsers. Ένα κλασικό παράδειγμα που το έχω σκεφτεί εδώ και χρόνια και απορώ πως δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα, είναι ένας texteditor για κάθε text element web φορμών.
Δεν θα ήταν ιδιαίτερα εύκολο για τον browser να μπορεί να εμφανίζει ένα εικονίδιο ή έστω μια επιλογή με δεξί κλικ για παράδειγμα πάνω σε ένα textarea ή και σε οποιοδήποτε text field, που να έλεγε rich editor ή wysiwyg editor, και να άνοιγε ένα παραθυράκι με έναν WYSIWYG editor σαν έναν από τους εκατοντάδες που έχουμε δει να υλοποιούνται για αυτή τη δουλειά; ( http://www.geniisoft.com/showcase.nsf/WebEditors ).
Νομίζω έχουν βγάλει κάτι τέτοιο ως plguin στο firefox, αλλά αν ήταν των ίδιων των MS, Mozilla κλπ νομίζω θα είχαμε πολύ δυνατές υλοποιήσεις. Η MS θα μπορούσε κάλλιστα να ενσωματώσει κομμάτι του word editor όπως κάνει για παράδειγμα στο outlook (από την στιγμή που έχεις εγκατεστημένο office πάντα). Θα πατούσες ένα OK και θα σου επέστρεφε στο textarea τον HTML κώδικα.

Ειδικά δηλαδή για το UI ίσως κάπου θα πρέπει να το ξαναδούν το πράμα και να έχουμε και εκεί σοβαρές αλλαγές στα Web standards, όχι μικροαλλαγές.
(τώρα το ποιος browser ακολουθεί τα web standars είναι άλλο μεγάλο κεφάλαιο)

Πιστεύω πως θα διευκόλυνε πάρα πολύ την κατασκευή ιστοσελίδων κάτι τέτοιο. Μέχρι τότε υποχρεωτικά διαλέγουμε και παίρνουμε ο καθένας την σκριπτογλώσσα του και τα 3d party εργαλεία που κάνουν όσα προανέφερα παραπάνω, γραμμένα για την εκάστοτε σκριπτογλώσσα…

Τουλάχιστον να βρεθεί κάποιος που να φτιάξει αυτόνομα ευκολόχρηστα και παραμετρικοποιήσιμα web components που δεν χρειάζονται κάτι MB javascript ή άλλο κώδικα για να τα χρησιμοποιήσεις. Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το μέλλον…

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 10 Οκτ 2007 21:19

Κάποιες τέτοιες βελτιώσεις είναι μέσα στο πρόγραμμα για την HTML 5. Αλλά ο χρονικός ορίζοντας μέχρι την πρακτική τους εφαρμογή είναι πολύ μακρύς (~15 χρόνια).

- An Overview of HTML 5
- Elements and Attributes in HTML 5
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
RADICAL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από RADICAL » 10 Οκτ 2007 23:21

Η html 5.0 είναι μεγάλο πισωγύρισμα κατα την γνώμη μου.
Κρατάς και αναπτύσεις κάτι μόνο και μόνο επειδή έχει μεγάλη αποδοχή
και δεν κάθονται οι developers να μάθουν xthml.
Θα έπρεπε να καθιερωθεί μόνο η xhtml 2.0.

Όσον αφορά τα web interfaces το XUL είναι κάλη φάση αν και δεν βλέπω να έχει
μεγάλη αποδοχή κυρίως γιατι δεν υποστηρίζεται απο τον IE (χωρίς plugin).
Γενικά αν δεν στανταριστεί κάτι δεν γίνεται δουλειά.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 11 Οκτ 2007 00:26

Η XHTML έχει το μειονέκτημα ότι είναι πολύ strict, και έτσι δεν ταιριάζει σε ανθρώπους που προσεγγίζουν τα πράγματα πιο χαλαρά, χωρίς να ξέρουν πάντα τι κάνουν, και που θεωρούν ότι έχει νόημα να συνεισφέρουν στο παγκόσμιο γίγνεσθαι του διαδικτύου ακόμα και αν δεν είναι τεχνικά καταρτισμένοι στο έπακρο. Απ' ό,τι φαίνεται αυτοί οι άνθρωποι δεν είναι καθόλου λίγοι, γιατί διαφορετικά η υπόθεση της XHTML δεν θα παρουσίαζε τέτοια κάμψη. Το πιθανότερο είναι ότι η XHTML το μόνο που κατάφερε είναι να αναδείξει τη διάκριση των web developers σε χαλαρούς και strict, και δεν είχε ποτέ την ελπίδα να καθιερωθεί σε κοινή πρακτική όλων. Ο μοναδική περίπτωση που θα μπορούσε να επικρατήσει πλήρως θα ήταν αν οι browsers έπαυαν ξαφνικά να υποστηρίζουν την πατροπαράδοτη HTML. Κάτι που η κοινή λογική λέει ότι δεν πρόκειται να γίνει στις επόμενες δυο δεκαετίες τουλάχιστον (αν γίνει ποτέ).

Μέσα σε αυτό το πλαίσιο η HTML5 δεν είναι τόσο κακή ιδέα όσο φαίνεται αρχικά. Μπορεί να αποτελεί μια πολύ ήπια και καθόλου εντυπωσιακή αναβάθμιση, αλλά έχει τα φόντα να κάνει το Web λίγο καλύτερο, ένα Web που έχει την τάση χρόνο με το χρόνο να γίνεται πιο συντηρητικό.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

alexsoft

Δημοσίευση από alexsoft » 11 Οκτ 2007 01:43

dimsis έγραψε:Μερικές σκόρπιες σκέψεις μου:

Βοηθούν πολύ και τα Ajax Frameworks όπως το extJS σε αυτά που ήδη βλέπουμε και πρόκειται να δούμε:

Δημήτρη αν και κάποια στοιχεία έδωσα εδώ http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=31062 για το ASCOOS CMS το οποίο συνδυάζει όλα τα παραπάνω στοιχεία και τεχνολογίες που αναφέρεις (δηλαδή Ajax, PHP, MySQL, Javascript, XML κλπ.), παραθέτω ορισμένα screenshots:

ASCOOS CMS Administrator Desktop

Εικόνα

ASCOOS CMS Languages Manager

Εικόνα

Εικόνα

ASCOOS CMS Users Manager

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 11 Οκτ 2007 11:21

Το κακό είναι ότι σε 15 χρόνια μπορεί να έχουμε αλλάξει πλήρως τεχνολογία. Ακόμα και το διαδίκτυο μπορεί να φαντάζει "αρχαίο" και να είμαστε όλοι συνδεμένοι σε ένα νέου τύπου δίκτυο πολύ μεγαλύτερων ταχυτήτων. Ήδη γίνονται τέτοιες μελέτες, έρευνες, πειραματισμοί αλλά και υλοποιήσεις.
Λογικά θα υπάρχει μια πίεση "επιτάχυνσης" των νέων standards. Αν σκεφτούμε το internet πριν 15 χρόνια σε σχέση με το σήμερα, και το γεγονός ότι τα τελευταία 6-7 χρόνια γνώρισε την μεγαλύτερη αποδοχή, θέλω να πιστεύω πως θα δούμε μεγάλες αλλαγές και στα επόμενα 15. Και αν το καλοσκεφτούμε είναι και πολύ λίγα αυτά που προσφέρει η HTML 5.0 συγκριτικά με αυτά που μας προσφέρουν οι μοντέρνες γλώσσες προγραμματισμού, οι οποίες αναβαθμίζονται με ραγδαίους ρυθμούς, προφανώς και λόγω αυτών των ελλείψεων των ίδιων των standards.
Συμφωνώ απολύτως και με τον skeftomilos σχετικά με την «χαλαρότητα» αυτών που θέλουν να φτιάξουν ιστοσελίδες, που ας μη ξεχνάμε δεν είναι πάντα web developers αλλά και απλοί χρήστες. Ο απλός χρήστης επιθυμεί τις περισσότερες φορές «visual» εργαλεία και να μη γράφει καθόλου κώδικα. Το τι θα είναι «από πίσω» ούτε που τον νοιάζει, ούτε θέλει να το γνωρίζει τις περισσότερες φορές.
Για εμάς πιστεύω πως το καλύτερο θα ήταν ένα καθιερωμένο standard, και σε ουτοπικές καταστάσεις ακολουθούμενο πιστά από όλους τους web browsers, που να προσέφερε όμως και κάποια δυνατά εργαλεία σαν αυτά που προανέφερα. Αν δεν καταφέρουμε να δούμε κάτι τέτοιο, ο καθένας μας θα επιλέγει και θα μαθαίνει τη σκιπτογλώσσα που πιστεύει πως θα τον βοηθήσει περισσότερο, αναπτύσσει σε αυτήν γρήγορα και εύκολα ή έχει μεγαλύτερη αποδοχή, όπως γίνετε τώρα με την php δηλαδή, που για μένα έχει τέτοια αποδοχή κυρίως λόγω του ότι είναι δωρεάν και υποστηρίζεται από servers που στήνονται τις περισσότερες φορές με επίσης δωρεάν εφαρμογές.

Alexsoft, σε είχα ρωτήσει και στο άλλο topic, αν χρησιμοποιείς ExtJS ή κάποιο άλλο έτοιμο Ajax framework. Το ASCOOS δείχνει πραγματικά ιδιαιτέρως user friendly και είναι εμφανές ακόμα και από τα screenshots πως χρησιμοποιείται Ajax και Javascript. Το πρόβλημα πάντα με αυτά τα frameworks παραμένει το τεράστιο μέγεθος τους, που παρόλο που κασάρετε από τον browser, ιδιαίτερα σε shared hosting περιβάλλοντα θα αποτελεί αρνητικό στοιχείο. Από την άλλη δίνουν ένα ιδιαίτερα εύχρηστο και φιλικό / γνωστό προς τον χρήστη περιβάλλον για να δουλέψει, κάτι που είναι και επιθυμία όλων μας.

alexsoft

Δημοσίευση από alexsoft » 11 Οκτ 2007 11:47

dimsis έγραψε: Alexsoft, σε είχα ρωτήσει και στο άλλο topic, αν χρησιμοποιείς ExtJS ή κάποιο άλλο έτοιμο Ajax framework. Το ASCOOS δείχνει πραγματικά ιδιαιτέρως user friendly και είναι εμφανές ακόμα και από τα screenshots πως χρησιμοποιείται Ajax και Javascript. Το πρόβλημα πάντα με αυτά τα frameworks παραμένει το τεράστιο μέγεθος τους, που παρόλο που κασάρετε από τον browser, ιδιαίτερα σε shared hosting περιβάλλοντα θα αποτελεί αρνητικό στοιχείο. Από την άλλη δίνουν ένα ιδιαίτερα εύχρηστο και φιλικό / γνωστό προς τον χρήστη περιβάλλον για να δουλέψει, κάτι που είναι και επιθυμία όλων μας.
Δημήτρη καλημέρα,

όχι δεν χρησιμοποιώ το ExtJS αλλά για το τμήμα διαχείρισης τα prototype 1.5.x, prototype windows και το ASCAJAX ένα υβριδικό Ajax framework που ξεκίνησα να φτιάχνω σιγά - σιγά (συνολικά όλα αυτά ~150ΚΒ + τα γραφικά = ~450ΚΒ αλλά μια φορά κατά την φόρτωση του desktop).

Για το περιβάλλον χρήστη (frontend) κατά περίπτωση μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα JQuery, prototype, mootools με βασικότερο το JQuery. Για όλα θα αναπτύξω βιβλιοθήκες χρήσης τους.
Ειδικά η χρήση των mootools και JQuery είναι σε συμπιεσμένη μορφή οπότε είναι αρκετά γρήγορη η φόρτωσή τους.

Γενικά στο frontend δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα καθώς εκεί μιλάει τo περιεχομένo και ο κάθε χρήστης επιθυμεί διαφορετικά templates και στησίματα της ιστοσελίδας του. Αν και πάλι, με την χρήση πολλαπλών frontpages που υποστηρίζει το ASCOOS στο κεντρικό template, υπάρχει μια πιο μεγάλη ευελιξία στο τρόπο που θα τοποθετούνται τα περιεχόμενα.

Επίσης όπως είναι φυσιολογικό μιλάμε για ένα CMS κάποιων χρόνων... 3-4-5, δεν ξέρω όσο τραβήξει με τις ανανεώσεις του. Μετά από 15 μπορεί και να μη ζούμε. Πρώτα Ο Θεός ας είμαστε καλά μέχρι τότε και όλοι θα προσαρμοστούμε στις νέες εξελίξεις.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 11 Οκτ 2007 12:08

Πολύ καλά είναι 150kb, ιδιαίτερα συγκριτικά με τα με το μισό MB του ExtJS... (εκτός και αν χρησιμοποιείς το ext-core.js που είναι 84kb + .js για το component που θέλεις).

Το layout σου ήταν που μου θύμισε το ExtJS ( http://extjs.com/deploy/dev/examples/de ... sktop.html ), αν και το δικό σου είναι πιο "Office 2007" όπως το βλέπω.

Για το frontend, έτσι όπως τα λες.. εκεί δεν λέει να του δώσεις τυποποιημένα πράγματα. Κάποιες ευκολίες ναι, αλλά κατά τα άλλα τον αφήνεις να επιλέξει.

alexsoft

Δημοσίευση από alexsoft » 11 Οκτ 2007 12:39

dimsis έγραψε:Πολύ καλά είναι 150kb, ιδιαίτερα συγκριτικά με τα με το μισό MB του ExtJS... (εκτός και αν χρησιμοποιείς το ext-core.js που είναι 84kb + .js για το component που θέλεις).

Το layout σου ήταν που μου θύμισε το ExtJS ( http://extjs.com/deploy/dev/examples/de ... sktop.html ), αν και το δικό σου είναι πιο "Office 2007" όπως το βλέπω.

Για το frontend, έτσι όπως τα λες.. εκεί δεν λέει να του δώσεις τυποποιημένα πράγματα. Κάποιες ευκολίες ναι, αλλά κατά τα άλλα τον αφήνεις να επιλέξει.
Ναι, μου άρεσε πάρα πολύ ο τρόπος που έχει δομήσει η Microsoft την toolbar στο Office 2007 και είπα να να κάνω και εγώ κάτι πρακτικό όπως αυτό. Βέβαια στα μενού εδώ, εκτός από το Tab που χρησιμοποιώ javascript το άλλο είναι φτιαγμένο με PHP.

Για το frontend συμφωνώ για τις μερικές ευκολίες.

π.χ. σε ένα template που φτιάχνω και το οποίο μάλλον θα είναι αυτό που θα χρησιμοποιηθεί στο http://extensions.ascoos.com (για τις επεκτάσεις του ASCOOS) φτιάχνω ένα block για το login των χρηστών που θα περιέχει μαζεμένες πολλές από τις λειτουργίες χρήστη.

π.χ.

Το block Login πριν την σύνδεση

Εικόνα

Το block Login μετά την σύνδεση

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 12 Οκτ 2007 16:38

Άλλο ένα site που δείχνει ότι αλλάζει το web τουλάχιστον από άποψης user interface. (πρέπει να είναι σε spry αυτό)

http://www.baagz.com/
Δυστυχώς θέλει invitation που επίσης το έκανε μόδα η Google με το gmail της, για αυτό ανεβάζω 2 screenshots:
Εικόνα

Εικόνα

theplayer

Δημοσίευση από theplayer » 07 Ιαν 2008 14:45

Σήμερα είδα στα προτεινόμενα sites το radiopicker.com. Σίγουρα είναι κάτι διαφορετικό.Τι λέτε?

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 08 Ιαν 2008 11:40

Το μέλλον είναι στη λογική και όχι στην παρουσίαση. Όταν η παρουσίαση υπερκαλύπτει τη λογική δημιουργείται πάντα πρόβλημα. Και σας το λέει κάποιος που ασχολείται κατά κύριο λόγο με την παρουσίαση.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Απάντηση

Επιστροφή στο “Web Usability & Accessibility”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες