Λαθος/ψευδης καταχωρηση????

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
dimmis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dimmis » 26 Ιαν 2009 20:58

IreneL έγραψε:
dimmis έγραψε:Σε αυτό τον τομέα http://hosting.freestuff.gr/category/budget το πακέτο που διαφημίζουνε, δηλαδή το iPass Starter είναι μεν 1,95€ άλλά τα χαρακτηριστικά του δεν έχουν καμμία σχεση εάν επισκεφθείτε την σελίδα της εταιρείας........Λυπάμαι άλλά το ψάξιμο αυτά έχει 8)
καλό το <θάψιμο> μπορειτε να γινετε πιο σαφής ?
Σε τί θα μπορούσαμε να γίνουμε ποιό σαφείς για κάτι που έγινε πρίν απο ενάμιση χρόνο?

IreneL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από IreneL » 26 Ιαν 2009 21:31

dimmis έγραψε:
IreneL έγραψε:
dimmis έγραψε:Σε αυτό τον τομέα http://hosting.freestuff.gr/category/budget το πακέτο που διαφημίζουνε, δηλαδή το iPass Starter είναι μεν 1,95€ άλλά τα χαρακτηριστικά του δεν έχουν καμμία σχεση εάν επισκεφθείτε την σελίδα της εταιρείας........Λυπάμαι άλλά το ψάξιμο αυτά έχει 8)
καλό το <θάψιμο> μπορειτε να γινετε πιο σαφής ?
Σε τί θα μπορούσαμε να γίνουμε ποιό σαφείς για κάτι που έγινε πρίν απο ενάμιση χρόνο?
ΘΑ ΓΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ

ΕΙΜΑΣΤΕ Η «ΠΡΩΤΗ» ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΡΙΞΑΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΣΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 2 EURO TO ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ 2005

KAΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΗΤΑΝ Η ΠΛΗΡΩΜΗ ΑΝΑ ΜΗΝΑ

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ «ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ» ---- ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΦΡΑΣΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ «ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ» ----
ΓΙΑΤΙ ΤΟ PAYPAL ME TO OΠΟΙΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΚΡΑΤΑΕΙ 0,90 ΑΠΟ ΤΟ 1,95

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΘΕΩΡΗΘΗΚΕ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΟ ?
ΚΑΙ ΕΙΠΑΤΕ ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΕΝΑ ΨΕΥΔΕΣ/ΑΝΑΛΗΘΕΣ &#8211;ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ?

Η ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ?

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΕΙΡΗΝΗ Ζ. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ . WWW.IPASS.GR

Άβαταρ μέλους
PixelDog

Δημοσίευση από PixelDog » 26 Ιαν 2009 21:45

μα ο dimmis δεν ειπε τιποτα για τη τιμη αλλα για τα χαρακτηριστικά
I Hate My Notepad

IreneL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από IreneL » 26 Ιαν 2009 21:54

PixelDog έγραψε:μα ο dimmis δεν ειπε τιποτα για τη τιμη αλλα για τα χαρακτηριστικά
και που είναι λάθος στα χαρακτηριστικά ???

τα χαρακτηριστικά στο συγκεκριμένο Starter-linux-hosting
δεν εχουν αλλάξει απο το 2006

και μην βγει κανένας να πει για το windows starter γιατι αυτο προστέθηκε τον 3ο/2008

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιαν 2009 22:20

τα χαρακτηριστικά που είχαν μπει αρχικά ήταν λάθος, φαντάζομαι εκ παραδρομής, τα χαρακτηριστικά που βλέπετε τώρα τα διόρθωσα εγώ επισκεπτόμενος την σελίδα σας και μεταφέροντάς τα στο σύστημα εδώ.

εκεί ήταν το πρόβλημα του dimmis, το οποίο και λύθηκε τότε...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 26 Ιαν 2009 22:20

IreneL έγραψε:και μην βγει κανένας να πει για το windows starter γιατι αυτο προστέθηκε τον 3ο/2008
Καταρχήν δεν μου αρέσει το ύφος σου...

Από την στιγμή που ποστάρεις κάτι να δέχεσαι και τις απαντήσεις του κόσμου που το διαβάζει...

Όλοι έχουν δικαίωμα γνώμης και μερικές φορές είναι καλύτερα να ακούμε τι έχουν να μας πουν και οι άλλοι...

Λίγο προσοχή λοιπόν στις εκφράσεις μας...

Ευχαριστώ...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

IreneL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από IreneL » 26 Ιαν 2009 22:38

1oν Μας κατηγορείτε για ψευδή καταχώρηση

2ον Κατεβάζετε την καταχώρηση από την σελίδα (δικαίωμα σας)χωρίς καν να στείλετε ένα email ότι κάτι δεν σας αρέσει ή έστω ότι έχει κάποιο λάθος (το δέχομαι μόνο για χάριν της κουβέντας)

3ον Το : "και μην βγει κανένας να πει για το windows starter γιατί αυτό προστέθηκε τον 3ο/2008" σας ενόχλησε αλλά το να μας κατηγορούν και να μας δυσφημούν όχι&#8230;

4ον Από όλα τα παραπάνω μπορώ να συμπεράνω ένα μόνο πράγμα.
ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΝΟΧΛΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΕ ΦΘΟΝΟΣ αγαπητέ κύριε που δεν σας αρέσει το ύφος μας&#8230;

Βέβαια εσείς γράφετε πίσω από ένα ψευδώνυμο
Ενώ εμείς με ονοματεπώνυμο.

Mε εκτίμηση
Ν. Καμπουρογιάννης www.ipass.gr Sales Manager

www.iPass.gr - IRENE LAMBROPOULOU
Benaki 18 Chalandri , Attica , Greece
Tel:(+30)210 6018547 - Fax (+30) 211 7005588
e-mail : info@ipass.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιαν 2009 22:52

Ακόμα δε έχω καταλάβει Ειρήνη μου το πρόβλημά σου...

και sorry που μπήκα στην κόπο και διόρθωσα την λάθος καταχώρηση που έκανε κάποιος υπάλληλός σας πριν 1,5 χρόνια.

Σκλάβος Ιωάννης.
Παλαιά Πεντέλη. Αττική.
Βιογραφικό: http://www.linkedin.com/in/jsclavos και http://www.jsclavos.com/cv
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 26 Ιαν 2009 22:57

κ Κάμπουρογιάννη,

Σαν διαχειριστής στο φόρουμ δεν με απασχολεί το τι γράφεται για τις τιμές σας και αν το κάνετε επώνυμα...

Αυτό που με απασχολεί είναι να κρατάμε ένα επίπεδο σε αυτά που λέμε... Αν δεν σας ικανοποιεί κάτι που έγινε στο φόρουμ μπορείτε να το αναφέρετε σε κάποιον διαχειριστή και να δούμε το γιατί και πως...

Αν πάλι θέλετε να μας ανακοινώσετε απλά τις υπηρεσίες σας είστε σε λάθος φόρουμ μιας και εδώ η κριτική είναι από τις αγαπημένες μας ασχολίες...

Εγώ αυτό που βλέπω, διαβάζοντας τα μηνύματα, είναι μια επίθεση από εσάς, ή τον άλλο χρήστη του λογαριασμού, προς κάποιον άλλο χρήστη στο φόρουμ...

Ο dimmis παρέθεσε στοιχεία... Αποδείξτε τον λάθος αν θέλετε...

Ευχαριστώ...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

IreneL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από IreneL » 26 Ιαν 2009 23:26

GeoStuff έγραψε:κ Κάμπουρογιάννη,

Σαν διαχειριστής στο φόρουμ δεν με απασχολεί το τι γράφεται για τις τιμές σας και αν το κάνετε επώνυμα...

Αυτό που με απασχολεί είναι να κρατάμε ένα επίπεδο σε αυτά που λέμε... Αν δεν σας ικανοποιεί κάτι που έγινε στο φόρουμ μπορείτε να το αναφέρετε σε κάποιον διαχειριστή και να δούμε το γιατί και πως...

Αν πάλι θέλετε να μας ανακοινώσετε απλά τις υπηρεσίες σας είστε σε λάθος φόρουμ μιας και εδώ η κριτική είναι από τις αγαπημένες μας ασχολίες...

Εγώ αυτό που βλέπω, διαβάζοντας τα μηνύματα, είναι μια επίθεση από εσάς, ή τον άλλο χρήστη του λογαριασμού, προς κάποιον άλλο χρήστη στο φόρουμ...

Ο dimmis παρέθεσε στοιχεία... Αποδείξτε τον λάθος αν θέλετε...

Ευχαριστώ...
Mα εκει αγαπητε ειναι το θέμα
οτι καποιος μας κατηγορισε εδω οτι λεμε ψεματα και σας προκαλω αν το ελένξετε εσεις και να μας πείτε σε τι λεμε ψέματα

Σας παραθέτω τα URL
http://www.ipass.gr/webcms/el/web_hosti ... _plan.html

http://hosting.freestuff.gr/details/bud ... ternet/251

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΨΕΜΑ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΜΑΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιαν 2009 23:29

αγαπητέ μου, είναι ίδια γιατί τα διόρθωσα...

έχετε διαβάσει καθόλου την συζήτηση από την αρχή;

Σκλάβος Ιωάννης.
.
- follow me @twitter

IreneL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από IreneL » 27 Ιαν 2009 00:11

cordis έγραψε:αγαπητέ μου, είναι ίδια γιατί τα διόρθωσα...

έχετε διαβάσει καθόλου την συζήτηση από την αρχή;

Σκλάβος Ιωάννης.
.
λετε οτι υπήρχε λαθος και το διορθώσατε αλλα πιο πανω λετε οτι

Στις: 29 Νοε 2007 14:01 Θέμα: Re: Και άλλο ενα...............
Περιγραφή θέματος: http://hosting.freestuff.gr/category/budget

--------------------------------------------------------------------------------

dimmis ανέφερε:
Σε αυτό τον τομέα http://hosting.freestuff.gr/category/budget το πακέτο που διαφημίζουνε, δηλαδή το iPass Starter είναι μεν 1,95&#8364; άλλά τα χαρακτηριστικά του δεν έχουν καμμία σχεση εάν επισκεφθείτε την σελίδα της εταιρείας........Λυπάμαι άλλά το ψάξιμο αυτά έχει

το πακέτο έγινε suspend..

---------------------------------------------
και οντος ηταν suspended
σημερα που μπηκα στο account δεν υπηρχε τιποτα και ξαναεβαλα την ιδια ακριβως καταχωρηση

γιατι οπως προ ειπα δεν εχουμε αλλαξει το συγκεκριμενο πακέτο εδω και 3 χρόνια

Άβαταρ μέλους
dimmis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dimmis » 27 Ιαν 2009 00:30

Ας γνωριστούμε λοιπόν έτσι όπως ήρθανε τα πράγματα (ενάμιση χρόνο μετά) μια παρέα είμαστε.
Πρώτσιος Δημήτρης (dimmis το καλλιτεχνικό μου).
Φυσικά δεν πρόκειται να μιλήσω για ότι έγινε γιατί εγώ τότε κάνοντας μία μεγάλη έρευνα αγοράς βρήκα κάποια λάθη σε μερικές καταχωρήσεις και ενημέρωσα τούς admin για να διορθωθούν. Έτσι κι έγινε.- (τελεία και παύλα). ΄
Αυτή την έρευνα την κάνουμε στην εταιρεία μας κάθε τρίμηνο και νομίζω ότι μας είναι απαραίτητη, ιδιαίτερα εκεί που κάνουμε καταχωρήσεις ώστε να μην υπάρχουν ασυμφωνίες με την εικόνα στην ιστοσελίδα μας, καθώς και να μην μένουμε πίσω σε σχέση με την υπόλοιπη αγορά.
Μπορούμε όμως μέσα από αυτή την συζήτηση να βγάλουμε και κάτι καλό τώρα που είναι βράδυ και πέφτουν οι τόνοι από το άγχος τής ημέρας.
Ποιός μπορεί να μην συμφωνήσει στο ότι πρέπει εμείς πρώτοι να ελέγχουμε την αγορά και να την διορθώνουμε όταν και όσο μπορούμε? Σε αυτή την αγορά που εμείς διαμορφώνουμε, θα μπει ο νέος πελάτης να αναζητήσει υπηρεσίες, προϊόντα και οτιδήποτε άλλο (δεν μιλώ συγκεκριμένα) και εάν μείνει ευχαριστημένος θα μείνει σε όλους εμάς.
Εάν εγώ τον δυσαρεστήσω υπάρχει πιθανότητα να σχηματίσει άσχημη εικόνα για όλο τον κλάδο άρα να δημιουργήσω μεγαλύτερο πρόβλημα.
Ένα απλό παράδειγμα&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;&#8230;
Κάντε μία «βόλτα» στα ηλεκτρονικά μας μαγαζιά, μικρών και μεγάλων εταιρειών, και σημειώστε κάτι απλό! Πόσοι αναγράφουν εμφανώς εάν οι τιμές τους περιέχουν ΦΠΑ, πόσοι δεν το γράφουν πουθενά και πόσοι στο ανακοινώνουν στο «Καλάθι» και εσύ δεν ξέρεις τι έγινε? Λες και όλοι οι Έλληνες εκπίπτουν το ΦΠΑ από τις επιχειρήσεις τους&#8230;&#8230;(να μην πω για τις τιμές χωρίς ΦΠΑ που μπαίνουν πρώτες &#8211;πρώτες στις προσφορές ).
Αυτή είναι μία πραγματικότητα που εμείς μόνοι μας την δημιουργούμε και μετά δεν μας αρέσει που ο τάδε θέλει να πάει για φιλοξενία Αμερική, Ευρώπη ή Μοζαμβίκη&#8230;&#8230;Μπορεί να έχει χάλια ping, lag, drag, χάλια support άλλα δεν έχει κουμπί αγοράς που συχνά ξεκινάει «Από 2,5&#8364;» και καταλήγει κι εγώ δεν ξέρω που.
Είμαστε η χώρα του «Μέχρι και» του «Από τόσο» και τελικά ποτέ δεν μάθαμε το πόσο! Και αυτό καλούμαστε να διευκρινίσουμε ενάμιση χρόνο μετά που πέρασε ο τυφώνας από το φόρουμ αυτό&#8230;&#8230;&#8230;

Υ.Γ. 1. Ευχαριστούμε απανταχού τους αρχηγούς του φόρουμ αυτού που μας δίνουν βήμα για να μιλήσουμε.
2. Ο παρών δεν εξαιρείται από τα συγγραφόμενα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Ιαν 2009 00:37

σήκωσα backup.
το αρχικό ID της καταχώρησης ήταν '158' τώρα αυτό που υπάρχει είναι το '251'
το κείμενο στην αρχική καταχώρηση που έγινε 2007-10-26 14:25:32 είχε:
250 Mb Xώρος δίσκου
cPanel 11 CONTROL PANEL
5000 Mb traffic
2 MySQL DATABASES
5 POP3 emails
Php
που έτσι κι αλλιώς είναι διαφορετικό από αυτά που έχετε τώρα μιας κι έχετε 5 MySQL.
δε μπορώ να θυμάμαι τι άλλο ήταν διαφορετικό από τον 10ο του 2007.
αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι έτσι για την πλάκα δε κάνω suspend πακέτα.

ούτε εσένα ξέρω, ούτε τον dimmis, και απ' ότι κατάλαβα ούτε εσύ με ξέρεις για να έχουμε προσωπικά.

Σκλάβος Ιωάννης.
- follow me @twitter

IreneL
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από IreneL » 27 Ιαν 2009 00:52

Αγαπητέ Γιάννη
Νομίζω ότι έχω αναφέρει πιο πάνω ότι το λάθος ήταν ότι στην αρχή δίναμε αυτό το πακέτο σε μηνιαία βάση κάτι πού λόγω κόστους Paypal (που πληρώνει ένα ποσοστό 50% των πελατών )το αλλάξαμε σε εξάμηνο.

ΑΠΛΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΜΕ

Πρέπει να ξέρεις ότι δυστυχώς και εμείς δεχόμαστε κατά καιρούς πολλές τρικλοποδιές πράγμα που θεωρούμε αντιεπαγγελματικό όταν αυτό δεν στοιχειοθετείτε.

Ας δώσουμε ένα τέλος εδώ και ελπίζω να μην Ξανά-κατηγορηθούμε χωρίς στοιχεία&#8230;

Με χαρά μας δεχόμαστε την κριτική αρκεί να είναι καλόπιστη στο μέλλον

Φιλικά Νεκτάριος Καμπουρογιάννης

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης