Πελατες & SEO

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cyberfreak » 07 Νοέμ 2007 23:32

ε δεν ειπα να με βγαλει πρωτο αντε 2...εγω θημαμε εκει π εκανα πρακτικη δεν μας ενοιαζε τ design τοσο οσο το optimazation...και βγαιναμε παντα στην πρωτη σελιδα.

Chris@Webo

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Chris@Webo » 07 Νοέμ 2007 23:45

Figaro έγραψε:
Chris@Webo έγραψε: Tο οξυμωρο ειναι οτι ειναι ευκολο να το κανεις ...
Einai efkolo na petakseis ena h1 me keyword ena page title kai merika akoma keyword me headings kai mesa sto keimeno kai tha vgeis prwtos gia to "poulaw karvouna online".
Prospathise na asxolitheis me keywords pou fernoun xrhmata kai iparxoun alles 200 etairies pou paleboun gia tin idia thesh kai tha deis oti mono efkolo den einai.
Υπαρχουν ομως developers κ εταιρείες που κάνουν seo και μπορουν να τσαμπουκαλευτουν με αντιστοιχες εταιρείες του εξωτερικού!!
Pes mou mia se parakalw...

xaxaxxaxaxax μ αρεσει κ μενα το "view source" . σε περιπτωση που μιλαμε για το συγκεκριμενο θα ηθελα ανα μου επισυμανεις λαθη-υπερβολες.
σε περιπτωση που μιλαμε για το συγκεκριμενο ειμαι αρκετα ευχαριστημενος για το positioning σε μερικες λεξεις (λεξεις που θελω εγω) για δυο βδομαδες site(προυπηρχε full flash site)

δεν θα κανω διαφημιση σε καποιες εταιρειες,ειναι λιγες κ ειναι καλες,αυτο μου αρκει για να υπαρχει ανταγωνισμος.

συγουρα το h1 δεν ειναι ολο το seo,αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι ευκολο,ειναι ευκολο γιατι εχει συγκεκρημενη δομη,το κανει δυσκολο η τηρηση καποιων standards κ η διαρκεια ενασχολιας.

μην συγχεουμε seo με θεσεις,θελει χρονο,θελει πλανο,το να στησεις ομως ενα seo friently site εχει standar δομη!

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cyberfreak » 07 Νοέμ 2007 23:47

Εγω ενα ξερω σε λιγο οτι κ αν κανουμε αναζητηση freestuff θα βγαινει στην πρωτη σελιδα :P

Boss πες μας το μυστικο σου :hammer: :hammer:

Chris@Webo

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Chris@Webo » 07 Νοέμ 2007 23:53

cyberfreak έγραψε:Εγω ενα ξερω σε λιγο οτι κ αν κανουμε αναζητηση freestuff θα βγαινει στην πρωτη σελιδα :P

an k den eimai o armodios ....... content !!! ;-)
just f**** hot,fresh,rich content !!!!!! :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chris@Webo την 08 Νοέμ 2007 00:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Figaro » 07 Νοέμ 2007 23:57

Genika milousa :)

Pes mou me PM gia pia etairia milas.. de tha to kanw public.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 08 Νοέμ 2007 00:06

Chris@Webo έγραψε:an k den eimai o armodios ....... content !!! ;-)
Bien Sur ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 08 Νοέμ 2007 00:07

aaaa θέλω κι εγώ pm... :P πεθαίνω για seo κουτσομπολιά! :D
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Figaro » 08 Νοέμ 2007 00:58

cyberfreak έγραψε:Εγω ενα ξερω σε λιγο οτι κ αν κανουμε αναζητηση freestuff θα βγαινει στην πρωτη σελιδα :P

Aporw pws kai den irthe kamia etairia hosting na plirwsei banner sto subdomain tou FS.
Teties efkeries (2h thesh Google) den prepei na xanonte.

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από skeftomilos » 08 Νοέμ 2007 00:59

Figaro έγραψε:
skeftomilos έγραψε:Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει ...
Esi san programatisths tha evgazes timokatalogo sti selida sou tou typou:
1 Script - 500 Euro
2 Scripts - 800 Euro
3 Scripts + 1 dwro - 1400 Euro ??
Τώρα μου έβαλες ιδέες! :-D
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Garakatsamol
Honorary Member

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Garakatsamol » 08 Νοέμ 2007 02:57

σχετικά με την ατάκα "θα σε βγάλω πρώτο στο google"
Θεωρώ ότι αν κάποιος το πει αυτό μπορεί να θεωρηθεί απ'ευθείας αντιεπαγγελματίας.
Ένα πολύ απλό παράδειγμα:
Εάν υποσχομαι την "πρωτιά" και έρθει κάποιος πελάτης που πουλάει αυτοκίνητα για να τον βγάλω πρώτο και μετά από λίγο καιρό έρθει κάποιος άλλος με το ίδιο επάγγελμα και μου ζητήσει το ίδιο εγώ τι θα κάνω? Θα βγάλω την πρώτη θέση σε πληστηριασμό?
Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με SEO αλλά οι χοντράδες που ακούγονται σε αυτό το θέμα είναι απίστευτες.
Οι περισότερες εταιρείες που δίνουν τέτοιου τύπου υποσχέσεις φαίνονται λες και είναι μαγαζί τους το google.
Αλλά με τέτοιες συμπεριφορές τελικά καταντάμε αφερέγγυοι σαν κλάδος (κατασκευή ιστοσελίδων) και μας κοιτάνε με δυσπιστία κάθε φορά που πλησιάζουμε πελάτη.

Adavis
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από Adavis » 08 Νοέμ 2007 10:20

Άσε που η πρώτη/πρώτες θέσεις δεν είναι γίνεται μια φορά και τέλος. Είναι μια δυναμική διαδικασία. Δλδ αν κάποιος μου πει θα είσαι στους πρώτους 10 πρέπει να τον ρωτήσεις για πόσο καιρό;

Γιατί αν κάνει απλά ένα SEO Friendly site και μετά το παρατήσει μπορεί να γίνει 1ος για ένα μήνα και σε 3 μήνες να μην είναι ούτε στους 100...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από cordis » 08 Νοέμ 2007 17:01

Εγώ βλέπω πως ορίζουμε το τι περιμένουμε να προσφέρει και πως, κάποιος που παρέχει υπηρεσίες SEO.
- follow me @twitter

mf_iii

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από mf_iii » 20 Ιαν 2008 06:23

Αν το πηρατε πρεφα ειστε πλεον 1οι στο web hosting στο google!!! Μπραβο!! Εμεινα εκπληκτος! Τωρα δεν μπορει θα εχετε ατομα που θα θελουν να διαφημιστουν!

Οντως επειδη ειναι forum και εχει πολυ κειμενο ειναι πολυ friendly σε συνδιασμο με το οτι εχει και πολλα μελη αρα θα εχει και πολλα backlinks οποτε να τα αποτελεσματα!! Αυτοι λογικα θα ειναι οι βασικοτεροι λογοι που σας εφτασαν στην κορυφη!

Και παλι μπραβο! :) (Θελω κι εγωωωωω :()

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από skeftomilos » 21 Ιαν 2008 01:11

Κοίτα όμως τη διαφορά σε αυτές τις δύο αναζητήσεις:

http://www.google.com/search?hl=el&q=web+hosting Πρώτο χαλαρά
http://www.google.com/search?hl=en&q=web+hosting Ψάξτο βρες το

Το Google τελευταία προωθεί τα localized αποτελέσματα. Π.χ. στον IE6 το google.com κάνει redirect στο google.gr.

mf_iii

Πελατες & SEO

Δημοσίευση από mf_iii » 21 Ιαν 2008 01:18

Ναι και ο firefox κανει redirect στο .gr γιατι τα ειχα ελεγξει και στο com και στο gr αλλα δεν ειδα οτι εκανε redirect

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες