Νέες γυναίκες μόνες ψάχνονται...

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Κλειδωμένο
bottlewarrior

Δημοσίευση από bottlewarrior » 26 Νοέμ 2007 05:28

Χαίρετε, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μερικά πράγματα τα οποία που μου συνέβησαν, την Κυριακή που είχα ελεύθερο χρόνο να τα σκεφτώ μου δημιουργήθηκαν πολλά ερωτήματα...

Περίπτωση πρώτη: Στο μπαρ
Πρόσφατα είχα πάει με 2 φίλους να παρακολουθήσω έναν γνωστό που έπαιζε live σε μια rock μπάντα. Ήταν μικρό μαγαζάκι (χώρος για 50-60 άτομα), οικογενειακή ατμόσφαιρα κ.τ.λ. Είχε περάσει 1.30 ώρα και κόντευε να τελειώσει το ρεπερτόριο και το απ' το μαγαζί είχε αποχωρήσει η πλειοψηφία του κόσμου (να ήμασταν 20-30 άτομα), όσπου έρχεται στο τραπεζάκι ακριβώς στα αρστερά μου και κάθεται μια εμφανίσιμη κοπέλα. Η δεσποινίς ήταν ξανθιά με όλα τα "θετικά" που μπορεί να έχει μια νεαρή κοπέλα... Αυτό που με παρεξένευσε περισσότερο ήταν ότι είχε ψιλογυρισμένη πλάτη προς εμένα (δεν έπαυε να ήταν υπερ-βολικά κοντά μου όμως :lol: γύρω στο μισό με ενά μέτρο). Από την κατεύθυνση του σώματός της και μόνο (μισο-γυρισμένη πλάτη) κατάλαβα πως δεν εκδήλωνε ενδιαφέρον προς το μέρος μου, οπότε απόλαυσα την δυνατή μουσική και το ποτό ακλόνητος... Τα συμπεράσματα δικά σας.

Περίπτωση δεύτερη: Το τρικ με τον αναπτήρα(;)
Την προηγούμενα εβδομάδα έτυχε να μου ζητήσουν φωτιά... Ήταν 2 φορές σε διαφορετικά μέρη και ημέρες, από αρκετά εμφανίσιμες κοπέλες (η μια ήταν και γαλανομάτα btw!). Εγώ ας πουμε οτι κάπνιζα 2.5 χρόνια παλαιότερα, αλλά ποτέ δεν ζήτησα αναπτήρα από κάποιον, πόσο μάλλον από κοπέλα. Βέβαια για να μην τα παραλέμε, έπρεπε να ήμουν στην "πένα" εκείνη την περίοδο λόγω εργασίας... δεν ξέρω κατά πόσο o dress-code μπορεί να εξιτάρει τις γυναίκες, αλλά σαφώς τραβούσα περισσότερα βλέμματα έτσι παρά με αθλητικά και τζιν. :-? Το αφήνω και αυτό στην κρίση σας να το σχολιάσετε.

Μπορεί να φανεί λίγο αστείο το μύνημα αλλά αυτός είναι και ο σκοπός μου, με ενδιαφέρει να διασκεδάσω τις εντυπώσεις παρά να λάβω κάποια απάντηση, αλλά και κάποιος να απαντήσει μπορεί να μου δώσει κάποιες ιδέες για το μέλλον! :wink::respect:

Υ.Γ.: Εάν σας έμεινε η απορία πως τα καταφέρνω αυτά θα έλεγα μάλλον με την θετική ψυχολογία και υψηλό ηθικό. Μουτζούφληδες suck anyway! :wink: Όσον αφορά το τεχνικό κομμάτι δεν είμαι μπραντ πιτ ούτε σα.ρου. αλλά ούτε και κατμαν... Δεν είμαι "βολεμένος" ή πλουσιόπαιδο αλλά δεν είμαι και φτωχος (Να φανταστείτε οτι δεν οδηγώ αμάξι καν)...Τυπικά και απλά όλα! Για να μην λέτε :).

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 26 Νοέμ 2007 06:03

to gam1meno to petreleo ta paragoga tou kai ta siggeni kausima ti sou kanoun...anagkazontai oi gomenes na zitane fotia apo allou gia na kanoun oikonomia... or na trivontai allou gia na zestenontai...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
FUBAR

Δημοσίευση από FUBAR » 26 Νοέμ 2007 06:06

Με το μπαρδόν κιόλας αλλά θα κάνω τον δικηγόρο του Διαβόλου.
Ίσως να επρόκειτο για δύο κοπέλες που πραγματικά να "εψάχνοντο".
Ίσως πάλι να επρόκειτο για μια που κάθισε κοντά σου (μου συμβαίνει συχνά στα μικρά μαγαζάκια, στο πανεπιστήμιο, μέχρι και στα ΜΜΜ... άκουσον άκουσον οι ξεδιάντροπες) και ίσως πάλι η "εταίρα" των περιπτώσεων να επρόκειτο για μια στερημένη νικοτινομανή.

Συμβουλές δια το ευγενές άθλημα του καμάκιον, αδυνατώ να σου δώσω, είμαι άνθρωπος της πετονιάς αλλά αφού σου αρέσει η θετική, έστω και υποθετικά, άποψη των πραγμάτων απλός Keep Walking Johnny κάπου θα σε βγάλει ο δρόμος.

Υ.Γ. Στο Μουρτζούφληδες θα συμφωνήσω

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 26 Νοέμ 2007 08:31

Αυτά δεν είναι τίποτα. Χτες το απόγευμα όταν πήγα στο ψιλικατζίδικο μία αρκετά εμφανίσιμη κοπέλα με κολλητό παντελόνι έσκυψε μπροστά μου για να πιάσει κάτι ψιλά που της έπεσαν. Μάλλον με ήθελε τρελλά για sex σε πισωκολλητή στάση.

Σύνελθε λεεμεεεε. Δηλ. πρέπει να σε φοβάται όποια κάθεται κοντά σου σε ένα καφέ;
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 26 Νοέμ 2007 09:50

Μια παροιμία που λέει "ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται" την ξέρεις;..... Πολύ σημασία δίνεις. Άμα είναι έτσι, ο καθένας που κάθεται δίπλα μου στο μετρό, στο καφέ ή που έρχεται στο γραφείο με διάθεση για φλέρτ θα πρέπει να το κάνει αποκλειστικά για μένα.... Ευτυχώς, δεν θα πάρω..... Καλά κάνεις και φλερτάρεις. Εξασκείσαι στο άθλημα και από την άλλη ομορφαίνεις και την μέρα σου (ιδιαίτερα όταν το κάνεις με ωραίο τρόπο και όχι χυδαία). Αλλά μην μένεις εκεί. Θα βρεθεί και για σένα κάποια.....
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 26 Νοέμ 2007 09:53

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί τον βγάλατε λιγούρι?
Αφού όλοι λίγο πολύ έχουμε βρεθεί στην θέση του και είχαμε κάποτε την ίδια απορία.
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 26 Νοέμ 2007 10:33

Δεν τον κακολογήσαμε τον άνθρωπο, βρε Χρήστο. Απλά του είπαμε να μην τα παίρνει όλα τόσο στα σοβαρά...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 26 Νοέμ 2007 11:18

telika mono i sheena me katalave... auto tha pei agapi....
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Δημοσίευση από Sheena » 26 Νοέμ 2007 11:49

@KGP: εσύ καταλαβαίνεις ό,τι θέλεις....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 26 Νοέμ 2007 12:22

eno esi?

-ego enoousa "simforoumitiki" -

Άβαταρ μέλους
Hermeia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Hermeia » 26 Νοέμ 2007 13:14

εγώ σαν γυναίκα που δεν είμαι πια νέα - αλλα που κάνω παρέα και με αρκετές νέες,

θα το έθετα αλλιώς το ερώτημα:

ερ.1: σου αρέσει η κοπέλα που κάθεται απέναντι στο μπαρ - με παρέα, ή και πιο κοντά να κάθεται
[ ενα τεστ-ερώτημα που έκανα ενα βράδυ αργά σε ένα γεμάτο μπαρ.. οι περισσότερες δεν ήξεραν τι να απαντήσουν.. και μονο ένας έδωσε μια καλή απάντηση - με παρέα εκείνη γιατί είναι πιο δύσκολο.. δεν ξερεις αν η σχέση της ή η κουμπάρα της συμπεριλαμβάνεται στην παρέα!]

ερ.2
τί περιμένεις από μια νερή γυναίκα να κάνει για να σου δείξει ότι της αρέσεις ?
Μήπως να αρχίσει ξαφνικά το κάπνισμα για να σου ζητήσει φωτιά?

και τελος ενα τρίτο ερώτημα που προκύπτει από τα λεγόμενα του αρχικού μηνύματος:
αν δεν ήταν τόσο εμφανίσιμες οι κοπελιές, θα σκεφτόσουν το ίδιο για αυτές, ή απλά θα έδινες τη φωτιά σου και θα το ξεχνούσες?

Λοιπόν η πιο καλή απάντηση που μου έδωσε ένας νεαρός άνδρας (γρω στα 25) στο ερ.1 τεστάκι μου ήταν περίπου αυτή:

προσπαθείς να πετύχεις οπτική επαφή, από την οποία οπτική επαφή θα σου δείξει πόσο σε παρνει να προχωρήσεις, και στη συνέχεια (αν είναι θετικό), πιάνεις κουβέντα, πιθανώς κερνάς ένα ποτό (ή σε κερνάει).. και ό,τι προκύψει.

τιπ: γενικά μην κολώνεις να πιάνεις απλές καθημερινές κουβέντες με τις όμορφες και όχι-και-τόσο όμορφες, και μάθε να ερμηνεύεις τα σημάδια που σου δίνουν, όπως πχ. η στάση του σώματος (βασικά προς τα πού "κοιτάει" το σώμα, κλπ)
και βέβαια και τα γελάκια - ιδιαίτερα χωρίς φανερή αφορμή

τωρα, όταν τρώς μια όμορφη με τα μάτια σου και συνήθως αυτό είναι πολύ 'φωναχτό',
φυσικά και της δίνεις το δικαίωμα να σου ζητήσει φωτιά,
- κι αν δεν είχες δείξει ότι καπνίζεις τότε αυτό μάλλον είναι μια πρόκληση ότι το επόμενο βήμα είναι δικό σου..
- ενώ αντίθετα στην περίπτωση που είσαι το κοντινότερο άτομο με αναμένο τσιγάρο και δεν σε ξανακοιτάξει πριν ούτε μετά, τότε μάλλον θελει στ' αλήθεια μόνο τη φωτιά - και ναι, λογικο να προτιμήσει να ζητήσει φωτιά από κάποιον 'ευηπόληπτο' καλοντυμένο

- και επίσης (οταν την τρώς με τα μάτια) είναι λογικό να αναγκάζεται να σου γυρνάει επιδεικτικά την πλάτη για να μην νομίζεις.. κι ιδιαίτερα γιατί δεν ξέρεις τί έχει περάσει από προηγούμενους 'γείτονες' σε μπαρ όπου δεν είχε μάθει ακόμα να γυρνάει πλάτες (το πιο πολύ αν δεν έχει παρέα), και πώς να σου δείξει ότι ειναι εκεί για τη μουσική ή ό,τι άλλο κοιτάει, κι όχι για εσένα..

και με λιγότερα λόγια,
'ανδρες από τον άρη & γυναίκες από την αφροδίτη",
η επικοινωνία είναι πάντα προτιμότερη και πιο προσγειωμένη από τη φαντασία..

τα 2 μου σεντς
Hermeia the InfoSharer
Η Γνώση είναι Δύναμη
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 26 Νοέμ 2007 13:19

Hermeia έγραψε: και με λιγότερα λόγια,
'ανδρες από τον άρη & γυναίκες από την αφροδίτη",
η επικοινωνία είναι πάντα προτιμότερη και πιο προσγειωμένη από τη φαντασία..

τα 2 μου σεντς
kala pou to thimithikes to vivlio... poli kalo vivlio -kai gia antres!!!-

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 26 Νοέμ 2007 13:57

KGP άσε τα βιβλία και παρακάλα να βγεί brokeback mountain 2 με πρωταγωνίστριες την Longoria, thn Berie και την Alba... :lol:

Νεαρέ, αν ήμουν στην θέση σου και ερχόταν κάποια κοντά μου και κάθετε με γυρισμένη την πλάτη, ο μονος λόγος για τον οποίο θα της μιλήσω θα ήταν να ξεκουμπιστεί γιατι δεν βλέπω την σκηνή. Αν πάλι ερχόταν και μου ζητούσε φωτιά θα προσπαθούσα να ανοίξω συζήτηση η οποία θα εξελισόταν βάση της στάσης που κρατούσε απέναντι μου (υπάρχουν πολλά σημάδια που μπορείς να διαβάσεις, απο το περίεργο σταύρωμα των ποδιών μέχρι το πού κοιτάνε πρώτα τα μάτια πριν απαντήσει ας πούμε μία ερώτηση που της έκανες... ).

Ο κανόνας είναι ένας. Ποτέ των ποτών ένας άντρας δεν επιλέγει. Η γυναίκα επιλέγει και δίνει την πράσινη σημαία στον άντρα να την επιλέξει και αυτός. Εχοντας υπόψιν αυτό και δίνοντας πολύ προσοχή σε αυτα που βλέπεις, καταλαβαίνεις πού μπορείς να κάνεις παιχνίδι (και τί σόϊ παιχνίδι) και που όχι.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 26 Νοέμ 2007 14:05

ArchangelX έγραψε:KGP άσε τα βιβλία και παρακάλα να βγεί brokeback mountain 2 με πρωταγωνίστριες την Longoria, thn Berie και την Alba...
Να προτείνω να λέγεται Brokeback Fountain??? Είναι λίγο πιό σχετικό...

Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα, εμένα μου έχουν κάνει τράκα φιλτράκια, χαρτάκια, καπνό, αναπτήρα ή και συνδυασμούς αυτών... Πάραυτα το να έρθει κάποιος να σου κάνει τράκα και εσύ να τον ρωτάς ονόματα και τηλέφωνα και @@ το θεωρώ χαζό...

Αν το έκανε για αυτό τον λόγο θα σε ρώταγε αυτός/ή το όνομά σου...

Εκτός θέματος: Αδελφές και παλικάρια γίναμε μαλλιά κουβάρια...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 26 Νοέμ 2007 20:00

ArchangelX έγραψε:KGP άσε τα βιβλία και παρακάλα να βγεί brokeback mountain 2 με πρωταγωνίστριες την Longoria, thn Berie και την Alba... :lol:

Νεαρέ, αν ήμουν στην θέση σου και ερχόταν κάποια κοντά μου και κάθετε με γυρισμένη την πλάτη, ο μονος λόγος για τον οποίο θα της μιλήσω θα ήταν να ξεκουμπιστεί γιατι δεν βλέπω την σκηνή. Αν πάλι ερχόταν και μου ζητούσε φωτιά θα προσπαθούσα να ανοίξω συζήτηση η οποία θα εξελισόταν βάση της στάσης που κρατούσε απέναντι μου (υπάρχουν πολλά σημάδια που μπορείς να διαβάσεις, απο το περίεργο σταύρωμα των ποδιών μέχρι το πού κοιτάνε πρώτα τα μάτια πριν απαντήσει ας πούμε μία ερώτηση που της έκανες... ).

Ο κανόνας είναι ένας. Ποτέ των ποτών ένας άντρας δεν επιλέγει. Η γυναίκα επιλέγει και δίνει την πράσινη σημαία στον άντρα να την επιλέξει και αυτός. Εχοντας υπόψιν αυτό και δίνοντας πολύ προσοχή σε αυτα που βλέπεις, καταλαβαίνεις πού μπορείς να κάνεις παιχνίδι (και τί σόϊ παιχνίδι) και που όχι.
archagele distichos ego tha prepei na meino sto vivlio... i stratigos echei to logo pleon... kai to tigani pou o malαkas to pira authentiko kai ochi kineziko... (pali kala pou den vrisko pantofla sto noumero mou kai glitono kai auti....)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης