Παραξενο προβλημα με explore σε folders XP sp2

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Darkfire
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Darkfire » 12 Νοέμ 2007 03:00

λοιπον το προβλημα το αντιμετωπιζω σε οποιοδηποτε folder κανω δεχι click - explore Μου ανοιγει μεν το παραθυρο αλλα οχι κανονικα !!! χανοντε οι Μπαρες διευθυνσης και ολα τα αλλα και μ εμφανιζει σκετο το παραθυρο ανεβασα screenshot γιατι δεν πιστευω να καταλαβατε :P

Οταν κανω κανονικα οπεν το φολντερ -->
Εικόνα

οταν ανοιγω το φολντερ με δεχι κλικ - explore --->

Εικόνα

σκεφτηκα να παω επιλογες φακελων - τυποι αρχειων να επιλεχω φακελος - για προχωρημενους εκει βλεπω explore & open αλλα δεν μπορω να δω με τη παραμετρους καλει το explorer.exe και ουτε καν μπορω να το κανω remove :( για να το διορ8ωσω.
οποτε η μονη λυση που νομιζω μπορει να με σωσει ειναι η registry idea.gif bash.gif

βρηκα τα κλειδια που εχουν τα Shell για τους φακελους

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Folder\shell

αλλα αλλου ειναι το προβλημα ολα τα κλειδια εκει για το explore ειναι ιδια και στα 2 pc μου οποτε NO problem here

αμα καπιος γνωριζει πως μπορω να ανοιγω το customize toolbar με καπια συντομευση χωρις να παω view - toolbas-.... νομιζω ετσι θα μπορεσω να προσθεσω μπαρες εργαλειων στο παραθυρο explore

* κατι αλλο που ειδα τωρα ειναι οτι μολις κανω explorer μ το ανοιγει σε αλλο παραθυρο (σωστο) αλλα μολις παω να μπω σε καπιο φακελο μετα μου το ανοιγει παλι σε αλλο παραθυρο ενω επρεπε στο κανονικο το explore να το ανοιγει :p το δοκιμασα στο 2o pc

help plz
Εικόνα
ΠΛΗΡΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ & WEB DESIGN
http://www.pcmedical.gr

Άβαταρ μέλους
Darkfire
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Darkfire » 13 Νοέμ 2007 03:48

καπια βοηθεια ? η καπιος να μ πει τι γνωμη του :( εχω απελπιστη
Εικόνα
ΠΛΗΡΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ & WEB DESIGN