Πρώτη Φορά Νονός

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Πρώτη Φορά Νονός

Δημοσίευση από Sheena » 17 Οκτ 2007 11:00

Ανάλαφρη κωμική ταινία βασισμένη στο βιβλίο του Νίκου Παπανδρέου "10 Μύθοι και μια ιστορία". Μικρό παιδί και γιος πολιτικού (είναι ο γιος του Αρχηγού) πηγαίνει στην Κρήτη να βαφτίσει το παιδί ενός υποψήφιου βουλευτή για να φανεί αντάξιος στα μάτια του πατέρα του και για το καλό της δημοκρατίας. Όμως ο πιτσιρικάς είναι μεγαλωμένος στην Αμερική και ελληνικά καλά δεν ξέρει. Έχει μόνο την μπάλα του μπάσκετ μαζί του, με την οποία περνάει συνήθως αμέτρητες ώρες. Στην Κρήτη του συμβαίνουν διάφορες κωμικοτραγικές καταστάσεις, όπως και μια καινούρια φιλία. Ο μικρός τα βγάζει πέρα τελικά και ανακαλύπτει τον δικό του δρόμο στην ζωή.

Την διασκέδασα πάρα πολύ αυτή την ταινία. :D Την χαρακτηρίζω πολύ επίκαιρη, μια και θίγει την πολιτική. Τίποτε δεν έχει αλλάξει μέχρι σήμερα στα τεχνάσματα που χρησιμοποιούν οι πολιτικοί για να ψηφίζονται. Την συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Περισσότερες λεπτομέρειες για την ταινία μπορείτε να δείτε στο παρακάτω link:
www.protiforanonos.gr

Το site το επισκέφτηκα, αφού πρώτα είδα την ταινία. Είναι χαρακτηριστικό της ταινίας. Μπράβο σε αυτόν που το έφτιαξε. :clap:
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρώτη Φορά Νονός

Δημοσίευση από Andreas_O » 13 Νοέμ 2007 22:18

Πολύ ωραία ταινία. ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ SITE!
;]

Άβαταρ μέλους
kelly!!!!!!

Πρώτη Φορά Νονός

Δημοσίευση από kelly!!!!!! » 14 Νοέμ 2007 18:35

η ταινια ειναι απαικτη και σας το λεει κρητικια!!!!!! ειναι ειλικρινα η πρωτη φορα που βλεπω αθηναιους να παιζουν αψογα τους κρητικους, χωρις τσε τσα και αλλα αδερφιστικα!!!!!! Αψογοι δουλεια απο τους ηθοποιους!!!! ευστοχη χρηση κρητικης διαλεκτου!!!! Μην τη δειτε αν δεν θελετε να κλαψετε απο τα γελια!!!!!!! εγω πεθανα στο γελιο!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άκου, άκου
Ποιος μιλεί στα νερά και ποιος κλαίει-ακούς
Είμαι εγώ που φωνάζω κι είμ'εγώ που κλαίω,
μ'ακούς
Σ'αγαπώ, σ'αγαπώ, μ'ακούς

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρώτη Φορά Νονός

Δημοσίευση από Andreas_O » 14 Νοέμ 2007 19:00

Nαι, μαμάτη. Αυτή που ήταν γυναίκα του Καφετζόπουλου την πάω πάρα πολύ!
;]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης