MAIL BOMB

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

MAIL BOMB

Δημοσίευση από gaucho » 25 Μαρ 2003 02:11

prwswpiki istoria?
Mou irthane 4000 email......
h Foto milaei apo moni ths

http://www.mykarditsa.gr/myegallery.php ... rby=titleA
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gaucho την 11 Μάιος 2003 11:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

MAIL BOMB

Δημοσίευση από greekbytes » 25 Μαρ 2003 11:09

S'autes tis periptoseis i kathesai kai katevazeis ola ta minimata gia na ta sviseis, i exeis frontisei na iparxei ston host sou ena webmail me epilogi "empty inbox" kai ksemperdeueis.. Ta mail bombs ksanaginan pantos tis modas :P Ki emena mou eixan kanei prin ligo kairo alla sto hotmail pou exei orio sto quota. An sto header eixe elliniko SMTP nomizo mporeis na zitiseis na sou poun poios to xrisimopoiise.

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

MAIL BOMB

Δημοσίευση από gaucho » 25 Μαρ 2003 11:22

An sto header eixe elliniko SMTP nomizo mporeis na zitiseis na sou poun poios to xrisimopoiise.
Apo autous pou mou ekanan hosting mporw na to zitisw?

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

MAIL BOMB

Δημοσίευση από gaucho » 25 Μαρ 2003 11:33

lathos to eipa.
Apo autous pou kanoun koumanto ton server kai to mailbox?

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

MAIL BOMB

Δημοσίευση από greekbytes » 25 Μαρ 2003 12:05

Oxi de nomizo. Den exei sxesi o dikos sou host me ton SMTP pou xrisimopoiise o "drastis" ..

kuba90

MAIL BOMB

Δημοσίευση από kuba90 » 14 Ιούλ 2003 22:08

paidia iparxi tropos na prostateytoume apo mail floods? (koinos bombing)
den exo fai pote ala fobame min mou riksoun.

Άβαταρ μέλους
john_vla

MAIL BOMB

Δημοσίευση από john_vla » 14 Ιούλ 2003 23:24

Εγώ πάλι παίρνω περίπου 20 Spam την ημέρα στο e-mail μου. Αλλά δεν με ενοχλεί καθώς πατάω να αδειάσει το Junk Mail Folder (γιατί εκεί βάζω να αποθηκεύονται τα e-mail μου) αφού πρώτα δω και μεταφέρω στο Inbox όσα δεν είναι Spam.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

MAIL BOMB

Δημοσίευση από e-times » 15 Ιούλ 2003 09:32

Τα περισσοτερα spam εχουν και unsubscription, κατι που με λιγο παιδεμα μπορεις ενα-ενα να τα κανεις αλλα μελλοντικα θα μειωσεις κατα πολυ τα ενοχλητικα μηνυματα στο inbox ή το junk mail σου. :wink:
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
supernet
Honorary Member

MAIL BOMB

Δημοσίευση από supernet » 16 Ιούλ 2003 09:21

e-times έγραψε:Τα περισσοτερα spam εχουν και unsubscription, κατι που με λιγο παιδεμα μπορεις ενα-ενα να τα κανεις αλλα μελλοντικα θα μειωσεις κατα πολυ τα ενοχλητικα μηνυματα στο inbox ή το junk mail σου. :wink:
Pos to 'pes auto file? unsubscription???? :hammer:

Ksereis oti ta perisotera apo auta, ousiastika an stileis UNSUBSCRIPT email... einai san na tous les.... "EP! NAI EDO EIMAI, TO EIDA TO EMAIL SAS"!!!! Kai tote klafta! Se vomvardizoun.

Eixa vrei paliotera ena programataki, (den thymame pos legete gmt tora :cry: ) to opoio borouse kapoios na xrhsimopoihsei gia na stilei ston SPAMMER ena email, to opoio ousiastika ton eidopoiouse oti to email auto (to opoio dextike to spam) den isxyei. Etsi tou epestrefe sfalma apostolis.

APOTELESMA....? s'afinane hsyxo!!! Eixe kai mass emailing :o pros tous spammers. An to thymitho tha epaneltho.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

MAIL BOMB

Δημοσίευση από cordis » 16 Ιούλ 2003 20:07

supernet έγραψε:APOTELESMA....? s'afinane hsyxo!!! Eixe kai mass emailing :o pros tous spammers. An to thymitho tha epaneltho.
epanela grigora ;)

sostos kai gia to unsubscribe... poloi to xrisimopoioun os epibebeosi oti diabazeis to e-mail soy...

mpros gremos kai piso rema diladis...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

MAIL BOMB

Δημοσίευση από e-times » 17 Ιούλ 2003 09:36

supernet έγραψε:Pos to 'pes auto file? unsubscription????

Ksereis oti ta perisotera apo auta, ousiastika an stileis UNSUBSCRIPT email... einai san na tous les.... "EP! NAI EDO EIMAI, TO EIDA TO EMAIL SAS"!!!! Kai tote klafta! Se vomvardizoun.
John Sclavos έγραψε:sostos kai gia to unsubscribe... poloi to xrisimopoioun os epibebeosi oti diabazeis to e-mail soy...
Αυτα που υποστηριζετε ειναι απο προσωπικη σας εμπειρια ή το διαβασατε σε κανα pcmagazine?
Εμενα σε αντιθεση με εσας λοιπον αυτο μου εχει πετυχει. Πριν απο καποιους μηνες λαμβανα πανω απο 30 spam ημερησιως. Το 90% αυτων στο κατω μερος του μηνυματος ειχαν unsubscription. Λοιπον με την διαδικασια αυτη τωρα πια λαμβανω 2-3 μηνυματα ημερησιως τα οποια δεν εχουν την δυνατοτητα αυτη. Τα αγνοω και αδειαζω το junk mail καθε 2-3 μερες. :wink:
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

mitsubishi

MAIL BOMB

Δημοσίευση από mitsubishi » 18 Ιούλ 2003 02:26

e-times έγραψε:Αυτα που υποστηριζετε ειναι απο προσωπικη σας εμπειρια ή το διαβασατε σε κανα pcmagazine?
Προσωπική, πικρή (μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΚΡΗ) εμπειρία. Μέχρι τελικά που άλλαξα address! Και το διάβαζα μετά στα διάφορα mags και έλεγα "αχ, να το'ξερα πιο πριν"! Εσύ πρέπει να ήσουν πολύ-πολύ τυχερός και όλοι αυτοί που έκανες unsubscribe να ήταν όλοι σωστοί. Παίξε και κανένα λόττο καλού κακού πάντως :wink:

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

MAIL BOMB

Δημοσίευση από greekbytes » 18 Ιούλ 2003 05:29

de xrisimopoiei kaneis programmata antispam gia mail clients?

Auto to mina sto RAM.. (ioulios)

Προγράμματα ANTI-SPAM
Δοκιμαστικές εκδόσεις των καλύτερων προγραμμάτων anti-spam, για να προστατευτείτε από την ανεπιθύμητη αλληλογραφία.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

MAIL BOMB

Δημοσίευση από Cha0s » 18 Ιούλ 2003 11:49

Emena spania mou erxontai spam mail...

genikos prosexo pou dino to mail mou...

Kai kano kai to allo. exo ftiaxei 4-5 aliases ston mail server mou kai bazo ayta se opio site thelo na kano register kai den xero an tha mou skisoun to mail se spam meta... opote an arxisoun ta spam... apla svino ta aliases kai den tha yparxei to account pou tha tous exo dosei :P (den einai oti kalitero alla mexri stigmis me eksipiretei :P )

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

MAIL BOMB

Δημοσίευση από blackhumor » 14 Αύγ 2003 14:17

e-times έγραψε: Αυτα που υποστηριζετε ειναι απο προσωπικη σας εμπειρια ή το διαβασατε σε κανα pcmagazine?
Εμενα σε αντιθεση με εσας λοιπον αυτο μου εχει πετυχει. Πριν απο καποιους μηνες λαμβανα πανω απο 30 spam ημερησιως. Το 90% αυτων στο κατω μερος του μηνυματος ειχαν unsubscription. Λοιπον με την διαδικασια αυτη τωρα πια λαμβανω 2-3 μηνυματα ημερησιως τα οποια δεν εχουν την δυνατοτητα αυτη. Τα αγνοω και αδειαζω το junk mail καθε 2-3 μερες. :wink:
Θα συμφωνήσω με τον e-times...

Είχα φτάσει σε σημείο να παίρνω 150-200 spam email γιατί κάποιος (μάλλον γιατί με αντιπάθησε ;-) ) έβαλε το email μου σε δεκάδες mailing list... Και επειδή και εγώ προσέχω που δίνω το email μου σίγουρα δεν ήταν δικιά μου #%!#!#!#%...

Αναγκάστηκα να φάω κοντά στις 5 ώρες για να κάνω remove από τις mailing list, αλλά από τότε δεν ξαναείχα κανένα πρόβλημα... :P 8) :lol: :D

Μόνο ο λογαρισμός τις hotmail μου στέλνει 2 - 3 ηλίθια email... :-? :-? :-? Λες και αν μου στέλνουν κάθε 2 - 3 μέρες το ίδιο email εγώ θα πάω να αγοράσω την #!!%!^@$^$ που πουλάνε αλλά τες παν... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες