Νίκος Βασιλάκος - Μια εκπομπή παρωδία του διαδικτύου

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 07 Μαρ 2009 20:04

μα και αυτοι το εχουν παρατησει απο οτι βλεπω

τελευταια καταγραφη ειναι αυτο !!

Διοικητικό Συμβούλιο ΕΕΧΙ [περίοδος 2006-2007]
Πρόεδρος: Νίκος Βασιλάκος

ενω ο ιδιος εχει πει οτι δεν ειναι πλεον
Χαος και εκει απο οτι καταλαβαινω

Άβαταρ μέλους
Andreas_O
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Andreas_O » 07 Μαρ 2009 23:51

Άσχετο και άτοπο τελείως..
Αλλά είναι γελοίοι στην ΕΕΧΙ για το εξής:
Άμα καλέσεις στο 3633650, περιμένεις-περιμένεις, και στο 6 μπιπ βγαίνει δήθεν η κυριούλα

"Καλέσατε την ΕΕΧΙ. Πιέστε 1 για να αφήσετε μήνυμα στην Τεχν. Υποστήριξη 2 για την κ. Σπυροπούλου η 9 για τη γραμματεία."

Το όλο σύστημα είναι μούφα. Δεν έχει τηλεφωνικό κέντρο με IVR-Voicemail κλπ παρά μόνο ένα τηλεφωνητή 1899 του ΟΤΕ. Το οποίο ανταποκρίνεται σε ό,τι πλήκτρο και να πατήσεις. Και είναι μόνο 1 θυρίδα.

Το point μου σε όλο αυτό είναι το ότι:
Άπαξ και αυτό το κάναν απλά για προβολη (διότι στην ουσία δεν έχει άλλη θυρίδα το κάθε τμήμα..μια κοινή θυρίδα του ΟΤΕ ειναι), το κάναν για να "εντυπωσιάσουν" πιθανούς ασχέτους.
Δηλαδή προσπαθούν να εντυπωσιάσουν επισκέπτες, ή/και πελάτες με fake σύστημα "τηλεφωνικού κέντρου και επιλογών" .Ότι δήθεν είναι "μέσα" στην τεχνολογία και ότι έχουν τον πιο hi-tech εξοπλισμό. Εγώ αυτό εκλαμβάνω (σαν παιδί-σίγουρα, χωρίς εμπειρία). Μπορεί να έχω βγει εκτός -τελείως-, αλλά από αυτό και μόνο καταλαβαίνω ότι χωρίς τεχνοτροπία-χρήση τεχνολογίας, προσπαθούν να μας παραμυθιάσουν ότι γνωρίζουν.

Και εγώ κατάλαβα το εξής από το ότι μόλις έκανα επιλογή ακούω αμέσως "μπιιπ" .Λέω τι στο διάολο; Δε θα περιμένω λίγο να με συνδέσει; Ξανακαλώ, περιμένω, και πατάω Δίεση που συνήθως στα Voice Mail σημαίνει διακοπή εγγραφής. Εκεί, ακούω την ξενέρωτη μανταμίτσα "Η θυρίδα του χρήστη 2103633650 ΟΤΕ είναι απασχολημένη. Παρακαλώ ξανακαλέστε" :P :P :P :P :P

Τι να πει κανείς; Αφού το κάνουν, που το κάνουν fake, ας έχουν την εξυπνάδα και τη σπιρτάδα, να το κάνουν σωστά. Δηλαδή, να μην μπορεί να φανεί, από καμία τρύπα, ότι έχουν κάνει "παγαποντιά".
Μέχρι και εγώ ο άσχετος κατάλαβα τη μ*** που έχουν κάνει.

Το ξέρω..Είναι άτοπο το ποστ και μίλησα πολύ "αφ' υψηλού", αλλά πιστεύω ότι όλο το σκηνικό είναι τρανταχτό παράδειγμα του πόσο άσχετοι είναι και του πόσο προσπαθούν να μας παραμυθιάσουν, ή ακόμα, και να μας εξαπατήσουν.
Δε λέω σε καμία περίπτωση, ότι εγώ είμαι ο σχετικός, και ο in, και ο μάγκας και ο υπερσουπερτελειος χρήστης της Τεχνολογίας, των Τηλεπικοινωνιών κλπ., απλώς για να καταλάβω τη μ** εγώ ο άσχετος, φαντάσου ότι ο σχετικός τι έχει καταλάβει ;)

+ αφού είναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ Εταιρία Χρηστών Ιντερνετ, γιατί δε λέγεται Ελληνική Εταιρία Χρηστών Διαδικτύου;
Για λόγους ευφωνίας στα αρχικά, ε; Αποκλείεται. :D
;]

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 08 Μαρ 2009 02:39

συμφωνω πως ο βασιλακος δεν ειναι ο καταλληλοτερος εκπροσωπος της εεχι, ουτε η εεχι καταλληλη να εκπροσωπησει το συνολο των ελληνων χρηστων του διαδικτυου και να τιμησει το ονομα της
αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα..

οταν χρειαστηκα νομικες συμβουλες και απευθυνθηκα στην εεχι, η κυρια σπυροπουλου τουλαχιστον ανταποκριθηκε αμεσα και εγκυρα.

οταν δε η συζητηση επεκταθηκε σε εμπορικα ζητηματα, οπως την κατοχυρωση εμπορικου ονοματος και φυσικα την αμοιβη, μου ειπε τα προβλεπομενα και οχι τη γνωστη και φιλικη 1.500αρα.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 08 Μαρ 2009 05:22

nikolas27 έγραψε: οταν χρειαστηκα νομικες συμβουλες και απευθυνθηκα στην εεχι, η κυρια σπυροπουλου τουλαχιστον ανταποκριθηκε αμεσα και εγκυρα.

οταν δε η συζητηση επεκταθηκε σε εμπορικα ζητηματα, οπως την κατοχυρωση εμπορικου ονοματος και φυσικα την αμοιβη, μου ειπε τα προβλεπομενα και οχι τη γνωστη και φιλικη 1.500αρα.
kai ta provlepomena pia einai?
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
nikolas27
Honorary Member

Δημοσίευση από nikolas27 » 08 Μαρ 2009 13:39

φιλε kgp:
http://www.eexi.gr/?q=node/40
ή
Τηλεφωνικό Κέντρο Ε.Ε.Χ.Ι.: 210-36.33.650

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 07 Απρ 2009 22:06

σημερα στον Skai ακουσα το εξης απο τον Βασιλακο aka eexi < μην βαζετε Google analytics στις σελιδες σας γιατι δεν θα σας πληρωνει σωστα adsence μετα , δηλαδη δεν θα σας πληρωνει αναλογα τα κλικ αλλα αναλογα την επισκεψιμοτητα !!! >

χωρια οτι ειπε να μην εχουμε προπληρωμενες καρτες αλλα πιστωτικες με χαμηλο οριο

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 08 Απρ 2009 00:20

Τον έχουν αμολήσει ελεύθερο και λέει ό,τι π*π*ρα του κατέβει ανεξέλεγκτα.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 08 Απρ 2009 01:23

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω κοιμαμαι πιο ησυχα τωρα που ξερω οτι εκει εξω επαγρυπνει ο Βασιλακος και η D.A.R.T του για την προστασια μας.

www.dart.gov.gr :lol:
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 08 Απρ 2009 01:31

paink1ller έγραψε:Δεν ξερω για εσας αλλα εγω κοιμαμαι πιο ησυχα τωρα που ξερω οτι εκει εξω επαγρυπνει ο Βασιλακος και η D.A.R.T του για την προστασια μας.

www.dart.gov.gr :lol:
Φιουφ!!!
Τώρα μπορώ να πάω να κοιμηθώ και εγώ ήρεμος και χαλαρός!! :D :D

monkey
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από monkey » 08 Απρ 2009 20:08

Ο τύπος είναι ένας κακός παρουσιαστής εκπομπών και τίποτε άλλο.
Στο σκαι έχω την επιλογή να μην τον ακούω..
στην ΕΡΤ δυστηχώς δεν έχω την επιλογή να μην τον πληρώνω.
Ένας πονηρίδης που σκέφτηκε να αυτοχριστεί πρόεδρας και να τα κονομοίσει.
Και μόνο που αφιερώνουμε τόσες λέξεις σε αυτό το ποστ .. πολύ αξία του δίνουμε.
Στην μπανανία που ζούμε τετοιοι τύποι επιβιώνουν.. να τους χαιρόμαστε..

διαβαστε και τα παρακάτω απο τον πρεζα-tv:
http://prezatv.blogspot.com/2009/01/blogs_13.html

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 09 Απρ 2009 00:38

fiskilis έγραψε:σημερα στον Skai ακουσα το εξης απο τον Βασιλακο aka eexi < μην βαζετε Google analytics στις σελιδες σας γιατι δεν θα σας πληρωνει σωστα adsence μετα , δηλαδη δεν θα σας πληρωνει αναλογα τα κλικ αλλα αναλογα την επισκεψιμοτητα !!! >

χωρια οτι ειπε να μην εχουμε προπληρωμενες καρτες αλλα πιστωτικες με χαμηλο οριο

Αν ισχύει:

doiiiiiiing doiiiing doiiiiiing...Τι άλλο θα ακούσουμε από τον Κ Βασιλάκο?

Απλά έλεος με την ασχετοσύνη του...Αν δεν ξέρεις κάτι κύριε καλύτερα να μην μιλάς!!!

Η παραπληροφόρηση στο μεγαλείο της...Εγώ λέω να μην βάζετε καθόλου adsense :P

Άβαταρ μέλους
Aflex

Δημοσίευση από Aflex » 09 Απρ 2009 01:07

Τι άλλο θα ακούσουμε, οιμέ!!!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 09 Απρ 2009 01:15

έχει γράψει σχετικά και το vrypan
http://vrypan.net/weblog/2008/10/12/3983/
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

doomya

Δημοσίευση από doomya » 09 Απρ 2009 11:59

Ναι όσο για τα adsense έχει πει πολλά μαργαριτάρια , όπως , θυμάμαι συγκεκριμένα σε μία εκπομπή του , τόνιζε ότι το adsense σε πληρώνει κατευθείαν στο τραπεζικό σου λογαριασμό , η στα επιστρέφει τα χρήματα και στο paypal !!!!
Και αυτό το είπε όταν έπαιρνε συνέντευξη απο τον captain της google στην Ελλάδα .

Άπλα αναρωτιέμαι καμιά Υπηρεσία στην Ελλάδα δεν έχει ασχοληθεί με το άτομό του ? μιας και έχει κάνει την ΕΧΧΙ του επιχείρηση και εισπρατει κανονικά από τα πάντα ? Με το πρόσχημα ότι είναι εκπρόσωπος των χρηστών του Ίντερνετ

Άβαταρ μέλους
Stadem

Δημοσίευση από Stadem » 22 Απρ 2009 17:13

Πάντως και εγώ έτυχε ένα βράδυ και παρακολούθησα την εκπομπή του και κατάλαβα ότι πρόκειται για πολύ χαμηλού επιπέδου ενημέρωση. Θυμάμαι χαρακτηριστικά και μου έκανε εντύπωση που έκανε ένα ρεπορτάζ για ένα συγκεκριμένο site για να δεις σχέδια τατουάζ. Ακόμα και ο δημοσιογράφος που είχε πάει για ρεπορτάζ έκανε tattoo στο πόδι του! (δεν έχω κανένα ταμπού, αντιθέτως μου αρέσουν), αλλά ήταν τελείως άσχετο με το "ψηφιακή Ελλάδα". Αυτό είναι το πρότυπο που θέλουν να περάσουν στα παιδιά που αρχίζουν να ασχολούνται με το ίντερνετ? Πρόκειται για κρατική τηλεόραση η οποία παίζει σε όλο τον κόσμο και όχι ένα ανεξάρτητο κανάλι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες