PROGRAMMA gia forum

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από Nidas » 03 Απρ 2003 13:26

GIA SAS........
THELO NA FTIAXO ENA FORUM.....
MIPOS XERETE EAN IPARXEI KAPIO PROGRAMMA GIA NA DIMIOURGIS FORUM.............
EYXARISTO.......

Άβαταρ μέλους
macman
Επικοινωνία:

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από macman » 03 Απρ 2003 19:27

Υπάρχουν, και μάλιστα προεγκατεστημένα σε hosting plans. Δωρεάν.
Ρίξε μια ματιά http://www.webready.gr/tools.htm

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από Nidas » 03 Απρ 2003 19:33

gia sas..
File macman den boresa na to katafero apo ekei giti grafei aglika
kai den xero aglika

Άβαταρ μέλους
dvexp

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από dvexp » 03 Απρ 2003 20:48

Nidas... pragmatika me ekanes kai gelasa.... :lol:
an den ksereis agglika.. tote pistepse me den sou xreiazetai FORUM
giati gia na ftiakseis forum :hammer: prepei na ftiakseis mia seliditsa kai den nomizw na exeis selida giati gia na tin kaneis upload kapou kai fia na tin sthseis prepei na ksereis agglika ...alimono!!! ektos an kataferes na kaneis tin douleia soy me tis entoles ΦΤΠ kai oxi FTP..... :lol:

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από Nidas » 03 Απρ 2003 20:51

AN THES BOREIS NA TIN DEIS KIOLAS www.leonidas.8m.com
kati liga mono xero alla kai afta ta den mou xriastikan.alla ean xerei tipota allo pesto gia na rixo mia matia

Άβαταρ μέλους
macman
Επικοινωνία:

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από macman » 03 Απρ 2003 21:38

Eντάξει, τα αγγλικά είναι απαραίτητα, αλλά μην την πέφτεις και έτσι στο πατριωτάκι μου...

Πάντως φίλε από την Πρέβεζα (Λεωνίδας;), να ξέρεις ότι για να βρεις κάτι δωρεάν και εξελληνισμένο είναι αρκετά δύσκολο, αν όχι αδύνατο.

Να σε ρωτήσω επίσης κάτι. Αφού δεν ξέρεις αγγλικά, γιατί τουλάχιστον δεν γράφεις στα ελληνικά;

Να είσαι καλά.

RFPOWER

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από RFPOWER » 03 Απρ 2003 23:06

File nidasdj to site sou einai poly kalo.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος RFPOWER την 04 Απρ 2003 14:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
e-times
Graphics Moderator

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από e-times » 04 Απρ 2003 13:45

RFPOWER έγραψε:Φιλε nidasdj Μπραβω τω Σαιτ σου εχη πολλη καλλι ωρθογραφυα ΣΥΝΧΑΡΙΤΙΡΙΑ
Υπαρχουν και καλυτεροι τροποι να πεις σε καποιον τις παρατηρησεις σου. Αλλα ετσι κι αλλιως δεν σου ζητησε την γνωμη στον τομεα αυτο.
Εικόνα

Good News For The Smokers, Non-Smokers Die Too

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από tsiger » 04 Απρ 2003 14:12

RFPOWER οντως απαραδεκτος τροπος.

Ρε παιδια, αφου ξερετε οτι μια μερα το δικο σας post θα ειναι πρωτο πρωτο και απο κατω θα λαβετε απαντησεις, γιατι δεν κρατατε μια ουδετερη σταση; Γιατι πρεπει να γινεσται προκλητικοι;

Λοιπον να ηρεμησουμε λιγακι και να κοιταξουμε να ξεστραβωθουμε εδω μεσα. Μαθαμε να φτιαχνουμε μια σελιδα με "Next Next Next Finish" και γιναμε ολοι ειδικοι. Ας βοηθησουμε ο ενας τον αλλον και ας αφησουμε τις κατινιες.

Παμε παρακατω.

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από fefeli » 05 Απρ 2003 03:51

φίλε nidasdj...
έχω να σου προτείνω τα εξής:
:arrow: Επειδή έχεις σοβαρό πρόβλημα με την ορθογραφία,(και μέχρι να πάψεις να το έχεις) κάνε ότι κι εγώ που έφτασα 28 χρονών γαϊδούρα και αρνούμε κατηγορηματικά να κατανοήσω τη διαφορά των ε και αι στην κατάληξη ρημάτων (χεχεχε και μη δω σχόλιο επ'αυτού ε) γράφε όλα σου τα κείμενα πρώτα στο Word για να σου τα διορθώνει αυτόματα.
:arrow: Αν σου αρέσει να μαθαίνεις να σχεδιάζεις ιστοσελίδες άρχισε να διαβάζεις Tutorial προτείνω να ξεκινήσεις με την απλή HTML ώστε να αρχίσεις να κατανοείς τα βασικά. Τώρα θα μου πεις .... δε ξέρεις καλά αγγλικά και τα περισσότερα είναι στα αγγλικά. Ούτε εγώ ξέρω καλά... στην αρχή μου φαινόταν βουνό, στη συνέχεια χρησιμοποίησα και κάποια ηλεκτρονικά λεξικά, πλέον μπορώ να διαβάζω και να καταλαβαίνω τι λένε πάνω κάτω. Ομως χρειάστηκε διάβασμα, υπομονή και επιμονή.
:arrow: Ξέχασε το forum προς το παρόν γιατί δεν είναι και ότι πιο εύκολο για αρχάριους. Κάθε πράγμα στον καιρό του. Αρκεί να σου πω για παράδειγμα πως εγώ είχα το Flash στον υπολογιστή μου ενάμιση χρόνο και το άφηνα να περιμένει γιατί δεν ήμουν ακόμα έτοιμη να το αντιμετωπίσω.
:arrow: Μην αφήσεις ποτέ κανέναν να σου κόψει τα φτερά με ...κακίες (για να μην αναφέρω άλλες λεξούλες ακατάλληλες).
:hammer: Αν ήταν πραγματικά γνώστης δε θα σου έλεγε κακίες με τίποτα γιατί κάποτε κι εκείνος ήταν στη θέση σου, απλά θα σε συμβουλευε. Κακίες λένε μόνο άτομα εγωπαθή που επειδη σχεδίασαν 2-3 σελίδες (πολλές φορές και με κλεμμένους κώδικες) "νομίζουν" πως είναι ΓΝΩΣΤΕΣ και το μόνο που μπορούν είναι να κοροϊδεύουν γιατί δεν έχουν τα κότσια ή τις γνώσεις να βοηθήσουν τα άτομα που μόλις τώρα ξεκινάνε με το Web Design

Ακολούθα λοιπόν το "όσο ζώ μαθαίνω" και μη μασάς τίποτα...

Υ.Γ. όσον αφορά εμένα... ευχάριστω τους ανθρώπους που μου δείξαν ποιους δρόμους να ακολουθήσω για να αρχίσω να μαθαίνω και όλους αυτούς που θα με βοηθήσουν στο μέλλον...
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από iNDEFiX » 05 Απρ 2003 05:01

Poli sosta. Kai na prostheso oti mporeis na xrisimopoihseis para poli to www.google.com (gia na vreis tutorials) kai episis ta tutorials/help files pou exei to Dreamweaver (an to exeis fisika).

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από cordis » 05 Απρ 2003 10:43

fefeli έγραψε:Αν ήταν πραγματικά γνώστης δε θα σου έλεγε κακίες με τίποτα γιατί κάποτε κι εκείνος ήταν στη θέση σου, απλά θα σε συμβουλευε. Κακίες λένε μόνο άτομα εγωπαθή που επειδη σχεδίασαν 2-3 σελίδες (πολλές φορές και με κλεμμένους κώδικες) "νομίζουν" πως είναι ΓΝΩΣΤΕΣ και το μόνο που μπορούν είναι να κοροϊδεύουν γιατί δεν έχουν τα κότσια ή τις γνώσεις να βοηθήσουν τα άτομα που μόλις τώρα ξεκινάνε με το Web Design
Αυτό! Μπορώ να το τοιχοκολλήσω κάπου να το βλέπουν όλοι;! :hammer:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από Enigma » 05 Απρ 2003 11:55

Μπράβο fefeli, να'σαι καλά... :P
Εικόνα

RFPOWER

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από RFPOWER » 05 Απρ 2003 22:53

Paidia Zhtao SYGNOMH gia thn pragmatika astoxh parathrhsh alla htan kati poy ekeinh th stigmh den to skeythka. Elpizo na me sygxoresh o filos nidasdj.

Filika RFPOWER

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

PROGRAMMA gia forum

Δημοσίευση από Nidas » 06 Απρ 2003 11:20

Fefeli o poios allos to xeri afto as apantisi.Ego meno germania kai to word mou diorthoni mono ta germanika mipos xerei kaneis pos boro na to kano na diorthoni ta ellinika?Tha me boithouse parapoli opoios to ixere afto...
Gia tixon apantiseis euxaristo

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης