Πελατες & SEO

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Άβαταρ μέλους
GiorgosK
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από GiorgosK » 29 Οκτ 2007 23:33

htdawg έγραψε:Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις, γενικα βλεπω πολλες "εταιριες" web design που σχεδιαζουν siteκαι τα ανεβαζουν χωρις να βαλουν εστω ενα σετ απο metatags (τιτλο & περιγραφη) που να αναφερει το τι ειναι το site. μονο home p.x η τιποτα. Οσο για υποσχεσεις για #1 για το ταδε φραση εγω θα τους ελεγα οτι θα προσπαθησω να τους ανεβασω οσο το δυνατων για τις φρασεις που ειναι σχετικο με το αντικειμενο τους. π.χ πουλαει καλτσες?
θα τον προωθησω με π.χ αντρικες καλτσες, βιοτεχνια καλτσων κτλπ.. οχι οτι θα του πω οτι θα εισαι πρωτος για ολα.
Ναι σωστά μιλάς οπότε φαντάζομαι θα τους χρεώσεις για τον κόπο σου να κάνεις τις κατάλληλες SEO ενέργειες ... και όχι λαγούς με πετραχίλια με ψεύτικες υποσχέσεις ...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 30 Οκτ 2007 22:26

GiorgosK έγραψε:
cordis έγραψε:αυτοί που πουλάνε SEO στην Ελλάδα εννοούν ότι μπορούν να σε φέρουν στην πρώτη θέση των αποτελεσμάτων μέσω του adwords και τίποτα παραπάνω...
Αυτό νομίζω είναι καλό για τους υπόλοιπους εμάς, που ξερουμε να το κάνουμε με πιο "σωστό" τρόπο, ή δεν είναι ?
έτσι.. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
changlee
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από changlee » 06 Νοέμ 2007 14:35

Το SEO δεν είναι μόνο η αύξηση της επισκεψιμότητας. Είναι στην ουσία η προσέγγιση των πελατών που ενδιαφέρουν την επιχείρηση ώστε να υπάρξει άμεση επικοινωνία. Δεν είναι το ζητούμενο οι 5.000 επισκέψεις, αλλά οι 5 ή 100 πελάτες που θα κλείσουν από την ιστοσελίδα της επιχείρησης.

Τα πράγματα είναι απλά, εμείς δουλεύουμε προς το παρόν έτσι:
http://www.blb.gr/content/view/39/41/

Είναι μια καινούργια υπηρεσία και βρίσκεται σε βρεφικό στάδιο.
Τεχνολογική Ανάπτυξη (1μ.Χ. - 1975) = Τεχνολογική Ανάπτυξη (1975 - Σήμερα)

Μπορείτε να με βρείτε στην κατασκευή ιστοσελίδων BLB.gr | Δωρεάν Disavow File

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Figaro » 06 Νοέμ 2007 17:37

An theleis na dikseis estw kai ligo oti exeis idea ti einai to SEO vgale to timokatalogo...
Atoma pou kseroun 5 pramata tha se paroun sto psilo.

Keyword 2 - apotelesmata 1.800.000 και άνω - timh 2.800.

An sou dwsw 2.800 me vgazeis prwth selida sto "web hosting" ? :lol:

Me to pou tha me vgaleis prwth selida kai ploutisw tha sou dwsw alla 10k gia "domain names" , "dedicated servers" , "VPS hosting" ...

Kai ena later edit...
"Εγγύηση: Όσοι πελάτες μας ζήτησαν την υπηρεσία SEO την απόκτησαν."
Touto pali ti einai ? :lol: :hammer:

later edit #2
Kalo tha itan na evgazes to adsense apo to site pou parousiazeis ths "yphresies" sou.

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από skeftomilos » 06 Νοέμ 2007 17:52

Figaro έγραψε:An sou dwsw 2.800 me vgazeis prwth selida sto "web hosting" ? :lol:
Αν κατάλαβα καλά η υπηρεσία που παρέχει η blb.gr λειτουργεί αντίστροφα. Πρώτα σε βγάζει πρώτο, μετά πληρώνεις. Αν δε σε βγάλει δεν πληρώνεις. Συγκεκριμένα για "web hosting" πιθανολογώ ότι δε θα χρειαστεί να πληρώσεις.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 06 Νοέμ 2007 18:12

Figaro έγραψε:An sou dwsw 2.800 me vgazeis prwth selida sto "web hosting" ? :lol:

Me to pou tha me vgaleis prwth selida kai ploutisw tha sou dwsw alla 10k gia "domain names" , "dedicated servers" , "VPS hosting" ...
Είμαι πλούσιος και δε το ξέρω; :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Figaro » 06 Νοέμ 2007 18:42

Cordis gia google.com milousa egw.
Sto .GR eisai 2... arxise na prosfereis hosting na vgaleis ta eksoda :P

Skeftomilos mallon exeis dikio.
Afto twra to proseksa:
"Δεν κοστολογείται τίποτα απολύτως από τη στιγμή που η σελίδα δεν εμφανίζεται στα πρώτα αποτελέσματα."

Pali periergo mou fenete pantws na katseis na kaneis SEO on-page se mia selida kai off-page (agora links) xwris na pareis lefta.
Mono gia na kaneis to plano xriazese 2-3 meres se efkoles doulies.

Pantws o timokatalogos se teties yphresies ligo akiros mou fenete.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 06 Νοέμ 2007 20:01

φαντάζομαι ότι είναι ακριβός ο τιμοκατάλογος γιατί πληρώνεις μόνο αποτέλεσμα... και φαντάζομαι ότι μιλάει για το .gr και όχι για το com.. ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
changlee
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από changlee » 06 Νοέμ 2007 20:49

Figaro έγραψε:...An sou dwsw 2.800 me vgazeis prwth selida sto "web hosting" ? :lol:
...
Εσύ έπιασες το παράδειγμα που εμφανίζει 300.000.000 αποτελέσματα. Δεν είναι ωραίο να χλευάζεις.
http://www.google.gr/search?q=web+hosti ... =firefox-a

Μέχρι στιγμής δεν μας έχει τύχει περίπτωση SEO τέτοιας κλάσης. Σε ευχαριστώ που το ανέφερες γιατί θα διορθώσω τα αποτελέσματα εμφάνισης. Η χρέωση είναι περίπου ανάλογη των αποτελεσμάτων.

Όσοι μας ζήτησαν συγκεκριμένες λέξεις βγαίνουν στη πρώτη σελίδα, δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα;

:roll:
Τεχνολογική Ανάπτυξη (1μ.Χ. - 1975) = Τεχνολογική Ανάπτυξη (1975 - Σήμερα)

Μπορείτε να με βρείτε στην κατασκευή ιστοσελίδων BLB.gr | Δωρεάν Disavow File

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από skeftomilos » 06 Νοέμ 2007 21:12

Για "web hosting" μου βγάζει περίπου 70.000.000
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 06 Νοέμ 2007 21:17

και σε αυτό δεύτερος...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Figaro » 06 Νοέμ 2007 21:25

changlee afto sou eipa.. mi grafeis tetia pragmata kai min vazeis katalogous me times giati tha se paroun sto psilo.
Yphresies SEO prosfereis ... h timi eksartate apo to project kai oxi mono apo ta keywords.

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από skeftomilos » 06 Νοέμ 2007 21:26

Έχασα το μέτρημα

- "web hosting" 232.000.000
- "web hosting" 122.000.000
- "web hosting" 43.000.000
- "web hosting" 136.000.000
- "web hosting" 57.000.000

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 06 Νοέμ 2007 21:32

παρακαλώ, μη αναφέρεστε σε μηχανές αναζήτησης που δεν είμαι τουλάχιστον δεύτερος.

Ευχαριστώ.

:P

.....

πάντως τώρα έτσι όπως το λέει ο Figaro έχει κι ένα δίκιο.. ;) απλά ίσως να ήταν λίγο 'επιθετικός' στην αρχή.. :)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cdhyper » 07 Νοέμ 2007 02:33

Είναι απαράδεκτο να υπάρχουν επαγγελματίες που λένε "δώσε τόσα να σε βάλω στην πρώτη σελίδα στο google". Δεν στέκει σαν υπηρεσία. Αν υπήρχε τέτοια υπηρεσία δεν θα υπήρχε και το google. Έχω ακούσει παρόμοιες περιπτώσεις από πελάτες μου που μάλιστα έχουν πειστεί ότι κάποιος τέτοιος επαγγελματίας "έχει άκρες στην google" ή ότι "η google πουλάει τις πρώτες θέσεις".

Το SEO δεν είναι τίποτα άλλο παρά να φτιάξεις ένα ενδιαφέρον site με τον σωστό τρόπο. Όλα τα άλλα είναι μπιχλιμπίδια για ιθαγενείς. Το freestuff.gr είναι δεύτερο στο web hosting γιατί εδώ και 8-9 πόσα χρόνια έχει πολύ υλικό πάνω σε αυτό και το προτιμούν/προτείνουν οι χρήστες του διαδικτύου και ολα αυτά σε συνδιασμό με μια καλή παρουσίαση και πλούσιο/σωστά διαρθρωμένο περιεχόμενο. Δεν υπάρχουν ούτε κολπάκια ούτε πατέντες που τις ξέρουν λίγοι και αυτό το παραμύθι πρέπει να τελειώσει κάποτε.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες