Βοηθεια για δημιουργια site με χρηση java kai xml

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
katrin_738

Δημοσίευση από katrin_738 » 29 Οκτ 2007 12:47

ΕΧΩ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΜΕ ΘΕΜΑ "ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ E-COMMERCE" ΜΕ ΧΡΗΣΗ JAVA KAI XML"ΤΟ ΔΡΕΑΜςΕΑΩΕΡ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ?ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΕΤΕ ΛΙΓΟ.ΕΧΩ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ JAVA,ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕ ΗΤΜL(ΒΟΗΘΑΕΙ?) KAI XML ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ.Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ.ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΨΑΞΩ,ΕΙΤΕ ΕΝΑ ΠΡΟΤΥΠΟ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ.ΣΟΣ

Άβαταρ μέλους
Risk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Risk » 30 Οκτ 2007 17:31

Αν εννοείς πρότυπο ιστοσελίδας κάποιο template ψάξε στο google με την μαγική λεξούλα "free template" θα βρεις πάρα πολλά. Αλλά απο 'κει και πέρα όμως, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω και επειδή και εγώ φοιτητής είμαι και ξέρω πως έχουν τα πράγματα, θα ήθελα να σου ευχηθώ κουράγιο!!! Ακόμα και κάποιο έτοιμο template να κατεβάσεις, θα χρειαστεί να το παραμετροποιήσεις , που σημαίνει ότι θέλει να ξέρεις και CSS. Μετά...επειδή είπες πως η πτυχιακή σου περιστέφετε γύρω από e-commerce, θα πρέπει να αναπτύξης μια βάση, που σημαίνει οτι πρέπει να ξέρεις και SQL....και μετά όλα τα άλλα JAVA, XML κλπ κλπ.

Προσωπικά θα σου πρότεινα να γυρίσεις την πτυχιακή προς την θεωρητική κατεύθυνση, γιατί αν μπλεκτείς με πρακτικά πράγματα δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορέσεις να την ολοκληρώσης εντός ενός ακαδημαϊκού έτους....προσωπική άποψη αυτό, εσύ ξερείς και κρίνεις...
Εικόνα

dimis283

Δημοσίευση από dimis283 » 11 Νοέμ 2007 19:36

Για ένα html template μπορείς να ψάξεις εδώhttp://www.freecsstemplates.org/css-templates/

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης