Δεν λύνουμε ασκήσεις σε όσους δεν προσπαθούν...

Συζητήσεις για την γλώσσα C και C++

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
Programmer

Δημοσίευση από Programmer » 26 Νοέμ 2007 01:30

Να λύνουμε ασκήσεις σε C ή όχι? Εγώ λέω όχι. Για τον απλό λόγο ότι περνάμε τους σκράπες χωρίς πιθανά αυτοί να κάνουν την προσπάθεια που πρέπει. Αδικόύμε έτσι τους άλλους που διάβασαν και το χειρότερο μαθαίνουμε στους σκράπες ότι με πλάγιους τροπους πάντα γίνεται η δουλειά σου καλύτερα από ότι με ευθείς δύσκολους τρόπους.

Η προσδοκία ορισμένων να τους λύσουμε τις ασκήσεις (ενώ αυτοί δεν έχουν προσπαθήσει ή δεν έχουν διαβάσει για να μπορούν να προσπαθήσουν), δεν πρέπει να επιβραβέυεται κατα την γνώμη μου. Κινδυνεύομε να γίνουμε σκλάβοι ορδών αδιάβαστων των πανεπιστημίων.

Είναι όμως διαφορετικό κάποιος να έχει προσπαθήσει σε μια άσκηση και να έχει έχει ένα σημείο (όχι όλη την άσκηση ή το μεγαλύτερο μέρος της ) που κολλάει. Μόνο σε αυτήν την περίπτωση νομίζω ότι πρέπει να του παρασχεθέι θοήθεια (και αυτή με περίσκεψη).

Νομίζω ότι κανένας δεν πρεπει να βοηθάει άτομα που δεν έχουν προσπαθήσει και δεν έχουν σκοπό να προσπαθήσουν πάνω στην γλώσσα, και να τους φτιάχνει τις εργασίες που θα παρουσιάσουν σαν δικές τους.

Φυσικά για προγραμματιστές που δεν ξέρουν κάτι σε σχέση με τα προγράμματα που αναπτύσσουν (όχι ασκήσεις ή εργασίες) η βοήθεια πρέπει να είναι απλόχερη.

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Νοέμ 2007 17:01

φυσικά και όχι... αλλά βοήθεια σε κάποιον που προσπαθεί να την λύσει, αλλά δυσκολεύετε, θα δώσουμε...

τελευταία νομίζω ότι είμαστε γκαρσόνια και μας δίνουν παραγγελίες που περιμένουν να εκτελεστούν...

σε λίγο θα αρχίσω να κλειδώνω ή και να σβήνω τέτοια μηνύματα γιατί έχει παραγίνει...

το χειρότερο πράγμα είναι η οκνηρία.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 26 Νοέμ 2007 23:21

Βέβαια και οι καθηγητές στο δημόσιο πανεπηστήμιο δεν κάνον καλά τη δουλειά τους. C java και pascal έμαθα μόνος μου. Οι καθηγητές μου στο uom.gr μόνο καθηγητές δεν ήτανε.
Άν γίνουν και ιδιωτικά πανεπιστήμια παράλληλα θα ιδρώσει λίγο ο κώλος τους απο τον ανταγωνισμό

Άβαταρ μέλους
georgemakaronis

Δημοσίευση από georgemakaronis » 27 Νοέμ 2007 00:52

σε αυτο εχεις και καποιο δικιο...
Those who educate children well are more to be honored than they who produce them; for these only gave them life, those the art of living well.
Aristotle

Άβαταρ μέλους
Alice_Cooper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Alice_Cooper » 27 Νοέμ 2007 00:58

nai alla afto den simenei tha pigenei opoios nane programing ....
na strothoune .... an den doulepsoun giati na dosoume lish sto piato ....
kai den tithete thema mono gia c

argotera o idios pou pire ptyxio me lishs apo tous trygiro kai oxi dikes tou
logo xartiou tha faei thn thesh kapoiou .... outos h allos tha vrei lhsh opoios psaksei thn plagia odo alla na mhn fteme emeis ;)

symfono enoeite me cordis ... voitha opou mporoume an paizei xronos nai
na rotaei kapoios einai kalo ... alla oxi kses ti exo afto liste to ...
ego se aftous den apantao ... oute stous ... apeto apantish ... kai na ksero oxi

Άβαταρ μέλους
cherouvim
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cherouvim » 27 Νοέμ 2007 08:31

Αν ο φοιτητής είναι "καταδικασμένος" να μην μάθει ποτέ λόγο φραπέ, τάβλι ή λόγο αδιαφορίας για το θέμα, τότε δε το βρίσκω κακό να του κάνει κάποιος τις εργασίες. Εννοείται εφόσον είναι διατεθειμένος να πληρώσει.
Alice_Cooper έγραψε:argotera o idios pou pire ptyxio me lishs apo tous trygiro kai oxi dikes tou logo xartiou tha faei thn thesh kapoiou
Οι δουλειές που συμβαίνει αυτό, μάλλον δεν σε ενδιαφέρουν. Στα πραγματικά περιβάλλοντα εργασίας τέτοιας ποιότητας προσωπικό επιβιώνει μερικούς μήνες. Αν φυσικά καταφέρει, με κάποιο μαγικό τρόπο, να πάρει θέση εργασίας.

υ.γ., δεν έχω τίποτα με το φραπέ και το τάβλι. Παράδειγμα ήτανε.

antonis_ath

Δημοσίευση από antonis_ath » 27 Νοέμ 2007 13:56

τελευταία νομίζω ότι είμαστε γκαρσόνια και μας δίνουν παραγγελίες που περιμένουν να εκτελεστούν...
Οχι βέβαια....ύπαρχουν άνθρωποι έδώ μέσα που βοήθάνε πάρα πολύ....και πίστευω οι περισσότεροι εδώ μέσα που ζητάνε βοήθεια σας βλέπουν σαν Δάσκαλους με όλη την σήμασια της λέξης.....και σας οφείλουμε και σεβασμό...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Νοέμ 2007 16:30

όταν κάποιος βάζει
Θέμα: Άσκηση
Μήνυμα: Σας παρακαλώ
Attachment: Ασκηση.pdf

το μόνο που δε κάνει είναι να μας σέβεται, σαν δούλους που πρέπει να του λύσουν την άσκηση μας βλέπει.

Ας παίξει μια παρτίδα τάβλι λιγότερη και ας στρωθεί να την λύσει.

Για αυτές τις περιπτώσεις λέω και μόνο για αυτές. Όταν κάποιος προσπαθεί φαίνεται και βοηθάμε όσο μπορούμε. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Programmer

Δημοσίευση από Programmer » 02 Δεκ 2007 01:16

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι πολλές από τις ασκήσεις που δημοσιέυονται εδώ κυκλοφορούν σε άλλα φόρα σχετικά με την C/C++, και μάλιστα και σε άγγλόφωνα! Τα ιδια ψέματα λένε αυτοί που δημοσιέυουν τα ποστς (μάλλον είνια οι ίδιοι που τα δημοσιέυουν και εδώ, γιατί μερικά έχουν και το ίδιο όνομα μέλους), δηλαδή ότι προσπαθούν αλλά δυσκολέυονται!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ρε ψέμα που τρώμε! Αυτόί οι κυρίες και κύριοι δεν δημοσιεύουν ούτε ελάχιστο δείγμα του κώδικα που έχουν αναπτύξει (δηλαδή δεν έχουν γράψει ούτε γραμμή), ελπίζοντας ότι θα βρεθέι κάποιο κορόιδο να τους κάνει την εργασία τους! Φυσικά και δεν έχουν ιδέα από την γλώσσα ούτε και ενδιαφέρονται να αποκτήσουν γνώσεις πάνω στην γλώσσα. Το μόνο που θέλουν είναι να κοροιδέψουν τους εξεταστές τους, κοροιδεύοντας π΄ρωτα τα μέλη που τους απαντούν!

ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΥΝΕΤΕ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Η ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ, ΖΗΤΗΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ! ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΚΟΠΟ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΛΥΜΕΝΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ!

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 02 Δεκ 2007 02:06

Programmer έγραψε:Αυτό που έχω παρατηρήσει είνια ότι πολλές από τις ασκήσεις που δημοσιέυονται εδώ κυκλοφορούν σε άλλα φόρα σχετικά με την C/C++, και μάλιστα και σε άγγλόφωνα! Τα ΄'ιδια ψέματα λένε αυτοί που δημοσιέυουν τα ποστς (μάλλον είνια οι ίδιοι που τα δημοσιέυουν και εδώ), δηλαδή ότι προσπαθούν αλλά δυσκολέυονται!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Ρε ψέμα που τρώμε! Αυτόί οι κυρίες και κύριοι δεν δημοσιεύουν ούτε ελάχιστο δείγμα του κώδικα που έχουν αναπτύξει (δηλαδή δεν έχουν γράψει ούτε γραμμή), ελπίζοντας ότι θα βρεθέι κάποιο κορόιδο να τους κάνει την εργασία τους! Φυσικά και δεν έχουν ιδέα από την γλώσσα ούτε και ενδιαφέρονται να αποκτήσουν γνώσεις πάνω στην γλώσσα. Το μόνο που θέλουν είνια να κοροιδέψουν τους εξεταστές τους!
..συμφωνώ με τον αρχηγό, νομίζω τα αυτονόητα είναι κατανοητά και ως απόρια τούτου η απορία δεν δύναται να χαρακτηριστεί ολοκληρωτικά ως εξιλαστήριο θύμα :P (joking)

Δεν μπορεί και ο απαντήσας δε, πάντοτε, να είναι σίγουρος πως πρόκειται περί ασκήσεως ή μη, βέβαια ο καθένας μπορεί -i do believe- να διακρίνει τα "χτυπητά" από τα μελάτα ..και να απαντήσει αναλόγως .

Bέβαια το όλο θέμα έχει και την "θετική" του πλευρά μιας και ότι απαντιέται μπορεί να απαντάται στον μέλλοντα ως γννωσιακή βάση δεδομένων για όποιονε άλλωνε το χρειασθεί, οπότες ακόμανε και αν κάποιος απαντήσει εις άσκησην, έμμεσα σε βάθος χρόνου είθισται να βοηθήσει άμεσα και άλλους πλήν του ενός που υποτίθεται πως τον κοροϊδεύεσαι άραγε ο απαντήσας το καλό το κάνει anyway.

Τ
ώρα σχετικά με το πεπραγμένο έργονε και τους μαθητάδες, ίσως θα έπρεπε να μας προβληματίζει το ότις καταφεύγουν σε εμάς και όχι στους καθηγητές τους, μεταξύ των άλλωνε που αναφέρθησαν άνωθεν, βέβαια το να λύνεις τα προβλήματα άλλωνε αν κάτι τέτοιο μοιάζει γεγονός - το να γίνομαι η Κατιάνα της γνώσης σαφώς και με βρίσκει αντίθετο :P
Programmer έγραψε: ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΛΥΝΕΤΕ ΑΣΚΗΣΕΙΣ Η ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ, ΖΗΤΗΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ! ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΚΟΠΟ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΓΛΥΤΩΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΛΥΜΕΝΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ!
:o ..o Kύριος είπεν, συγχωράτε αλλήλους :oops: ..άφηστε δε, που τον εσταυρώσαν με τα παλιοδυνάρια, οπότες και άραγες, σαφώς και δεν θα γίνομαι σκονάκι (i do iq) - ούτες και είμεθα θαρρώ ..we r forum :idea:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 02 Δεκ 2007 02:39

Είναι κρίμα, έχει παραγίνει το κακό με το νέο τρεντ "κάνε μου τις ασκήσεις". Και παρ' όλο που εδώ μέσα υπάρχουνε άτομα με γνώσεις και δίνουν λύσεις σε θέματα εργασιών, είναι επίσης κρίμα για τους ίδους εν τελει (including me). Αυτό γιατί καταλήγει να είναι εκμετάλλευση: αν βοηθήσεις έναν τότε μετα θα κάτσει και θα σε γ****ει, είναι ακριβώς αυτό που είπε ο κόρντις με τα γκαρσόνια και τις παραγγελίες. Απλά πράγματα! Οι περισσότεροι που κάνουνε πόστς στο φόρουμ και ζητούν τέτοιου είδους βοήθεια (δηλώνουν γυναίκες, είναι τυχαίο?), μας θεωρούν στην τελική ηλίθιους (ειδικά όταν παρέχεται λύση), οπότε ο καθένας θα πρέπει να σκέφτεται πως θα αντιδράσει/απαντήσει στο μέλλον. Σπάνια θα σου πεί και πραγματικά ευχαριστώ, απεναντίας θα σου πεί "ευχαριστώ" και θα θυμηθεί να πάρει πάλι βοήθεια απο εσενα το παιδί για κάθε δουλειά με το γνωστό κρυφό θράσος. Συμφωνώ με τον κόρντι να κλειδώνονται/διαγράφονται τέτοια πόστς, και αν είναι δυνατόν να διαγράφονται και οι λογαριασμοί.
Είμαι φοιτητής στην πληροφορική Ιωαννίνων όπου γίνονται δοσοληψίες μεταξύ προπτυχιακών και μεταπτυχιακών για ασκήσεις (φυσικά αυτο γίνεται παντού, και όχι μόνο στα δικά μας τμήματα), εν γνώσει των ίδιων των καθηγητών. Έτσι μαθαίνουν όλοι αυτοί οι φοιτητές να "ελλίσονται" και με την μέθοδο της αντιγραφής και της πληρωμής αποκτούν το πτυχείο τους, την ώρα που κάποιοι άλλοι που αξίζουν και έχουν καταλάβει ότι πρέπει να παλεύουν με τις δικές τους δυνάμεις. Αν κοιτάξει κανείς προσεκτικά, θα δει ότι στα περισσότερα τμήματα Πληροφορικής οι περισσότεροι είναι της κατάντιας και κατα συνέπεια επιεικώς ΑΧΡΗΣΤΟΙ (και θα συνεχίσουν να είναι). Ευτυχώς, όμως υπάρχουν και οι πολύ καλές περιπτώσεις. Κατα συνέπεια, ας το πάρει ο προσωπικά το ζήτημα ο κάθε υποψήφιος χαμάλης, και να σκεφτεί πολύ σοβαρά άν θα βοηθήσει ή όχι. Αυτό επειδή κάποιοι δεν κατάλαβαν γιατί υπάρχει το φόρουμ. Υπάρχει για να συζητούνται θέματα και να δίνεται βοήθεια εκεί που είναι δίκαιο, και όχι να γίνεται χαμαλοεργασία επειδή κάποιοι θέλουν να εκμεταλλευτούν τον ενθουσιασμό ίσως αυτών που έχουν τη γνώση και απαντούν.
Πάντως, επειδή βλέπω κι εγώ πολλά πράγματα στην σχολή που φοιτώ, το θέμα αυτό ξεφεύγει και απο τα όρια της αναφοράς του εδώ. Όποιος θέλει λύσεις on the box, να σκεφτεί να ζητήσει αλλιώς βοήθεια.

Άβαταρ μέλους
inertia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inertia » 02 Δεκ 2007 04:35

Αγαπητοί φίλοι, θεώρησα ενδιαφέρον το παρόν topic και είπα να δώσω κι εγώ ένα +1 στον προβληματισμό αυτό.

Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω, παρά μόνο αυτό που λέω και σε άλλους φίλους μου ή συγγενείς όταν ζητούν κάποια βοήθεια, είτε πρόκειται για κάτι δημιουργικό/προγραμματιστικό/κλπ κλπ, είτε πρόκειται για ένα πολύ "απλό" π.χ. η ρύθμιση ενός καναλιού της τηλεόρασης... Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που το "μικρόβιο" της αναζήτησης μου μπήκε από νωρίς και πάντα όταν θέλω να κάνω κάτι το ψάχνω όσο μπορώ! Βέβαια μου έχουν τύχει και στιγμές (συνήθως λόγω κούρασης) που η λύση να είναι πραγματικά εμπρός στα μάτια μου και να την βρω ή με μια σκέψη κάποιου άλλου να "ξεμπλοκάρω"... Αλλά βλέπω γύρω μου πως συμβαίνει το παραπάνω που έχετε αναφέρει και δεν το βλέπουν όλοι έτσι...

"Η γνώση είναι δύναμη" λέει ένα ρητό και νομίζω τα λέει όλα. Κι όταν την μάθεις με προσωπικό μόχθο, τότε μόνο την έχεις "κτήμα" σου και την εκτιμάς ακόμη περισσότερο κιόλας... Ευτυχώς -και το λέω παρόλο που όταν "καιγόμουν" αισθανόμουν δυσφορία για αυτό- οι διάφοροι δάσκαλοι /καθηγητές φρόντιζαν να με "παιδέψουν" κι όταν είχα κάποιο πρόβλημα ή απορία, μου έδιναν κάποιες αρχικές κατευθυντήριες, αλλά όχι την τελική λύση. Αισθάνομαι λοιπόν τυχερός γιατί στην ουσία η λύση δεν "λύνει" ένα πρόβλημα, αλλά η όλη διαδικασία με την οποία θα το προσεγγίσεις, πιστεύω. Η πορεία είναι πλουσιότερη από τον τελικό στόχο κι αυτή είναι μάλλον αυτή που σου αποδίδει και τέτοια εμπειρία, ώστε να "βλέπεις λύσεις" πολύ πιο εύκολα, γρήγορα, αποδοτικά στο μέλλον...

Ένα πολύ σημαντικό επίσης πράγμα που μαθαίνω τώρα στα χρόνια μου στο Πανεπιστήμιο είναι πόσο σημαντικό είναι το "γιατί" όταν δημιουργείς κάτι. Αυτή η τόσο δα λέξη, κρύβει μέσα της την όλη "πορεία". Αν δεν είσαι ικανός να αιτιολογήσεις και να ερμηνεύσεις τον συλλογισμό σου και γιατί κάθε φορά επιλέγεις την Α ή την Β λύση, τότε ίσως κάτι δεν κάνεις σωστά, κάτι πρέπει να ξαναδείς, να επανακαθορίσεις ίσως την μεθοδολογία δράσης σου...

Δεν θέλω να φανώ πως μιλώ ως αυθεντία, γιατί δεν είμαι, και ούτε αυτό επιδιώκω να εκθέσω, απλώς το παρόν topic μου άρεσε ως προβληματισμός. Κλείνοντας θα πω και κάτι που το βλέπω έντονα και σε μικρότερους ηλικιακά γνωστούς που είναι ίσως σε φάση φοίτησης. Το Πανεπιστήμιο δεν είναι σχολή εκμάθησης, να σε πάρει από το χέρι και να σου πει πως "κανε ένα κυκλάκι και μια ανάποδη μαγκουρίτσα και θα έχεις το γράμμα 'α' ", το Πανεπιστήμιο είναι για να σου προσφέρει τρόπο σκέψης, να σου ανοίξει ορίζοντες, να σου δώσει γνώση, γνώση όμως που θα την αποκτήσεις μέσα από "ζύμωση"...

Κι εδώ έρχομαι συνειρμικά και στην παμπάλαια αλλά ίσως σοφή παροιμία: "όποιος βαριέται να ζυμώσει, 10 μέρες κοσκινίζει" (ή για να το φέρω στην σύγχρονη εποχή.... "forum-ίζει")

Η ώρα είναι περασμένη και με έχει πιάσει η "συναισθηματική γραφή" μου... Να είστε όλοι καλά και πάντα να μας κρατάτε συντροφιά...
:wink:
βάλε στόχο το φεγγάρι...ακόμα και αν "αποτύχεις" θα βρεθείς ανάμεσα στ'αστέρια
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 02 Δεκ 2007 14:58

Κι εγώ ότι έγραψα δεν ήταν έκθεση ενός προβληματισμού μου όσον αφορά το ζήτημα (ούτε θέλω να παριστάνω το γνώστη/κριτή κτλ), αλλά μια ακόμα προειδοποίηση σε αυτούς που είναι έξω από τα πανεπιστήμια/ΤΕΙ ή που μπορεί να είναι/ήταν και είναι υποψήφιοι προσφοράς ξεπουλήματος έργου. Ακόμα καλύτερα μια παρατήρηση σε αυτούς που δεν ζητούν με το σωστό τρόπο βοήθεια από κάποιους άλλους και που γενικώς εύκολα αποκτούν αυτή την νοοτροπία που διαχέουν στο φόρουμ (και φυσικά οπουδήποτε αλλού τους κάτσει...).

inertia += 2!

bL-4-cK_DeViL

Δημοσίευση από bL-4-cK_DeViL » 20 Δεκ 2007 13:09

Εγώ π.χ. με την σειρά μου έχς τώρα εργασία για Τον Builder να φτιάξω ένα PhotoPlay με εικόνες;) θα ψάξω σε κανένα tutorial..Σε σημειώσεις...ΤΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΩΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΠΟΙΟ ΠΕΡΑ;)

ΥΓ:Θα σας έχω 2 απορίες αλλά στα τελειώματα είναι οσο αφορά τοn timer...:P

bL-4-cK_DeViL

Δημοσίευση από bL-4-cK_DeViL » 20 Δεκ 2007 13:17

Παρεπιπτόντος Επειδή Ξέφυγα Λίγο από το topic!!

Έχετε δίκιο σε αυτά που λέτε και εγώ είχα ρωτησει χθές για μια εργασία που είχα σε Assembly.. πάνω κάτω σαν να σας ζήτησα να την λύσετε...Δεν μ απάντησε κανείς...Έκατσα ζορίστηκα την έκανα μονος μ και εκει που χρειαστηκα βοήθεια για κάτι έπεσε κατευθειαν απάντηση;)

Το σκεπτικό σας είναι πολύ σωστό γιατί εκτός απο βοήθεια λόγω περισσοτέρων γνώσεων σε pc από αλλους τους δίνετε να καταλάβουν πως αποκτήθηκαν αυτές οι γνώσεις;)

Καλη συνεχεια παιδια;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “C, C++”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες