www.babywearing.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
sstamoul
Επικοινωνία:

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από sstamoul » 06 Νοέμ 2007 16:34

Γεια χαρά!
Μόλις ανακάλυψα αυτό το forum ψάχνοντας λύσεις σε "προβλήματα"...
Μη βαράτε, αλλά πάνω απ' τα μισά απ' όσα διαβάζω μου φαίνονται κινέζικα! Βρήκα όμως λύση σε αρκετά θέματα (και συνεχίζω να ψάχνω)!

Από web design και web development δε σκαμπάζω γρι, και (μη βαράτε λέω) την ιστοσελίδα μου (www.babywearing.gr) την έφτιαξα με το FrontPage. (Κάθε φορά που το λέω αυτό σε κάποιον που "κάτι ξέρει" στραβομουτσουνιάζει, γιατί; ) Μόνη μου πάντως την έφτιαξα, και για τζάμπα, καλή μου φαίνεται. Εσείς όμως τι λέτε;

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από id12586 » 06 Νοέμ 2007 16:40

Εντυπωσιακή δουλειά απο αρχάριο :o :clap:

Μπορεί να δείχνει πολύ καλή, αλλά χρειάζεται δουλειά σε λεπτομέρειες.
Το frontpage μπορεί να είναι εύκολο, αλλά έχει μια τάση να κάνει και πολλές πατάτες. Θα επεκταθώ στο μέλλον, τί ακριβώς εννοώ.

Πάντως είσαι σε πολύ καλό δρόμο!
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

sstamoul
Επικοινωνία:

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από sstamoul » 06 Νοέμ 2007 16:43

Ευχαριστώ. Μ' ενδιαφέρουν οι λεπτομέρειες. Πες μου τι εννοείς λέγοντας "πατάτες"...
Τι άλλο θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω (χωρίς να ξέρω html) αντί για το FrontPage και πόσο εύκολο είναι τώρα (με τόσο υλικό μέσα) να το αλλάξω αυτό;

intelcore2
Επικοινωνία:

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από intelcore2 » 06 Νοέμ 2007 19:01

Απλή και όμορφη η σελίδα.
Το frontpage βάζει σκουπίδια στον κώδικα. Μπροστά στο Dreamweaver το frontpage είναι τελείως ερασιτεχνικό εργαλείο

Chris@Webo

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από Chris@Webo » 06 Νοέμ 2007 22:55

οντως ειναι μια χαρα (για αρχαριο) ,εχει αυτο που λεμε blog style δυστηλο κτλ,αυτο δεν σημαινει πως σταματας να ασχολεισαι μαζι του!!!

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από cdhyper » 07 Νοέμ 2007 04:56

Δεν ξέρω αν είσαι ένα αρχάριο παιδί θαύμα αλλά έχεις κάνει καλή δουλειά και στη διάταξη της σελίδας και στη λειτουργικότητα και στη χρήση των χρωμάτων και στη γραμματοσειρά κλπ κλπ. Ειλικρινά από έναν (μία) ερασιτέχνη δεν περιμένω κάτι παραπάνω. Μπορεί να σου έχει πετάξει αρκετά σκουπίδια στον κώδικα το frontpage αλλά για μένα μπροστά στο γενικό αποτέλεσμα δεν με χαλάει. Μακάρι και οι δικές μου ερασιτεχνικές προσπάθειες πριν 8-9 χρόνια να ήταν έτσι.

Και εκτός των άλλων ΠΛΟΥΣΙΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ! Πράγμα που σπανίζει στην Ελλάδα συγκριτικά με άλλες χώρες. Μακάρι ο καθένας να έφτιαχνε μια τέτοια θεματική ιστοσελίδα του δικού του ενδιαφέροντος. Τόσο το ελληνικό διαδίκτυο όσο και η γνώση/πληροφόρησή μας θα ήταν καλύτερη. Και πάλι συγχαρητήρια.

ΥΓ για να σου φύγει η περιέργεια, πατάτα στον κώδικα πχ εννοούμε αυτό εδώ το πράμα:

Κώδικας: Επιλογή όλων

<span style="mso-bidi-font-size&#58; 12.0pt; mso-fareast-font-family&#58; Times New Roman; mso-bidi-font-family&#58; Times New Roman; mso-fareast-language&#58; EN-US; mso-bidi-language&#58; AR-SA"><span lang="EL" style="mso-bidi-font-size&#58; 12.0pt; mso-fareast-font-family&#58; Times New Roman; mso-bidi-font-family&#58; Times New Roman; mso-ansi-language&#58; EL; mso-fareast-language&#58; EN-US; mso-bidi-language&#58; AR-SA">

Όλο είναι περιττό και δεν έπρεπε καν να υπάρχει. Απορώ πώς καταφέρνει και βγάζει τέτοια πράγματα το frontpage :)
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

sstamoul
Επικοινωνία:

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από sstamoul » 07 Νοέμ 2007 09:38

Ευχαριστώ πολύ! (παίρνω πολύ θάρρος :oops: ).

Να ξαναρωτήσω: τώρα που είναι σ' αυτό το στάδιο, μπορώ να το "μεταφέρω" σε άλλο εργαλείο και να το δουλεύω από εκεί; (Τα "σκουπίδια" στον κώδικα, που ανάθεμα κι αν καταλαβαίνω τι ακριβώς είναι! :-? , μπορώ να τα βγάλω τώρα; )

(Να φανταστείτε προχθές έκανα τις πρώτες προσπάθειες να βάλω favicon.ico και να καταλάβω πώς δουλεύει! Είμαι εκτός θέματος σ' αυτή την ενότητα, το καταλαβαίνω, αλλά το έβαζα στο root και δεν το "έβλεπε" με τίποτα. Η μόνη περίπτωση που το αναγνώρισε ήταν όταν το έβαλα σε άλλο directory και του "είπα" να το δει με link rel="shortcut icon"... Αλλά αυτό δεν είναι και πολύ σωστό, είναι; )

orfeo

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από orfeo » 07 Νοέμ 2007 17:04

Μην ασχολήσε με τα σκουπίδια και όλα αυτά. Το site είναι υπέροχο. Όσο έχεις όρεξη μπορείς να το πειράζεις και να παίζεις μαζί του.

Πάντως το θέμα είναι ωραίο, το site σου είναι πολύ χρήσιμο. Καλως ήρθες στο ελληνικό Internet. Να ξέρεις ότι έβαλες το λιθαράκι σου στο να το κάνεις πιο χρήσιμο.

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από Figaro » 08 Νοέμ 2007 01:07

sstamoul έγραψε:...
Από web design και web development δε σκαμπάζω γρι...
Para poli kalh h selida sou .. bravo!!!

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

www.babywearing.gr

Δημοσίευση από af » 08 Νοέμ 2007 12:55

Η σελίδα σου είναι πολύ όμορφη, ενδιαφέρον και το βασικότερο αναλυτική σε αυτό που αναφέρεται όπως προανέφερε και ο cdhyper, αυτό που θα προσπαθούσα να δημιουργήσω θα ήταν σε πρώτο στάδιο ένα καλό logo του προϊόντος - εταρείας.
Όσο αναφορά για το front page εγω προσωπικά το χρησιμοποιώ ίσως και καμμιά φορά σε συνδυασμό με το dreamweaver και δεν έχω προβλήματα, δεν διαφωνώ ότι δημιουργεί περιττό κώδικα αλλά είναι κάτι που διορθωνεται.

Συγχαρητήρια και πάλι για αυτή την εκπληκτική πρώτη σου προσπάθεια και το μόνο που μένει είναι απλά να μην το αφήσεις και να μάθεις περισσοτερα αν σε ενδιαφέρει φυσικά το αντικείμενο.

Φιλικά
Αφρδίτη :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες