www.gosports.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
NIAKI
Επικοινωνία:

www.gosports.gr

Δημοσίευση από NIAKI » 22 Νοέμ 2007 15:35

καλησπέρα σας.

Πρίν απο λίγους μήνες έγινε μια προσπάθεια για την εγκυρότερη και αξιόπιστη ενημέρωση του κοινού για όλα τα αθλήματα και για όλο το κόσμο.

όλα τα αθλήματα σημαίνει και τo bowling,squash,adventure sports κλπ

απο την πρώτη κιόλας σελίδα έχετε την ευκαιρία να ενημερωθείτε γαι σινεμά, θέατρο, προτάσεις διασκέδασεισ και φαγητού.
μπορείτε να ακούσετε μουσική, να διαβάσετε ελληνικές και ευρωπαϊές αθλητικές εφημερίδες χωρίς να τις αγοράσετε και να δείτε τα αθλητικό πρόγραμμα της τηλεόρασης.

προτάσεις εξόρμησης για ψάρεμα και κυνήγι καθώς και μέρη που συστήνονται για αθλοτουρισμό.

επισκεφθείτε μας και περιμένω την άποψή σας.

www.gosports.gr

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

www.gosports.gr

Δημοσίευση από dimsis » 22 Νοέμ 2007 18:36

Από design δεν λέει και πολλά, οπότε δώστε βάση στο περιεχόμενο και θα πάτε μια χαρά. Τα sites με αθλητικό περιεχόμενο παραμένουν πρώτα στις εκτιμήσεις των Ελλήνων web surfers... συνεχίστε να βάζετε περιεχόμενο!

Για το design που έγραψα ότι δεν λέει και πολλά: Δεν μου άρεσαν τα σκούρα χρώματα (σε content sites καλό είναι να προτιμούνται ανοιχτά χρώματα), τα flash animation ιδιαίτερα του header είναι μέτρια και κουραστικά και αποσπούν την προσοχή από την ανάγνωση. Το flash μενού με τις χώρες επίσης μέτριο και η όλη δόμηση της πληροφορίας / επιλογών μέσα στο site πιστεύω θα μπορούσε να γίνει καλύτερα. Για παράδειγμα όλα αυτά που έχετε αριστερά και δεξιά στις στήλες του site για κάθε άθλημα θα μπορούσαν να ήταν σε ένα οριζόντιο μενού με υπομενού...
Και το λογότυπο είναι ξεπερασμένο.

Αυτά για τώρα, καλή συνέχεια!

NIAKI
Επικοινωνία:

www.gosports.gr

Δημοσίευση από NIAKI » 23 Νοέμ 2007 10:11

Καλημέρα και σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Το χρώμα επιλέχτηκε για να είναι ουδέτερο, καθώς θέλουμε να είμαστε αντικειμενικοί.

Βασικός σκοπός μας είναι ο αναγνώστης με το που θα μπεί στην ιστοσελίδα να εχει άμεση πληροφόρηση για οποιοδήποτε άθλημα χωρις να αρχίσει να άχνει χαοτικά σε υπομενού τα άθλημα που τον ενδιαφέρει. Πολλοί επισκέπτες μας ξετρελαίνονται που βλέπουν το bowling σε αθλητικό σάιτ και στην πρώτη σελίδα.

Το λογότυπο μπορεί να θεωρηθεί λίγο ξεπερασμένο αλλά κάθε φορά που πατάς ποδόσφαρο η γή γίνεται μπάλα ποδοσφαίρου με φόντο το γήπεδο, αν πατήσεις μπάσκετ γίνεται μπάλα του μπάσκετ με αντίστοιχο γήπεδο, Αυτό συμβαίνει σε όποιο άθλημα και αν πατήσεις.

Είμαστε πάνω μόνο τρείς μήνες και προσπαθούμε κάθε μέρα να καλύπτουμε όλο και περισσότερα θέματα καθώς και πολιτική ειδησεογραφία απο όλο το κόσμο.

Οσον αφορά το flash, ισως να έχεις δίκιο και θα το κοιτάξουμε.

Σευχαριστώ και πάλι θερμά για τις παρατηρήσεις σου.

s-hs

www.gosports.gr

Δημοσίευση από s-hs » 23 Νοέμ 2007 13:43

και το άσπρο/γκρίζο είναι ουδέτερα χρώματα. Το site είναι κουραστικό λόγω του μαύρου background και δυσκολεύεις το χρήστη όταν πάει να διαβάσει ένα κείμενο. Το μενού θέλει πολύ δουλεία.

Προσωπική άποψη: κάνετε ένα καλό και διαχρονικό design, ήρεμο και ξεκούραστο στο μάτι και πάνω από όλα να μην κουράζεις τον χρήστη με πολλές πληροφορίες. Όταν τα κάνεις αυτά θα προθέσεις και το περιεχόμενο, γιατί όσο πιο πολύ το παρατείνεις θα δυσκολευτείς αργότερα στην μετάβαση.

σου προτείνω να δεις αυτό το site http://www.timesonline.co.uk/tol/sport απλώς για να δεις πόσο απλό και ωραίο είναι το design.

Ελπίζω να βοήθησα.

NIAKI
Επικοινωνία:

www.gosports.gr

Δημοσίευση από NIAKI » 23 Νοέμ 2007 14:55

Καλήσπέρα!

Σευχαριστώ για την απάντησή σου.

Απο την κεντρική σελίδα προσφέρονται πολλές υπήρεσίες, κάτι που ΚΑΝΕΙΣ δεν το έχει. Για αμεσότητα έγινε αυτό.

Όσον αφορά το χρώμα...ε..τώρα μη μου πείε οτι το κατάλευκο ή το μπλέ ηλεκτρίκ είναι πιο ξεκούραστα στο μάτι?! άσε που όλα τα σάιτ είναι λευκά. Και το γκρί είναι ακόμα πιο κουραστικό μάτι, έτσι "νιώθει" το δικό μου μάτι τουλάχιστον :D

s-hs

www.gosports.gr

Δημοσίευση από s-hs » 23 Νοέμ 2007 20:29

NIAKI έγραψε: Όσον αφορά το χρώμα...ε..τώρα μη μου πείε οτι το κατάλευκο ή το μπλέ ηλεκτρίκ είναι πιο ξεκούραστα στο μάτι?! άσε που όλα τα σάιτ είναι λευκά. Και το γκρί είναι ακόμα πιο κουραστικό μάτι, έτσι "νιώθει" το δικό μου μάτι τουλάχιστον :D
θα διαφωνίσω μαζί σου αλλά σέβομαι την γνώμη σου, εσύ ξέρεις καλύτερα.

βρήκα ένα ωραίο άρθρο στο ιντερνετ τι χρώματα να χρησιμοποιούμε για τα site μας. ρίξε του μια ματιά, είναι ενδιαφερόν: http://www.thedigeratipeninsula.org.uk/ ... /webcolour

Άβαταρ μέλους
Risk
Επικοινωνία:

www.gosports.gr

Δημοσίευση από Risk » 24 Νοέμ 2007 14:04

NIAKI καλημέρα!

Δεν τίθεται θέμα ότι το site είναι ένα πολύ καλό site του χώρου των αθλητικών, με πολλές προοπτικές καθώς φαίνεται ότι το διατηρείται ενημερωμένο.

Παρόλα αυτά θα σου πω και εγώ μια παρατήρηση σχετικά με το layout...Προσωπικά δεν μου αρέσει ο εξής συνδιασμός....μαύρο και μπλε σκούρο και πολύ "μπουκομένο" περιέχόμενο...δλδ πιστεύω ότι θα πρέπει να ανοίξει λίγο και τόσο από πλευράς χρωμάτων, όσο και από πλευράς σύνθεσης...σίγουρα ακολουθείτε πολύ καλή κατηγοριοποίηση με κατάλληλα banner και τα σχετικά, αλλά μου φαίνεται σαν να είναι όλα λίγο μαζί και να μην έχουν κάποιον "αέρα" μεταξύ τους...μπορεί να φταίει και το χρώμα γι'αυτό...

Σίγουρα όμως το layout, τουλάχιστον στην αρχή, είναι κάτι που ανανεώνεται συνεχώς, οπότε θα δείτε και εσείς οι διαχειριστές του και θα κρίνετε τι χρειάζεται αλλαγή και τι όχι...
Εικόνα

NIAKI
Επικοινωνία:

www.gosports.gr

Δημοσίευση από NIAKI » 24 Νοέμ 2007 16:01

Σας ευχαριστώ θερμά για την πολύτιμη κρίση και βοήθειά σας.

Οι διαχειριστές έλαβαν σοβαρά υπόψη τις συμβουλές σας κα θα παρακαλούσα θερμά να συνεχίσετε την καλή ή την άσχημη κριτική σας γιατί με εσάς μπορούμε να γίνουμε ακόμη καλύτεροι!!!!!

Περιμένω και άλλες κρίσεις!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες