...να'χα εγω βενζιναδικο...

Δημιουργία τρισδιάστατων γραφικών με Cinema 4D, Max 3Ds, Maya, ...

Συντονιστές: Super-Moderators, Graphics Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ignis

Δημοσίευση από ignis » 16 Οκτ 2007 08:15

wip...
Συνημμένα
with-people.jpg
04.jpg

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cherouvim » 16 Οκτ 2007 09:09

άντε και καλές δουλειές ;)

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 16 Οκτ 2007 13:03

Πολύ καλό! :D

Υπάρχει εργονομιακός/λειτουργικός σχεδιασμός στο συγκεκριμένο ή είναι τυχαία η διακόσμηση;

Άβαταρ μέλους
Rotav

Δημοσίευση από Rotav » 16 Οκτ 2007 16:23

opws leei kai o George Clooney sthn diafhmhsh ths martini:magnifico!!

Άβαταρ μέλους
ignis

Δημοσίευση από ignis » 17 Οκτ 2007 03:39

EneMe θα σε επιπλήξω.. τι ερωτησεις ειναι αυτες?... η lukoil ειναι απο της μεγαλυτερες εταιριες στο κλαδο της... ηταν δυνατον να μην υπαρχει εργονομιακος/λειτουργικος σχεδιασμος?... και τελικα πως μπορει μια μελετη εσωτερικου χωρου να ειναι τυχαια?... δεν παιζουν αυτα... και μαλιστα υπαρχει πολυ αυστηρη γραμμη απο την εταιρια πανω στην μελετη...
μεχρι στιγμης τους αρεσε αλλα εχουμε καποιες αλλαγες (μπρρρρ..)

Άβαταρ μέλους
NikoSokiN
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NikoSokiN » 17 Οκτ 2007 04:29

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ξαναναφέρω το θαυμασμό μου...μόνο κάποιες παρατηρήσεις:

1. Στην πρώτη εικόνα ignis, εφόσον δε προγραμματίζεις να δουλέψεις εξωτερικό χώρο, βάλε τουλάχιστο μερικά εξωτερικά φώτα προς χάρη της αληθοφάνειας...

2. Οι άνθρωποι εδώ μου άρεσαν περισσότερο απο κάθε άλλη δουλειά σου! Δε γίνεται ρε γμτ να ρίξουν σκιές κάτω ή έστω περισσότερο διακριτές? (δε κατάφερα ακόμα να βρω δείγματα ανθρώπων και ως άσχετος σε αυτό το ζήτημα τα κόβω χοντρα, ελπίζω να μη παρεξηγούμαι...)
=EneMe Υπάρχει εργονομιακός/λειτουργικός σχεδιασμός στο συγκεκριμένο ή είναι τυχαία η διακόσμηση;
Ακόμα και η πιο μικρή εταιρεία δίνει μια επιλογή στο βενζινά μεταξύ κάποιων στάνταρ κατόψεων, οι οποίες μελετήθηκαν (?) εργονομικά (και βάση κανονισμών φυσικά! Το θέμα της εσωτερικής διακόσμησης αφορά μέχρι ενός σημείο τον ιδιοκτήτη, ώστε να μην κάνει ο καθένας τα δικά του και να υπάρχει μια "οπτική συνέχεια" μεταξύ των πρατηρίων της ίδιας εταιρίας. (οκ στη πράξη μπορεί να είναι διαφορετικά)

Τώρα θυμήθηκα τη διαφήμιση του ΟΠΑΠ...Ποιός το έκανε αυτό το πράγμα???
Better to be Hated for who You Are than Loved for who You 're Not

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ignis

Δημοσίευση από ignis » 17 Οκτ 2007 04:37

Νικο τον αυπνο εχεις και δεν κοιμασαι?...(κοιτα ποιος μιλαει...)... δεν υπαρχει καμια περιπτωση να κανω κατι με το εξωτερικο μια και αρχησα να την βαριεμαι αυτη την δουλεια και πρεπει τωρα να κανω μεχρι αυριο τις αλλαγες στο εσωτερικο (μου βγηκε η πιστη με τα πραγματακια πανω στα ραφια... κατι τετοια τα βαριεμαι τρελλα)... στελνω μια πιο updated εικονα που τα ανθρωπακια εχουν σκιες :-? και ειναι λιγο πιο φωτεινη μια και το ηθελε...
τι εχει η διαφημηση του ΟΠΑΠ?... Δεν ξερω γιατι δεν εχω tv... :wink:
Συνημμένα
with_people_fin.jpg

Άβαταρ μέλους
NikoSokiN
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NikoSokiN » 17 Οκτ 2007 05:56

ignis έγραψε:... και πρεπει τωρα να κανω μεχρι αυριο τις αλλαγες στο εσωτερικο
Αααα..κατάλαβα..η δουλειά είναι "μ...νι θέλω, και το θέλω τώρα" :evil: !!! λες και είμαστε μάγοι να βγάζουμε στο αψε σβήσε φωτορεαλιστικα (βέβαια κάποιοι εδω μέσα κάνετε μαγικά :wink: ).... :D :D :D

Άρχισα να αντιλαμβάνομαι σιγά σιγά πως αν κάποιος (μ@λ@κ@ς) μου ζητάει δουλειά, θα πάιρνει ότι δίνει (όχι μόνο απο οικονομικά, αλλά και πόσο εξηγημένος είναι...). Δε μπορεί για όλους να δίνουμε την ψυχή μας και ενώ μας τάζουν φεγγάρια να μας δίνουν τηλεσκόπιο.. :cry: Ο Bertone για παράδειγμα σχεδιάζει για τη lamborghini, σχεδίασε και για τη skoda (στις παρακμές της, καμια 15ετία πριν...) ότι έδωσε ο καθένας πήρε, με αποτέλεσμα η μια δουλειά του ίδιου σχεδιαστή να σημαίνει ότι σημαίνει και η άλλη να χρησιμεύει ως κοτέτσια σήμερα (πραγματικά άθλιο το scoda)):wink:
ignis έγραψε:...Νικο τον αυπνο εχεις και δεν κοιμασαι?...(κοιτα ποιος μιλαει...)...
Είναι δυνατό κάποιος δημιουργός να μην αγαπά τη νύχτα; Άστα να πάνε ignis, άρχισα να την ψιλοψάχνω στο maxwell: tutorials, materials.... (καλά ας πάρω τον υπολογιστή,να ανακτήσω το vray και τα λέμε...)

Δεν βρήκα τη διαφήμιση του ΟΠΑΠ στο νετ,εν ολίγης είναι ένα animation όπου τα πρότυπα πρατήρια του ΟΠΑΠ σχηματίζονται απο το τίποτα...Πολύ καλή δουλειά... (κατά τ'άλλα έκοψα και 'γω το χαζοκούτι, κάνα ντοκυμαντεράκι που και που...)

Εικόνα

stef79

Δημοσίευση από stef79 » 17 Οκτ 2007 14:23

kalimera se olo to team prota !

Ignis ta sigxaritiria moy poli kalo apotelesma eidika auto to magiko blur stin proti eikona kato apo ta stools ..... korifi

Ego pantos eimai kata sto na periexei to sxedio anthropines figoures

Kia ego me ta diakosmitika (biblia , baza ) barieme ligo
ola exoun sin kai plin distixos

tetia sxedia den xriazonte alages (blepane kai sto xorio tous sxedia oriktis inas me f8oriou)

Kai ego ta idia pernao kai to "oraia einai " to lene epidei ginete h douleia tous , siga min ektimoun doulies tis opoies den katexoun,aloste fenete kai me tis pliromes (oloi xartaeto petane kai malista xoris aera :D ).....

Άβαταρ μέλους
ignis

Δημοσίευση από ignis » 17 Οκτ 2007 16:43

Eτσι ειναι φιλε stef79 οπως τα λες...
Δεν βαζω παντα ανθρωπους αλλα υπαρχει μια μεριδα πελατων που θελει να τα βλεπει... το ζητανε... συνηθως οταν τους βαζω ειναι λιγοι και για να δειχνουν την κλιμακα...

(χαρταετο πετανε χωρις αερα... τι να πω?... ολη η αληθεια εδω ειναι...)

Άβαταρ μέλους
ignis

Δημοσίευση από ignis » 19 Οκτ 2007 04:05

NikoSokiN την διαφημηση του ΟΠΑΠ την εκανε (πολυ καλοοοος... και στο post production) αυτος---> http://www.integra.gr/

Άβαταρ μέλους
NikoSokiN
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NikoSokiN » 19 Οκτ 2007 09:15

Τον βρήκες βρε θηρίο??? Δύσκολο να το πιστέψω ότι αυτή η δουλειά βγήκε απο έναν άνθρωπο....Την διαφήμιση δε τη βρήκα (τώρα το ψάχνω), την πήρε το μάτι σου γενικά?

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 20 Οκτ 2007 00:18

Ο καφές είναι free?
Γι'αυτό ρώτησα...
Γιατί δεν μου μοιάζει για καφετιέρα με κέρμα... (ναι, ξέρω, δεν δέχονται κέρμα μόνο οι "ντουλάπες"):P

Απάντηση

Επιστροφή στο “3D Graphics design”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες