Εξαγωγή αρχείων από αρχείο *.bin

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 10 Οκτ 2007 21:30

(http://drivers.softpedia.com/progDownlo ... 34190.html)

Ποιός μπορεί να με βοηθήσει να κάνω εξαγωγή των αρχείων από το συγκεκριμένο αρχείο *.bin (πρώτα κάνουμε εξαγωγή του *.bin από το *.exe);

P.S.: Δεν μπορούν να κάνουν εξαγωγή τα προγράμματα: PowerISO, UltraISO και MagicISO....!!

Επίσης και κάτι άλλο... --> Στον δικό μου τον υπολογιστή δεν μπορώ να πετύχω εκείνο που κάνεις μετονομασία του αρχείου αλλάζοντας την κατάληξη. Απλώς προστίθεται η κατάληξη στο όνομα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Προκαταβολικά...!! :D

Άβαταρ μέλους
ksarm

Δημοσίευση από ksarm » 11 Οκτ 2007 15:04

Αποσυμπιέζοντας το .exe σου δίνει ένα αρχείο .bin. Αυτό δεν είναι αρχείο ομαδοποίησης (όπως το bin που φτιάχνει το Nero όταν κάνεις rip). Είναι ένα εκτελέσιμο αρχείο binary, είναι κώδικας για τον επεξεργαστή που χρησιμοποιεί το drive σου.

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 11 Οκτ 2007 15:27

Με ποιό τρόπο μπορώ να το εγκαταστήσω. Επειδή δεν είναι για το δικό μου PC, πρέπει να το μεταφέρω υποχρεωτικά με το USB μου, εφόσον η μονάδα CD είναι χαλασμένη. Τι μπορώ να κάνω?

Tasos-21

Δημοσίευση από Tasos-21 » 15 Οκτ 2007 15:33

Λίγο παραπάνω βοήθεια ρε παιδιά...!! PLEASE!!

Άβαταρ μέλους
ksarm

Δημοσίευση από ksarm » 15 Οκτ 2007 15:40

Προφανώς θες να κάνεις firmware update? Πήγαινε στην σελιδά του κατασκευαστή και διάβασε τις οδηγίες που θα έχει εκεί, ακολούθησέ τες και θα πάνε όλα κάλα :)

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 17 Οκτ 2007 11:45

tasos-21 έγραψε:...
Επίσης και κάτι άλλο... --> Στον δικό μου τον υπολογιστή δεν μπορώ να πετύχω εκείνο που κάνεις μετονομασία του αρχείου αλλάζοντας την κατάληξη. Απλώς προστίθεται η κατάληξη στο όνομα.
.....
anoikse o ypologisths mou....
pigene menou:
Ergalia - epiloges fakelon - ksetsekare to
Apokripsi epektaseon gia gnostous typous arxion ... h kapos etc.... :p

meta tha mporeis na kaneis alagh epektashs alla den exei na kanei me to prob sou

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης